جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا

جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا

جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا

جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا بسیار است،ایتالیا به دلیل جاذبههای گردشگری زیادی که دارد به یکی از جذابترین مکانها برای سفرهای توریستی تفریحی تبدیل شده و آرزوی بسیاری از افراد سفر به این منطقه دیدنی است. درهر صورت چه سرباز و چه یک توریست باشید و در جستوجوی یک تجربه خاص و منحصر به فرد به سر ببرید، ایتالیا میتواند مقصدی بسیار عالی و جذاب برای شما باشد.

وسعت ایتالیا چیزی حدود 301 در 338 کیلومتر مربع است و به دلیل جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا که دارد هر کسی را به خود جذب میکند. شما میتوانید با سفر به مکانهای معروف و قدیمی همچون رم، فلورانس و ونیز تعطیلات خود را هرچه دیدنیتر و جذابتر به سر ببرید در کنار این مکانها قسمتهایی در ایتالیا وجود دارد که میتواند شما را از هر شلوغی به دور کرده تا بتوانید ساعاتی را در آرامش کامل به سر ببرید.

در این مقاله قصد داریم شما را با 6 مورد از جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا آشنا کنیم تا با سفر به این نقاط تجربه حس زیبا و دلپذیری را برای خود و خانوادهتان به ارمغان بیاورید.

در این مقاله قصد داریم شما را با 6 مورد از جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا آشنا کنیم تا با سفر به این نقاط تجربه حس زیبا و دلپذیری را برای خود و خانوادهتان به ارمغان بیاورید.

جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا

جزیره زیبای پوگلیا (Puglia):

اولین مورد از جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا ،جزیره پوگلیا است،این جزیره از 6 استان مختلف تشکیل شده که به دور از هر نوع شلوغی و هرج و مرج است. جزیره زیبای پوگلیا دارای مناطقی بکر و زیباست و نشان دهنده تاریخ غنی ایتالیا طی چندین هزار سال خواهد بود. جزیره پوگلیا را میتوان یک منطقه کشف نشده در ایتالیا دانست که تمامی مسافران و توریستها را به خود جذب میکند.

همچنین بخوانید :
مشکلات مهاجرت به خارج از کشور

افرادی که به غذای خود اهمیت بسیار زیادی میدهند بدون شک با چشیدن خوراکهای این منطقه مجذوب آن خواهند شد. بر اساس اطلاعاتی که به دست آمده باستان شناسان مجذوب میراث به جای مانده از قرن هفتم در این منطقه میباشند. این مکان به دلیل منظره بسیار زیبایی که از دریای آن طی قرنها حاصل شده، افرادی که عاشق طبیعت هستند را به خود جذب نموده است.

جزیره پوگلیا با وجود داشتن ساکنان بسیار زیاد، از هر نوع ازدحام به دور است و افرادی که در آن زندگی میکنند گرد هم جمع شده تا پذیرای مسافران و توریستان بسیاری که به این مکان میآیند باشند. در این منطقه علاوه بر زیباییهای مجذوب کننده و غذاهای خوشمزهای که ساکنان آن به مسافران خود ارائه میدهند نوشیدنیهای بسیار معروفی هم دارد که در سراسر ایتالیا شناخته شده است.

جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا

اسکولی پیچنو (Ascoli Piceno):

دومین مورد از جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا، اسکولی پیچنو است. اسکولی پیچنو در واقع منطقهای در مارکه میباشد که به پایتخت این استان تبدیل شده است. نوشیدنیهای اسکولی پیچنو به دلیل طعم فوقالعادهای که دارد شهرت جهانی پیدا کرده است. برای پختوپز بهترین نوع از قارچهایی که میتوان تهیه کرد در این منطقه یافت می شود.

شهر اسکولی پیچنو با داشتن دو رودخانهای که بین سه کوهستان احاطه شده پدید آورنده منطقهای زیبا و جذاب برای گردشگران است. در مناطق نزدیک به اسکولی پیچنو دو پارک ملی بزرگ وجود دارد که موجب شده تا اشخاص مختلفی نظیر دوستداران طبیعت، کوهنوردان و افرادی که به ماجراجویی علاقه دارند از این منطقه دیدن کنند.

