بازی های روانی مردان

بازی های روانی مردان

بازی های روانی مردان

بازی های روانی مردان
بازی های ذهنی مردان با زنان

بازی ذهنی به کارهایی که به منظور مشخصی انجام می شوند، گفته می شود.

بازی های روانی مردان از جمله کارهایی است که آقایان بسیاری به آن علاقه مند هستند. به این نکته توجه کنید که بازی های ذهنی دارای مدل های متفاوتی می باشند اما تمام آنها در داشتن یک خصیصه مشترک هستند: انجام رفتارهای متفاوت برای بازی با احساسات طرف مقابل.

چرا مردها بازی های ذهنی انجام می دهند؟

شاید شما هم احساس کرده باشید که طرف مقابل دارد با شما بازی می کند و دنبال دلیلی برای این رفتار او هستید. فراموش نکنید که مردان به دلایل زیادی بازی های ذهنی را، راه می اندازند اما اگر شما بدانید که روش بازی او چگونه است و چرا این بازی ها را با شما می کند؟ قادر خواهید بود که به صورت متقابل به بازی با او پرداخته و از او سبقت بگیرید. در ادامه دلایلی که یک مرد برای بازی با زنان دارد را بررسی کرده و رایج ترین بازی ها را برای شما شرح می دهیم. همچنین به شما یاد می دهیم که چطور به شکل متقابل با وی بازی کرده و برنده شوید. سه دلیل برای انجام بازی های ذهنی:

*

  1. مهم ترین دلیل برای بازی های روانی مردان این است که قصد دارند عشق و وفاداری، توانایی احساسی و هوش او را بسنجند.
  2. دومین دلیل ممکن است این باشد که مرد قصد دارد چیزی را از خانم مورد نظرش بگیرید و تنها راه برای راضی کردن خانم استفاده از این بازی ها می باشد تا احساسات طرف مقابل را تحت تاثیر قرار داده و به هدف خود برسند. این چنین مردانی خوب می دانند که چطور با احساسات یک زن بازی کرده و از این نقطه ضعف او سو استفاده کنند.
  3. دلیلی که برخی از مردهای دیگر برای بازی با زنان دارند، تفریح کردن است. حالتی که یک زن در این شرایط پیدا می کند برای بسیاری از مردان جذاب به نظر می رسد.
بازی های ذهنی مردان با زنان
دلیل بعضی مردان برای بازی ذهنی با زنان جذاب به نظر رسیدن زن ها در این حالت است

بازی کردن با احساسات دیگران اصلا کار جالبی نیست و ممکن است که عواقب بدی مانند دعوا، فحاشی، جدایی و طلاق را به دنبال داشته باشد. در نتیجه هر چقدر هم که این کار از نظر شما جذاب می باشد بهتر است که به آن ادامه ندهید چرا که ممکن است اتفاقات بد و غیر قابل برگشتی را به دنبال داشته باشند.

می خواهید بدانید که مردها چگونه دست به بازی های ذهنی با شما می زنند؟ در ادامه علامت های این بازی ها بررسی می کنیم.

همچنین بخوانید :
تست بارداری با نمک

1. آیا خواسته ای غیر منطقی یا ناممکن دارد؟

در بیشتر مواقع بازی های روانی مردان علامت خاصی ندارد و بدون هیچ نشانه ای رخ می دهد. طرف مقابل به شکل ناگهانی درخواست هایی از شما می کند که به نظر عجیب و غیر منطقی هستند.

شاید از شما بخواهد که همراهش به دیدن اشخاصی بروید که اصلا علاقه ای ندارید آنها را ببینید یا آنکه از شما بخواهد که برنامه تلویزیونی مورد علاقه او را نگاه کنید. این امکان وجود دارد که به صورت ناگهانی اجازه ندهد کارهای معمولی خود را به انجام برسانید یا از منزل بیرون بروید. خانم های محترم دقت کنید که واکنش های احساسی زیادی از خود بروز ندهید، شاید او فقط شما را مورد آزمایش قرار داده باشد.

