تصورات اشتباه قبل از ازدواج

تصورات اشتباه قبل از ازدواج

تصورات اشتباه قبل از ازدواج

تصورات اشتباه قبل از ازدواج

همان طور که می دانید ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فردی است. معمولاً والدین دغدغه بسیاری برای این موضوع دارند و برای فرزندان خود ازدواجی توام با خوشبختی و موفقیت را می خواهند، اما تصوراتی وجود دارد که قبل از ازدواج مانع رسیدن به خوشبختی می ‌شود .

همان طور که می دانید این سطح آگاهی در جامعه بالا رفته است، اما آگاهی داشتن از در مسئله ازدواج تا فاصله ایده آل راه بسیاری را در پیش دارد. دختر و پسر هایی که ازدواج می ‌کنند تصور آن ها قبل از ازدواج یک زندگی رویایی است، اما با ورود به زندگی مشترک با مشکلات عدیده ای رو به رو خواهند شد.

..

ما در این مقاله می‌ خواهیم درباره ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج ” برای شما مطالبی را بیان کنیم، اگر قصد ازدواج دارید به شما توصیه می کنیم که تا پایان با ما همراه باشید.

دختر و پسر هایی که نقطه ضعف های خود را نمی دانند، در مسیر زندگی دچار تغییر و تحولات بسیاری می ‌شوند، زیرا هر کدام با یک هدف خاص وارد زندگی مشترک شده‌اند، اما زندگی مشترک آن ها به دور از واقعیت تشکیل شده است. این موضوع به دلیل باورها و تصورات غلط اتفاق می‌ افتد.

با تغییر در شرایط جامعه و بالا بودن مسئولیت های مالی که هنوز هم بر عهده آقایان است شرایط ازدواج با مشکل رو به رو شده است.

افراد در ابتدای زندگی مشترک باید وظایف خود را تقسیم کنند، تقسیم وظایف می تواند برای بر اساس توانمندی های هر کسی صورت بگیرد.

به شما توصیه می کنیم که طبق توانایی ها و علاقه خود مسئولیت های منزل را بر عهده بگیرید، این کار باعث به وجود آمدن تفاهم در زندگی مشترک می‌ شود و تنش ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می ‌کند.

• زندگی بدون بحث و دعوا!

یکی دیگر از ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج “،  زندگی موفق بدون داشتن تنش و اختلاف است. زوجینی که تازه زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند فکر می‌ کنند با کوچکترین بحث و درگیری خوشبختی آن ها مختل شده و زندگی مشترک آن ها پایدار نیست؛ به همین دلیل اگر نظر همسر برخلاف نظر آن ها باشد هیچ اعتراضی نمی کنند.

همچنین بخوانید :
خوشبختی چیست

آن ها سعی می کنند از هرگونه بحث و تنش جلوگیری کرده و سکوت پیشه کنند، این کار بسیار اشتباه و آسیب زننده است.

زوجینی که به راحتی می ‌توانند مشکلات و اختلاف نظرها را با یکدیگر در میان بگذارند نسبت به زوجینی که یک نفر از آن ها سکوت می کند خوشبخت تر هستند.

 دعوا و بحث به هیچ عنوان نشانه ی عدم خوشبختی نیست؛ هر کسی در زندگی مشترک ممکن است با چنین مشکلی مواجه شود. مسئله اصلی نحوه مدیریت کردن بحث است. خوشبخت ترین زوج ها نیز گاهی اوقات با یکدیگر به اختلاف به نظر می رسند، اما با هوش و ذکاوت و مشکلی را حل می کند.

زندگی بدون بحث و دعوا یکی از باورهای غلط قبل از ازدواج کردن است

• خوشبختی تنها با فرد مورد نظر!

از دیگر ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج ” این است که به دلیل حس درونی و وابستگی بیش از حد به یک شخص این تفکر به وجود می آید. این تفکر به این صورت است که خوشبختی با شخصی دیگر غیر ممکن است.