همچنین بخوانید :
ارزان‌ترین مقاصد توریستی خارجی
جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا

جزایر ایگادی (Egadi):

سومین مورد از جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا ،جزیره ایگادی است در ایتالیا جزایر مختلفی وجود دارد که به دلیل تعرض گردشگران تا حدودی ماشینی شده اما جزیره ایگادی تا اندازه زیادی دست نخورده باقی مانده است و به دلیل این که برای رفت و آمد خودروها قانونی وجود ندارد و به نوعی سرزمین توسعه نیافتهای است از نظر مسافران یکی از محبوبترین مکانهای دیدنی به شمار میاید.

هنگامی که در این منطقه سکنی میگزینید با دیدن ماهی گیرانی که در حال تعمیر تور ماهی گیریشان هستند و یا مناطق بکر و دست نخورده آن به وجد خواهید آمد. در صورت سفر به ایتالیا این منطقه زیبا و دست نخورده را حتماً نظاره گر باشید.

ابروتزو (Abruzzo):

چهارمین مورد از جاهای دیدنی ایتالیا، ابروتزو است. ابروتزو ناحیهای در جنوب ایتالیا است که چیزی حدود یک ساعت با پایتخت آن فاصله دارد. این ناحیه با داشتن جنگلهای باستانی و زیبا از درختان راش در کنار زمینهای پهناور و سواحل زیبای آن به یکی از شناخته شدهترین مکانهای ایتالیا تبدیل شده است. مردمان خونگرم ابروتزو در روستاهای کوهستانی که قدمت بسیار زیادی دارد و متعلق به قرون وسطی میباشند زندگی میکنند.

هنگامی که به این منطقه سفر میکنید با دیدن مناطق زیبا، جذب آن خواهید شد به نوعی که گویی قطعهای از بهشت پیش روی شما قرار گرفته باشد. ابروتزو یکی از سرسبزترین مناطقی است که در اروپا شناخته شده و به دلیل داشتن پارک ملی و ذخایر طبیعی بسیار، آن را به اسم Abruzzo نامگذاری کردهاند.

همچنین بخوانید :
زندگی در فرانسه

ابروتزو به دلیل وجود کوههای بلند به یک منطقه عالی برای اسکی تبدیل شده که در زمستان بسیار مورد توجه قرار میگیرد و سواحل زیبای آن نیز یک پیشنهاد بسیار خوب برای گذراندن تعطیلات در تابستان است. برای بسیاری از افراد غیر قابل باور است که چنین منطقهای در فاصله کوتاهی از پایتخت وجود داشته باشد و با وجود شلوغیهایی که در اطراف آن یافت میشود ابروتزو به یک منطقه آرام و بی سرو صدا تبدیل شده باشد.

مونتاگنا (Montagnana):

پنجمین مورد از جاهای دیدنی ایتالیا، مونتاگنا است. مونتاگنا یکی از تماشاییترین شهرهای اروپا به شمار میآید که واقع در دشت ونتو میباشد. دیوارهای بلند و عریضی که در این منطقه ساخته شده متعلق به قرون وسطی است که نقش محافظت کننده را از برجی به ارتفاع 8 متر بر عهده دارد. برج پیاتزا ماجوره یکی از سازههایی است که با دیدن آن انعکاس معماری ونیز را در قرن 18 میلادی خواهید دید.

جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا

مونتاگنا با این که شهر کوچکی در ایتالیا است اما به دلیل وجود امکانات فراوانی که دارد و با دایر ساختن رستورانهای بسیار زیاد به یکی از مدرنترین شهرهای این منطقه تبدیل شده است.

کولالتو سابینو (Collalto Sabino):

آخرین مورد از جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی ایتالیا، کولاتوسابینو است. کولالتو سابینو یکی از زیباترین مناطق روستایی در ایتالیا است و به دلیل قدمت فراوانی که دارد به یکی از زیستگاههای معروف تاریخی تبدیل شده است. روستای کولالتو سابینو یکی از آرامترین مکانهای دیدنی ایتالیا به شمار میرود و با وجود زیبایی چشم نوازی که دارد در تابستان نیز یکی از خلوتترین مکانهای دیدنی به شمار میرود.

همچنین بخوانید :
چگونه هزینه های سفر را کاهش دهیم

اکثر گردشگرانی که به ایتالیا عزیمت میکنند حتماً به این روستا سفر کرده و از مناظر خیره کننده کوهها و قلعه معروف لازیو که متعلق به قرون وسطا است دیدن میکنند. در اصل روستای کولالتو سابینو در فاصله 50 کیلومتری رم قرار گرفته که یک منطقه جذاب و دیدنی برای گردشگران به حساب میآید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.