*

شاید واقعا قصدش امتحان شما بوده و می خواسته قدرت تحمل و انعطاف پذیری شما را بسنجد.شما هم اگر می خواهید جای خود را در قلب او باز کنید، بهترین فرصت است تا میزان درک خودتان را به او نشان دهید. مطمئن باشید اگر از امتحان او سربلند بیرون آیید، احساس و اعتماد وی به شما بیشتر می شود.

2. آیا ناگهان دیگر تماس نمی گیرد؟

برای اکثر خانم ها قطع تماس های فرد به صورت ناگهانی کلافه کننده و غیر قابل تحمل می باشد. زمانی که یک دختر در رابطه احساسی با پسری باشد چنین رفتاری برای او یک جنگ روانی محسوب شده و واکنش های زیادی نشان می دهد. اما دقت کنید که شاید این یکی دیگر از بازی های روانی مردان است.

معمولا دختر ها در چنین موقعیت هایی می ترسند و احساس نگرانی می کنند که نکند فرد مقابل دیگر مرا دوست ندارد؟ نکند کس دیگری به زندگی او وارد شده است؟ شاید مریض است؟ و هزاران فکر و خیال دیگر که پاسخی برای هیچ کدام از آنها ندارد. چرا که طرف مقابل نه تماسی می گیرد و نه به تماس های او پاسخ می دهد.

*

نترسید آنطور فکر کنید که شاید این هم یکی از بازی های روانی مردان  باشد و او می خواهد میزان وابستگی شما به خودش را بسنجد و بفهمد که چقدر دل تنگش می شوید. اگر چنین چیزی باشد رفتار شما بسیار تعیین خواهد بود و ممکن است که اوضاع برای شما بهتر یا بدتر شود. با این روش او می خواهد میزان تعهد و شکاک بودن شما را امتحان کند.

توصیه می کنم که نترسید و واکنش تندی نشان ندهید. مراقب پیام هایی که می فرستید باشید، به او بگویید که وجودش برای شما مهم است و اگر مایل باشد می توانید در کنار او بمانید اما از اصرار بیجا بپرهیزید.

همچنین بخوانید :
جلوگیری از پیری پوست
بازی های روانی مردان
یکی از بازی های ذهنی مردان گاهی تماس نگرفتن است

3. آیا سکوت می کند یا تلگرافی جوابتان را می دهد؟

این هم یکی دیگر از بازی های روانی مردان است که خانم ها اصلا آن را نمی پسندند. زنان معمولا از صحبت کردن با طرف مقابلشان لذت می برند و اگر متوجه کم حرفی او شوند، حساس شده و اعتراض می کنند.

اگر چنین حرکاتی را تجربه کرده اید، بدانید که مرد شما از روی آگاهی کامل این کارها را انجام داده و هدفش به هم ریختن اعصاب شما می باشد. در این شرایط فقط آرامش خود را حفظ کنید.

به هیچ عنوان نترسید و بر این وسوسه که با زدن حرف خاصی او را به صحبت کردن وادار کنید، غلبه نمایید. هدف او تنها سنجیدن میزان تحمل شماست، پس به او نشان دهید که این قدرت را دارید و نیازمند کسی نیستید. فراموش نکنید که در همه ی شرایط علاقه خودتان را به او نشان دهید.

4 بی دلیل پرخاشگر شده است؟

در بعضی شرایط ممکن است که به طور ناگهانی متوجه شوید، مردی که به مهربانی هایش انس گرفته بودید به یک غریبه ی پرخاشگر بدل شده است. شاید این خشونت در مورد همه ی نزدیکان وی باشد و شما در این مورد تنها نباشید. همین امر باعث ایجاد وحشت بسیار زیادی در شما می شود.

بله موقعیت بدی است اما فراموش نکنید که یکی دیگر از روش های بازی های روانی مردان همین روش است. مردی که این بازی را انتخاب می نماید، می خواهد میزان شهامت و قدرت شما را بسنجد، هیچ مردی مایل نیست که با یک زن ترسو در رابطه باقی بماند.