قبل از ازدواج به دلیل نیازهای متعدد، عدم دسترسی به فرد مورد نظر و تصورات اشتباهی درباره زندگی مشترک با او شکل می گیرد.

اگر به کسی علاقمند هستید باید بدانید که در تمام طول زندگی با مشکلات متعددی رو به رو می شوید ،  بنابراین خود را از این نظر بسنجید که می ‌توانید این مشکلات را با فرد مورد نظر خود حل کنید یا خیر؟! پاسخ به این سوال می تواند پاسخ به خوشبخت شدن شما باشد.

• ازدواج پایان عشق است!

بسیاری از افراد معتقدند که به مرور زمان در زندگی مشترک عشق و علاقه از بین می رود، به همین دلیل  عشق و علاقه را معیار خود برای ازدواج قرار نمی‌ دهند. این عقیده تنها به دلیل ناآگاهی شکل گرفته است، همان طور که می دانید علاقه در زندگی از بین نمی رود؛ تنها چیزی که باعث شده است افراد به اشتباه بیفتند فروکش کردن هیجانات اولیه است.

همچنین بخوانید :
ترک عادت بد

بسیاری از افراد تصور می ‌کنند که اگر هیجانات اولیه را از دست دهند دیگر علاقه ای به طرف مقابل خود ندارند، اما این عقیده کاملاً اشتباه است. این مسئله باعث فاصله نمی شود جالب است بدانید که عشق و علاقه در طول زندگی مشترک تبدیل به دوست داشتن بیشتر همراه با آرامش و هیجان کم می شود.

• ازدواج به دلیل رضایت داشتن والدین!

یکدیگر ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج ”  این است که افراد تنها به دلیل جلب رضایت والدین خود تصمیم به تشکیل زندگی می گیرند. این موضوع بسیار  آسیب زننده و خطرناک است، زیرا بدون در نظر گرفتن ملاک و معیار ها تنها به خاطر رضایت والدین، ازدواج شکل گرفته است.

در طول زندگی مشترک چنانچه زوجین با مشکلاتی مواجه شوند به دلیل عدم علاقه و پایبندی به یکدیگر، زندگی آن ها از هم می‌ پاشد. به شما توصیه می کنیم که هیچ وقت بدون داشتن رضایت قلبی اقدام به ازدواج نکنید و زندگی همسر خود را نیز به چالش نکشانید.

تصورات اشتباه قبل از ازدواج
ازدواج کردن به فقط به خاطر رضایت داشتن والدین باور اشتباه دیگر قبل از ازدواج است

• تغییر دادن همسر در طول زندگی مشترک!

اگر به امید تغییر دادن همسر خود وارد زندگی مشترک می‌ شوید، باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید. هیچ کس دوست ندارد که شخصیت خود را تغییر دهد ؛ مگر این که با میل و اراده خود خواستار همکاری باشد. این موضوع بیشتر در خانم ها دیده می شود، آن ها می خواهند که با سلاح های زنانه ی که در اختیار دارند، همسر خود را شبیه مرد رویاهای خود کنند؛ مطمئنا چنین کاری نتیجه عکس دارد!

هر دو طرف با روش تربیتی متفاوت رشد کردند و این رفتارها در آن ها نهادینه شده است، بنابراین اگر کسی را برای زندگی مشترک انتخاب می کنید باید او را با تمام خوبی ها و بدی ها بپذیرید.

همچنین بخوانید :
موضوعات برای گفتگو

هیچ کس در دنیا بی عیب و نقص نیست، بنابراین با بی توجهی کردن نسبت به نکات منفی می ‌توانید روی نکات مثبت همسر خود متمرکز شوید و از زندگی لذت ببرید.

• عدم حمایت گری آقایان!

