نکات پخت برنج

نکات پخت برنج

نکات پخت برنج

نکات پخت برنج

گاهی اوقات خانم های تازه کار برای پخت برنج به مشکل برمی خورند و همیشه به دنبال پیدا کردن راهکاری برای پخت هر چه بهتر برنج هستند. پخت برنج کار دشواری نیست؛ اما نکات ریز و کلیدی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کرد.

ما در این مقاله می‌ خواهیم ” نکاتی کلیدی برای پخت برنج بهتر ” در خدمت شما عزیزان باشیم؛ اگر می خواهید برنجی خوشمزه بپزید به شما توصیه می ‌کنیم که تا پایان ما را همراهی کنید.

نکته های برنج پختن مناسب

روش برطرف کردن کدری برنج

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد وقتی که برنج خریداری می کنید کمی کدر باشد. معمولاً برنج‌ های کدر طرفدار کمی دارند، اما از آن جایی که خانم های ایرانی کدبانو هستند می توانند این که دلیل را رفع کرده و از آن برنج استفاده کنند.

این کار تنها با اضافه کردن چند قاشق ماست به برنج در حال جوش محقق می شود. ماست، برنج را سفید می کند و هیچ تاثیری روی طعم و بوی برنج ندارد.

نکات پخت برنج :: ترفند از بین بردن بوی سوختگی برنج

ترفندهایی که بوی سوختگی برنج را از بین می برد اشاره کنیم، برای از بین بردن بوی سوختگی برنج می توانیم از نان استفاده کنیم.

زمانی که برنج دم می کشد به محض این که بوی سوختگی را احساس کردید، یک تکه نان بر روی برنج قرار دهید. نان باعث می شود که بوی سوختگی برنج کشیده شود، هرچه بیشتر نان بر روی برنج بماند بوی سوختگی آن کمتر می شود.

نکات پخت برنج :: ترفند از بین بردن بوی سوختگی برنج با پیاز

زمانی که برنج را سرو می کنید می توانید نان را بردارید. یکی دیگر از تکنیک هایی که بوی سوختگی برنج را از بین می برد پیاز است، برای این کار ابتدا باید یک پیاز را پوست کنده و آن را داخل برنج فرو کنید پیاز باعث می شود تمام بوی سوختگی برنج به آن جذب شود.

نکات پخت برنج
یکی دیگر از تکنیک هایی که بوی سوختگی برنج را از بین می برد پیاز است

راهکار از بین بردن وارفتگی برنج

از “نکاتی کلیدی برای پخت برنج بهتر” می ‌توانیم به جلوگیری از وا رفتن برنج اشاره کنیم. وقتی افراد برنج می پزند به هر دلیلی ممکن است آن را فراموش کرده و به دنبال کار دیگر باشند.  نتیجه این کار جوشیدن زیادی برنج است که آن را نرم و وارفته می ‌کند، اما راهکاری برای خراب نشدن برنج وجود دارد، آن هم اضافه کردن ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آب لیمو به برنج در حال جوش است؛ این کار باعث می شود که برنج شما له نشود.

نکات پخت برنج :: روش خوشمزه کردن شوید پلو

اگر قصد پختن شوید پلو را دارید به شما توصیه می کنیم که برای خوشمزه تر شدن آن از ادویه‌ های پلویی استفاده کنید، این ادویه ها معمولاً سبز رنگ هستند.

شما می توانید این ادویه های سبز رنگ را از عطاری ها خریداری کنید و بعد از آبکش کردن برنج از آن به صورت لایه لایه استفاده کنید. این کار به خوش عطر و بو شدن غذا نیز کمک می کند.

نکته پختن شیر برنج

یکی از نکات پخت شیر برنج این است که ابتدا برنج را با شیر خیس کنید. ابتدا برنج را بشویید بعد از آبکشی چند ساعت با شیر آن را خیس کنید. این کار باعث می شود که شیر برنج شما بسیار خوش طعم تر شود.

نکات پخت برنج
یکی از نکات پخت شیر برنج این است که ابتدا برنج را با شیر خیس کنید

افزودن به موقع نمک به برنج

از “نکاتی کلیدی برای پخت برنج بهتر” باید به اضافه کردن به موقع نمک اشاره کرد. گاهی اوقات افراد فراموش می کنند که به برنج نمک اضافه کنند این مشکل راه حل دارد اصلا نگران نباشید.

شما می توانید مقداری نمک به مقدار خیلی کم آب و روغن را با یکدیگر قاطی کرده و روی برنج بریزید. این کار باعث می شود که برنج قدر کافی نمک بگیرد.

به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان از نمک مستقیم بر روی برنج استفاده نکنید و حتماً این نکته را در نظر بگیرید که به هیچ عنوان نمک را به مستقیماً درون روغن نریزید. چون نمک در روغن حل نمی شود بهتر است کمی آب را نیز با آن مخلوط کنید.

نکات پخت برنج :: از بین بردن شوری برنج

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برنج را شور کنید این مشکل تا قبل از آبکش کردن برنج راه حل دارد، اما بعد از آن هیچ چاره ای ندارید.

اگر قبل از آبکش کردن متوجه این موضوع شده اید می توانید زمانی که برنج را در آبکش می ریزید مقدار بیشتری آب روی برنج بگیرید، اما بعد از آن که برنج را دم کردید شوری برنج هیچ راهکار دیگری ندارد، مگر این که از مخلفات کنار بی نمک استفاده کنید.

یکی از چیزهایی که برای بچه ها بسیار مفید است، آب برنج است. سعی کنید آب برنج شور نباشد، یک لیوان از آن را بردارید و با دو قاشق ماست مخلوط کرده و به بچه ها بدهید.

نکات پخت برنج
یکی از راه های برطرف کردن شوری برنج آبکش کردن آن است

نکات پخت برنج :: ترفند خوش عطر کردن برنج

از نکاتی کلیدی برای پخت برنج بهتر می توانیم به خوش عطر کردن برنج اشاره کنیم. گاهی اوقات ممکن است افراد برنج‌ های خریداری کنند که بوی نامطبوع دارند.  نمی توانیم آن ها را دور بریزیم، بنابراین راهکارهایی وجود دارد که این بو را از بین ببرید و از برنج استفاده کنید.

اگر برنجی که خریداری کردید به هر شکلی بو گرفته است ابتدا باید آن را روی یک سطح پهن کنید و آن را در سایه قرار دهید، زیرا آفتاب باعث خرد شدن برنج می ‌شود و حالت اصلی خود را از دست خواهد داد.

برنجی که جلوی آفتاب قرار گرفته است را اگر در آب در حال جوش بریزید ، به طور کامل وا می رود و برنج حالتی له شده و خمیری می گیرد.

..

خانم هایی که کارمند هستند معمولاً به دلیل مشغله های کاری وقت زیادی برای آشپزی کردن ندارند. یکی از راهکارهایی که برای آن ها پیشنهاد می کنیم این است که شب قبل یا روز قبل برنج را بپزند و آبکش کنید، اما آن را دم نکنند. می ‌توانید ته دیگ را بگذارید، بعد برنج را روی آن بریزید و قابلمه را داخل یخچال قرار دهید. روز بعد می توانند برای استفاده با کمی آب و روغن آن را دم کنید، این راهکاری بسیار ساده و کاربردی برای افرادی است که وقت آشپزی ندارند و نمی خواهند که غذای مانده مصرف کنند.

ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی کلیدی برای پخت برنج بهتر را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم، اگر شما هم نظر، پیشنهاد و تجربه ای درباره این موضوع دارید می ‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم آن همراهی کردید. موفق باشید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.