حتی اگر مرد شما نپذیرد، شما باید به او نشان دهید که همانی هستید که می توانید تکیه گاهی محکم در روزهای سختش باشید. اگر از این آزمون هم سربلند خارج شوید، به او می فهمانید که یک زن قوی و شجاع را انتخاب کرده است.

بازی های روانی مردان
یکی دیگر از بازی های ذهنی مردان پر خاشگری به طور ناگهانی است

5. دیگر تحسینتان نمی کند؟

این موضوع که زنان عاشق تحسین شدن هستند، بر کسی پوشیده نیست. اکثر زنان عاشق این هستند که از دیگران بشنوند که چقدر لباسی که پوشیده اند به آنها می آید یا اینکه بسیار زیبا هستند. اصلا دلیل اینکه زنان وقت زیادی را برای زیباتر نمودن خودشان صرف می کنند، همین است.

در نتیجه پس از اینکه یک زن وقت زیادی را برای آرایش یا حتی پختن غذا  صرف نمود، توقع دارد که مردش از او تعریف کرده و به او بگوید که بسیار زیبا شده یا غذایش بسیار خوشمزه است. زنان عاشق شنیدن این تعریف ها هستند.

همچنین بخوانید :
چرا خانم ها مانند آقایان سریع عاشق نمی شوند

*

در این شرایط یک مدل دیگر از بازی های روانی مردان  بروز می کند و مرد به گونه ای خود را نشان می دهد که گویی هیچ تغییری را متوجه نشده یا اصلا زن را ندیده است.

اگر شما هم با چنین شرایطی رو به رو شدید، باید بدانید که هدف او عصبانی کردن شماست و شما با عصبی شدن او را به هدفش می رسانید. پس توصیه می شود که از فریاد زدن خودداری کرده تا بازی به نفع او تمام نشود. در واقع او دارد شما را امتحان می کند تا نقطه ضعف های شما را به دست آورد. می خواهد بفهمد که آیا می توانید خودتان را کنترل کنید یا وقتی کسی بر خلاف میل شما کاری انجام می دهد از کوره در می روید؟

6. شما را با دیگران مقایسه می کند، با خواهرتان یا دوستتان؟

یکی از بدترین بازی های روانی مردان همین مقایسه است.

با استفاده از روش مقایسه، مرد یکی از بدترین شیوه ها را برای یاد آوری نقص های طرف مقابل برگزیده و با این کار باعث فاصله گرفتن طرف مقابلش می شود. بر اساس یک ضرب المثل قدیمی انسان جایز الخطاست و هیچ انسانی وجود ندارد که بدون ایراد و مشکل باشد. بنابراین این شیوه برای تلنگر زدن به دیگران به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در چنین شرایطی چه قصد مرد نشان دادن نقص های طرف مقابل به منظور رفع آنها باشد، چه روشی برای نشان دادن اینکه دیگر نمی خواهد در این رابطه بماند. روش مناسبی را در پیش نگرفته است و موجب ناراحتی زن می شود.

اگر شما هم در چنین شرایطی قرار دارید، دقت کنید. شاید وسوسه شوید که با برملا کردن ایرادات دیگران به مردتان بفهمانید کسانی که او از آنها سخن می گوید چندان هم خوب نیستند. اما پیشنهاد من این است که پیش از آنکه سخن بگویید خوب فکر کنید. نباید عصبانیت بر شما چیره شود و شما را وادار نماید تا پشت سر نزدیکانتان حرف بزنید. در صورت یروز چنین اتفاقی ثابت می کنید که شما به سادگی تمام افرادی که شما را معتمد خود می دانند زیر پا می گذارید.

اصلا شاید با این روش بخواهد به شما بگوید که دوست دارد بهتر شوید، بله روش خوبی را انتخاب نکرده اما قصد و نیت بدی ندارد و به عنوان نزدیک ترین فرد به شما می خواهد کمک کند تا ایرادات خود را برطرف نمایید.

