در زندگی مشترک مردها بیشتر خیانت می کنند یا زنان

در زندگی مشترک مردها بیشتر خیانت می کنند یا زنان

در زندگی مشترک مردها بیشتر خیانت می کنند یا زنان
در زندگی مشترک مردها بیشتر خیانت می کنند یا زنان

عوامل کلی خیانت

عوامل زیادی وجود دارند که فرد ممکن است دست به خیانت بزند، عواملی مثل ژنتیک مسائل مالی نبود علاقه در زندگی  و…

تاثیر هورمون وازوپرسین در خیانت

در زندگی مشترک مردها بیشتر خیانت می کنند یا زنان طبق تحقیقاتی که انجام شده است نشان می دهد که جهش های ژنی هورمونی وازوپرسین با خیانت ارتباط مستقیمی دارد.

منطقه ترشح هورمون وازوپرسین

ابتدا باید بگوییم که وازوپرسین هورمونی است که در هیپوتالاموس مغز انسان تولید می شود و در هیپوفیز خلفی ذخیره می شود و بعد در جریان خون انتشار پیدا می کند و مقداری از آن به صورت مستقیم به مغز می‌رسد.

نتایج مطالعات در مورد هورمون وازوپرسین

مطالعات نشان می دهد که هورمون وازوپرسین در حس اعتماد، هم دردی و وفاداری افراد تاثیراتی مستقیم می‌گذارد؛  این هورمون باعث می‌شود ارتباط بین افراد، رابطه های عاشقانه، رفتارهای اجتماعی  و روابط جنسی نیز تحت‌ الشعاع قرار گیرد؛ همچنین این هورمون در زندگی افراد بسیار تاثیرگذار می باشد و مشخص می کند در زندگی مشترک مردها بیشتر خیانت می کنند یا زنان .

در زندگی مشترک مردها بیشتر خیانت می کنند یا زنان
طبق تحقیقات هورمون وازوپرسین نقش مهمی در خیانت زنان و مردان دارد

طول عمر این هورمون در بدن بسیار کوتاه است و حدود ۱۴ تا ۱۶ دقیقه تاثیرگذار می باشد، در همین زمان کوتاه ممکن است فردی به خیانت گرایش پیدا کند.

جهشی در بدن انسان صورت می گیرد که بدن را دست خوش یک سری تغییرات می کند این جهش تاثیرش بر روی رفتار و وفاداری افراد می باشد؛ این جهش ربطی به زن بودن و مرد بودن نیز ندارد.

همچنین بخوانید :
کدام مردها بیشتر خیانت می کنند

اگر چه مردها بیشتر در معرض خیانت قرار می ‌گیرند اما ژن های وازوپرسین و اکسی توسین در مردان و زنان وجود دارند و بسیار در امر خیانت مهم می باشند که این موضوع بیشتر در زن ها تاثیرگذارتر است.

هورمون وازوپرسین در خیانت زنان نقش موثرتری دارد

حرف آخر

در زندگی مشترک به دلیل مشکلات و مسائلی که پیش می آید ممکن است مردان و زنان در معرض خیانت قرار گیرند اما باید خویشتن دار باشند و به شریک زندگی خودشان وفادار بمانند، اگر شما هم اطلاعاتی درباره علت های اصلی خیانت در مردان و زنان دارید برای ما در زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید از همراهی شما سپاسگزاریم.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.