یکی دیگر از ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج ” عدم حمایت گری آقایان است. همان طور که می دانید هیچ کدام از افراد در دنیا یکسان نیستند. در مسئله حمایتگری نیز همین گونه است؛ بعضی از آقایان بسیار مسئولیت پذیر و حامی خانواده خود هستند، اما بعضی دیگر زیر بار مسئولیت قرار گرفتن شانه خالی می کنند. بهتر است قبل از ازدواج آن ها را از نظر حمایت گری از خانه و خانواده  بسنجید.

 معمولا آقایانی که نسبت به پدر و مادر خود احساس مسئولیت می کنند، مسئولیت پذیرتر هستند. یکی از خصوصیات ذاتی آقایان مقایسه کردن همسر با دیگر خانم ها است. اگر شاهد چنین مقایسه ای هستید نگران نباشید. اگر همسر شما از نکات منفی زنان دیگر صحبت کرد و آن نکات شما نیز وجود داشت و سعی کنید آن ها را حذف کنید.

بهتر است نسبت به ویژگی های که همسر شما دوست دارد خود را نزدیک تر کنید، مطمئن باشید که با مشاهده کردن این تغییرات قدردان تلاش های شما خواهد بود.

یکی دیگر از تصوراتی اشتباه قبل از ازدواج این است که بعضی از خانم ها تصور کنند تمامی آقایان حامیان خوبی در زندگی مشترک هستند

• عادی شدن چهره در طول زندگی مشترک!

هرکسی برای خود ملاک و معیار زیبایی خاصی دارد و متناسب با سلیقه خود انتخاب همسر می پردازد، اما زیبایی برای تشکیل یک زندگی مشترک کافی نیست. رضایت نداشتن از چهره همسر مشکلات بسیاری را در زندگی ایجاد می کند، حتی گاهی اوقات باعث سردی و فاصله در زندگی مشترک می شود.

 به طور کلی زوجین باید برای یکدیگر جذابیت داشته باشند، قبل از ازدواج این کشش و جذابیت باید احساس شود. به نحوی می ‌توانیم بگوییم که چهره زیبا روزی برای همسر عادی می شود، اما نداشتن جذابیت و زیبایی نیز زمینه ساز بسیاری از مشکلات از جمله خیانت است.

همچنین بخوانید :
چگونه جلوی فکر زیاد را بگیریم

چهره‌ای که از اول آشنایی به دل ننشیند تا پایان زندگی نیز به همین صورت خواهد بود، بنابراین بهتر است مراقب ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج”  باشید.

• آمدن اسارت همراه با ازدواج کردن

بر اساس تصورات غلط بعضی از زوجین احساس می کنند با ازدواج کردن اسیر می شوند ، در صورتی که ازدواج موفق زمینه ساز شکوفایی و رشد هر دو طرف است.

• کامل بودن همسر

بسیاری از خانم ها و آقایانی که مجرد هستند، به دنبال یک همسر کامل می گردند. آن ها معتقدند تا زمانی که فرد کاملی را پیدا نکنند، نباید ازدواج کنند؛ این تصورات بسیار غلط و آسیب زننده است. این  تصورات کمال گرایانه نشات گرفته از مشکلات عدیده افراد در زندگی مجردی است. افراد باید این حقیقت را بپذیرند که خود آن ها نیز کامل نیستند، هر کس در دنیا مشکلاتی دارد.

خانم ها و آقایان مجرد می توانند با پذیرفتن مشکلات طرف مقابل ازدواج کنند. زندگی  چالش های کوچک و بزرگ بسیاری را دارد، بنابر اصل فلسفه ازدواج زندگی مشترک باید با حداقل معیارها به با در نظر گرفتن شرایط خود فرد انجام شود. اگر فرد خود دچار نقص باشد، نمی تواند از طرف مقابل انتظار داشته باشد که از هر نظر کامل باشد.

تصورات اشتباه قبل از ازدواج
کمالگرایی بیش از حد بعضی از افراد قبل از ازدواج دیگر اشتباه پیش از ازدواج می باشد

• شانس تنها یکبار به زندگی انسان روی می آورد!

