دزدی از کارت عابر بانک

دزدی از کارت عابر بانک

دزدی از کارت عابر بانک

دزدی از کارت عابر بانک
روش های دزدی از کارت های بانکی

امروزه استفاده از کارت های بانکی بسیار رایج شده است  و جرایم کلاهبرداری و سرقت از آن ها هم به طبع آن اضافه شده است، استفاده از کارت های بانکی روز به روز افزایش می یابد.

بایستی یک سری اطلاعات در اختیار مردمی که از کارت های بانکی استفاده می‌ کنند قرار بگیرد تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند؛ استفاده از کارت های اعتباری به جای پول نقد رواج پیدا کرده است و روش های دزدی از کارت عابر بانک هم روز به روز با پیشرفت تکنولوژی مدرن تر و به روزتر می شود.

در صورتی که مردم با روش های عجیب و غریبی که کلاهبرداران از آن ها استفاده می کنند اطلاع داشته باشند جرایم هم کاهش پیدا می کنند برای اطلاع از روش های دزدی از کارت های بانکی  تا پایان با ما همراه باشید.

روش های مختلف دزدی کردن از کارت های بانکی

کلاهبرداری با اطلاعات کارت و حساب بانکی

یکی از روش‌های رایج دزدی از کارت عابر بانک به دست آوردن اطلاعات حساب شخصی افراد است؛ سعی کنید به هیچ عنوان شماره و رمز کارتتان را به کسی ندهید.

همچنین کارت خودتان  را به کسی نسپارید  و توصیه دیگر ما به شما این است که  رمز عبور خودتان  را روی کارت عابر بانکتان یادداشت نکنید که اگر کارتتان دزدیده شد یا مفقود شد کسی نتواند وارد حساب بانکی شما شود.

دزدی از کارت عابر بانک
یکی از روش‌های رایج دزدی از کارت های بانکی به دست آوردن اطلاعات حساب شخصی افراد است

مراقب رسید بانکی خود باشید

رسیدها را معمولاً افراد در کنار عابر بانک ها رها می کند، اما این کار چهره ی شهر را زشت می کند  و همین طور باعث می شود اطلاعات شما در اختیار سارقین قرار بگیرند که بسیار خطرناک می باشد پس جزئیات بانکی حسابتان  را در خیابان رها نکنید.

کپی برداری از اطلاعات مغناطیسی

به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان کارت خود را در اختیار فردی که او را نمی شناسید قرار ندهید؛ زیرا از قسمت مغناطیسی کارت می ‌تواند اطلاعات شما را کپی کند و این کار به راحتی امکان پذیر است.

تعویض کارت ترفند قدیمی سارقان

ترفند قدیمی سارقان برای استفاده از کارت های بانکی این است که از افرادی که اطلاعات کافی درباره ی کارت های بانکی ندارند سو استفاده می کنند؛ در این شیوه یک کارت با شماره حسابی دیگر که معمولا هم  قلابی می باشد را با کارت آن ها تعویض می کنند.

بهتر است آن هایی که سواد ندارند یک فرد مطمئن  را همراه خودشان ببرند تا دچار چنین حقه ای نشوند.

دزدی از کارت عابر بانک
تعویض کارت روش دیگر کلاهبرداران کارت های بانکی می باشد

سوء استفاده از شلوغی عابر بانک

به هنگام سال نو یا اعیاد یا اوایل ماه، صف های عابر بانک ها بسیار شلوغ می شوند؛ کلاهبرداران هم از این موقعیت کمال استفاده را می برند، سعی کنید در مواقع شلوغی عابر بانک ها آرامش خود را حفظ کنید تا کسی از شما سوء استفاده نکند.

سرقت به بهانه ی کمک کردن

یکی دیگر از روش های دزدی از کارت عابر بانک این است که از افراد سالمند سوء استفاده می‌ کنند؛  به طوری که افراد سالمند معمولاً نمی توانند از عابر بانک  و تکنولوژی های جدید بانکی استفاده کنند و از عابران کمک می‌ گیرند؛  در این حالت سالمندان اطلاعات  و رمز عبور خودشان را به افراد غریبه می دهند و کلاهبردار اطلاعات را برای خودش ضبط می ‌کند.

همچنین ممکن است کارت افراد سالمند را سرقت کنند؛ هنگامی که از کسی کمک می خواهید جانب احتیاط را رعایت کنید.

حقه ی شما برنده شده اید

یکی دیگر از روش های دزدی از کارت عابر بانک به این صورت است که سارقان برای دزدی یک پیامک و تماس با شما برقرار می کنند؛ در این شیوه با پیامکی با مضمون شما برنده خوش شانس در قرعه کشی شده اید.

اگر کسی از شما درخواست کرد که در این حالت به عابر بانک مراجعه کنید و یا اطلاعات کارتی خود را برایشان ارسال کنید هرگز این کار را انجام ندهید؛  مطمئن باشید که اگر اطلاعات تان  را بفرستید حساب بانکی شما بطور کامل خالی می شود.