همچنین بخوانید :
روش های درمان ناباروری
بازی های روانی مردان
مقایسه کردن با دیگر خانوم ها بازی ذهنی دیگر مردان است

7. با دختر های دیگر طنازی می کند؟

یک مرد به خوبی می داند که طرف مقابلش همیشه او را زیر نظر دارد، به همین دلیل این روش از بازی های روانی مردان را برای بازی با خانمش انتخاب می کند.

خب در این روش مردان چه کارهایی انجام می دهند؟ او شروع به طنازی کردن با دختر های دیگر می کند تا برای شما سیگنال هایی بفرستد که با دختر های دیگر سر و سری دارد و بیشتر از شما به آنها توجه می کند.

معمولا این حرکات به 3 دلیل از یک مرد سر می زند. دلایلی که شاید شما مایل به دانستن شان نباشید.

  1. برای به وجود آوردن احساس حسادت و به دست آوردن توجه بیشتری از سمت شما، شروع به طنازی با دیگران می نماید.
  2. شاید هدفش از این کار تفریح کردن باشد و اینکه به این وسیله می خواهد میزان واکنش شما را بسنجد. به این طریق متوجه می شود اگر روزی به زنگ تفریح نیاز داشت، می تواند با کس دیگری رابطه داشته باشد؟
  3. این امکان هم وجود دارد که می خواهد به زودی رابطه اش را به پایان برساند و قصد دارد تا با این کار صدای اعتراض شما را در آورد، سپس بگوید که دیگر قادر نیست در یک رابطه متعهدانه بماند.

اگر تمام این ها یکی از بازی های روانی مردان باشد و قصد او تنها جلب توجه شما باشد، باید به او به اندازه نیازش توجه کنید و ثابت کنید که از صمیم قلب دوستش دارید.

اگر دلیل او برای طنازی کردن مورد دوم بود، با جدیت با او برخورد کنید و بفهمانید که نمی تواند خط قرمز های شما را رد کند. نشان دهید که بازی اش را فهمیده اید تا متوجه شود که با یک خانم باهوش روبه رو است.

امیدوارم که رفتارهای او به مورد سوم ارتباطی نداشته باشد، چون در این صورت کاری از شما ساخته نیست. اگر واقعا او را محدود می کنید بهتر است که به فکر اصلاح رفتار خود باشید، چرا که هیچ مردی محدود شدن را نمی پذیرد.

بازی های روانی مردان
طنازی با دیگر خانوم ها بازی ذهنی دیگر آقایان است

8. مرموز شده است؟

آیا مرد شما هر روز بیشتر از روز قبل مرموز می شود؟

 او وارد یکی دیگر از بازی های ذهنی مردان با زنان شده است و برای انجام آن روش های متفاوتی را امتحان می کند.

همچنین بخوانید :
نکات زیبایی و جوان ماندن در 40 سالگی

شاید کارش را با بی پاسخ گذاشتن سوالات شما آغاز نماید. شاید دیگر علاقه ای به مطرح کردن افکارش با شما نداشته باشد و بیشتر وقت ها تنهایی را ترجیح دهد یا امکان دارد که نشان دهد از شما دور شده و شما را به خاطر نمی آورد. در هر صورت چنین رفتارهایی نشان دهنده ی بی علاقگی طرف مقابل به شماست.

مردانی که این روش را انتخاب می کنند خوب می دانند که این روش به چه صورت عمل می کند. البته این روش زمانی جواب می دهد که طرف مقابل هم این مرد را دوست داشته باشد. این کنار کشیدن مرد سبب می شود که زن احساس نگرانی و ترس را تجربه کند و برای نگه داشتن مرد در زندگی اش به تکاپو بیافتد.

اگر مرد شما این روش را برای بازی ذهنی با شما انتخاب کرده بدانید که می خواهد بفهمد آیا شما مورد اعتماد هستید یا نه؟ و اینکه واکنش شما نسبت به شایعه ها چیست؟ آیا شما این قدرت را دارید که بی توجه به شایعات و حدس و گمان ها حقیقت را کشف کنید؟

هر خانم عاشقی می خواهد که در مورد روزمرگی های مردش بداند و تمام سعی خود را به کار می بندد تا به او ثابت کند که وفادار است. در این مدل از بازی های روانی مردان ، ممکن است که شما برای ساختن یک فضای صمیمی یکی از راز های خودتان را با او در میان بگذارید. در چنین شرایطی ممکن است مرد باور کند که زن واقعا او را می خواهد.

اما اگر زن هیچ نشانی از دلواپسی از خود بروز ندهد، مرد می فهمد که زن علاقه ای به او ندارد و نمی تواند به عنوان فردی وفادار او را بپذیرد. در نتیجه باید دقت کنید که چگونه رفتار می کنید. باید از مردتان حمایت کرده و حرکت اشتباهی انجام ندهید. کوچکترین اشتباهی می تواند باعث خراب شدن رابطه شما شود.

9. علاقه ای به رابطه جنسی نشان نمی دهد؟

عطش مردان برای برقراری رابطه جنسی تمام نشدنی است و زنان از این نقطه ضعف آنها به عنوان یک سلاح استفاده می کنند. معمولا مردها حتی در دعوا و مشاجره هم خواستار برقراری رابطه جنسی هستند. چرا که از دید مردان رابطه جنسی تنها یک رابطه جسمانی می باشد.

در نتیجه اگر همسر شما که همیشه تمایل به برقراری رابطه جنسی داشته به یکباره تمایلش را از دست می دهد، قطعا مشکلی به وجود آمده است. این هم یکی دیگر از بازی های ذهنی مردان با زنان است. مردها در این شرایط می خواهند که نگرانی شما را ببینند و شما از آنها علت ماجرا را جویا شوید. اگر شما پیگیر شده و سوال بپرسید، خیال او راحت می شود. با یک گفتگوی ساده می توانید به راحتی این مشکل را برطرف نمایید. اگر با او صحبت نکنید فکر می کند که دوستش ندارید و به او اهمیت نمی دهید.

همچنین بخوانید :
چگونه چهره خود را تغییر دهیم ؟
بازی های روانی مردان
بی میلی به رابطه جنسی نیز از بازی های ذهنی مردان با زنان می باشد

حرف آخر

اکثر افراد از اینکه تصور کنند مورد بازی قرار گرفته اند، عذاب می کشند چرا که فکر می کنند از آنها سو استفاده شده است. شاید این فکر صحیح باشد شاید هم نه.

بسیار طبیعی است که شما بازی های ذهنی را نپسندید. این بازی ها اغلب خطرناک هستند و ریسک بالایی دارند. شاید نتوانید مدل بازی طرف مقابل را کشف کنید و با یک حرکت اشتباه رابطه شما خراب شود.

بهتر است که هوشیار باشید و نشانه های بازی های روانی مردان  را بشناسید. در زمان مواجه شدن با این بازی ها با غریزه زنانه خود پیش روید و واکنش مناسبی نشان دهید.

فراموش نکنید که معمولا این بازی ها بدون نشانه های قبلی اغاز می شوند. پس برای تشخیص آنها باید دقت کنید و هر تغییری در رفتار طرف مقابل تان را جدی بگیرید. زمانی که یک تغییر اساسی را مشاهده می کنید خودتان را برای یک ماراتن احساسی آماده نمایید.

برای پیروزی در این بازی ها باید مراقب باشید که حرفی نزنید یا کار اضافه ای انجام ندهید که موجب پشیمانی شما در آینده شود. فراموش نکنید که مردهایی وجود دارند که تنها به دنبال یک بهانه برای جدایی می باشند. مراقب باشید تا این بهانه را شما به دست شان ندهید.

شاید این حرف مضحک به نظر برسد، اما ممکن است این بازی ها باعث استحکام روابط شوند. چرا که این جنگ های روانی موجب می شوند تا متوجه شوید با چه کسی طرف هستید؟ زمانی که دو طرف بازی، قدرتمند بازی کنند نتیجه به دست آمده یک احترام متقابل نسبت به هم خواهد بود و اینکه این بازی ها در آینده موجبات حرف زدن و شوخی و خنده را فراهم می کنند.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]