دزدی از کارت عابر بانک
حقه ی ارسال پیامک برنده شدن در مسابقه ترفند دیگر کلاهبرداران کارت های بانکی است

خودتان کارت بکشید

اگر با کارت بانکی می خواهید خرید کنید حتی الامکان سعی کنید که کارت را خودتان بکشید، زیرا ممکن است در این حین اطلاعات کارت شما کپی شود؛ این حالت  زمانی اتفاق می ‌افتد که شما کارت خودتان را به دیگران سپرده اید.

چسب قطره‌ای شگردی برای ربودن کارت بانکی شما

وقتی که از خودپردازها استفاده می کنید دقت کنید که کارت داخل کارت خوان وارد شود و دقت لازم را داشته باشید و ببینید که در ورودی کارت خوان ها چیزی نچسبیده باشد.

زیرا یکی از شگردهای کلاهبرداران کارت های بانکی چسباندن چسب در ورودی اصلی کارت خوان می باشد که باعث می شود کارت افراد را بتوانند به چنگ بیاورند.

عابر بانک های جعلی

یکی دیگر از روش های دزدی از کارت عابر بانک به این شکل می باشد که کلاهبرداران دستگاه کارت خوانی تقلبی نصب می‌ کنند و در محل هایی مخصوص آن را نصب می ‌کنند که دقیقاً شبیه کارت خوان اصلی می باشد.

در این روش کسی حتی شک هم نمی کند که این کارت خوان تقلبی باشد؛ هنگامی که وجهی از حساب خودتان برداشت می کنید پیام خطا می دهد، کاربر فکر می‌کند که اختلالی در شبکه بانکی رخ داده است؛  کاربر وقتی کارت اعتباری خودش را بیرون می ‌کشد غافل از این است که رایانه‌ ای که به کارت خوان نصب شده است به طور خودکار تمام  اطلاعاتش را ذخیره و سرقت می کند.

دزدی از کارت عابر بانک
روش دیگر کلاهبرداری از کارت بانکی استفاده از عابر بانک های جعلی می باشد

اعتماد کردن به کارتخوان های رایگان

اگر کارت خوانی به صورت رایگان خدماتی ارائه می داد اصلاً به  آن اعتماد نکنید، در مواردی کلاهبرداران  فردی را مسئول می کنند که به عنوان کارمند بانکی به افرادی مراجعه  کنند و با دلایلی همچون خوش حساب بودن طرف کارت خوان رایگانی  به آن شخص بدهند.

این مورد یکی دیگر از روش های دزدی از کارت عابر بانک می باشد همچنین مواردی در نمایشگاه های ماشین نیز رخ داده است؛  افرادی که خودشان را کارمندان بانک معرفی  کرده اند و  کارت خوانی به رایگان در اختیار صاحب نمایشگاه  قرار داده اند  و از این طریق از حساب های بانکی نمایشگاه دار اخاذی و سرقت نموده اند.

کلاهبرداری با مغشوش کردن عابر بانک ها

یکی دیگر از روش های دزدی از کارت عابر بانک این است که سارقان کارت های بانکی عابر بانک ها را دچار خدشه و اختلال می ‌کنند، یا عابر بانک ‌ها را دست کاری می کنند.

روش متفاوتی دزدی که در این شیوه ی کلاهبرداری به کار می‌ برند به گونه ای است که  قطعه ای کوچک در محل ورودی دستگاه نصب می‌ کنند که نامش در اصطلاح اسکیمر می باشد.

دزدی از کارت عابر بانک
کلاهبرداری با دستگاه اسکیمر روش دیگر دزدی بانکی است

دستگاه اسکیمر اطلاعات کارت را کپی می نماید؛ دومین روش کلاهبرداری نصب کردن قطعه ای سخت افزاری است که روی صفحه کلید دستگاه خودپرداز قرار می گیرد و  نامش کی لاگر می باشد؛ یا  دوربین کوچک را بر روی دستگاه خودپرداز نصب می کنند که اطلاعات و رمز عبور کاربران را ذخیره و می ربایند.

دست کاری در کارتخوان ها

یکی دیگر از روش های دزدی از کارت خوان ها، ایجاد کردن اختلالاتی  در کارت خوان های مراکز خرید می باشد.  

سارقان بانکی در فروشگاه ها دستگاه کارت خوانی را نصب می‌ نمایند  و تغییراتی را روی آن اعمال می کنند با این روش هر کارتی که از آن کارت خوان استفاده می کند تمام اطلاعاتش را ذخیره می کنند و بر روی کارت دیگری مشابه کارت بانکی اشخاص این اطلاعات را پیاده می کنند و با بهانه های واهی رمز کارت شخص را پرسیده و خودشان وارد می کنند تا اطلاعات کامل  کارتی شخص را بدانند و بعدا از کارتش سرقت کنند.

اگر شما هم از روش های دیگر سرقت از کارت های بانکی اطلاعاتی دارید لطفاً آن را با ما در پایین همین مطلب  به اشتراک بگذارید از شما ممنونیم که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.