یکی دیگر از ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج ” این است که افراد معتقدند شانس تنها یک بار به آن ها روی می آورد. این اعتقاد باعث می شود که افراد در شرایط سخت تصمیم گیری کنند، با این عقیده تمام جوانب سنجیده نمی شود. تصمیم ازدواج بر اساس شانس، یک تصمیم عجولانه برابر با پشیمانی در زندگی مشترک است.

• انتظارات بی جا در طول زندگی مشترک

جالب است بدانید که بعضی از دختر و پسرها قبل از ازدواج معتقد هستند که طرف مقابل هر کاری را باید به منظور به دست آوردن دل آن ها انجام دهد. دوست داشتن و علاقه در زندگی مشترک به معنای سوء استفاده کردن از طرف مقابل و ضعیف جلوه دادن او نیست.

همچنین بخوانید :
نکات زیبایی و جوان ماندن در 40 سالگی

 معمولا خانم ها این عقیده را دارند که آقایان باید تمام زندگی قبلی خود را کنار بگذارند و تنها به آن ها توجه کنند؛ این موضوع قدرت آقایان را می گیرد. همان طور که می دانید آقایان با قدرت خود زندگی را می گذرانند. اگر  قدرت از آقایان سلب شود، مطمئنا نسبت به زندگی دلسرد خواهند شد.

مرد واقعی ضعیف و منفعل نیست، بنابراین هرگز به دلیل دوست داشتن همسر خود را مجبور به انجام کارهای بی‌ منطق و خلاف اصول خود نکنید.

• دستیابی به آرامش و رفاه بعد از ازدواج!

یکی دیگر از ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج ” رسیدن به آسایش و رفاه است. همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین دلایل ازدواج رسیدن به آرامش درونی است، اما رفاه داشتن با چنین آرامشی کاملاً متفاوت است. ازدواج کردن راهی برای تکامل یافتن است، به همین دلیل در این راه مشکلاتی وجود دارد که باید آن ها را پذیرفت.

تصورات اشتباه قبل از ازدواج
ازدواج کردن برای رسیدن به آرامش و رفاه مادی اشتباه دیگر بعضی از افراد پیش از ازدواج کردن است

• ازدواج تنها به خاطر طرز فکر!

همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین دلایل ازدواج برقراری رابطه زناشویی است، بسیاری از خانم ها تصور می کنند که اگر مردی آن ها را دوست دارد باید تنها با خاطره طرز فکر باشد.

ازدواج کردن راهی مشروع و پسندیده برای برقراری رابطه زناشویی است که هر دو نفر از این رابطه باید رضایت داشته باشند، تنها در نظر گرفتن طرز فکر برای ازدواج کافی نیست.

• با ازدواج کردن تمام مشکلات حل می ‌شود!

معمولا خانم ها تصور غلطی درباره ازدواج کردن دارند ، در جامعه امروز مشکلات بسیاری برای خانم ها وجود دارد. آن ها فکر می کنند که با او ازدواج کردن می‌ توانند تمام این مشکلات را حل کنند، اما زندگی مشترک چالش ها و مشکلات مربوط به خود را دارد.

همچنین بخوانید :
خنک شدن بدون کولر

بهتر است که این تصور غلط را کنار بگذارید و واقع بینانه برای ازدواج و تعهد خود برنامه ریزی کنید. ازدواج کردن انرژی زیادی می خواهد و فشارهای زیادی را بر افراد تحمیل می ‌کند، بنابراین افراد باید با رفع نواقص خود قبل از ازدواج خود را برای زندگی مشترک آماده کنند.

باور به این که با ازدواج کردن تمامی مشکلات حل می شود اشتباه دیگر بعضی از افراد قبل از ازدواج کردن است

• به هر صورت باید ازدواج کنم!

یکی دیگر از ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج ” این است که افراد معتقدند به هر صورتی که ممکن است باید ازدواج کنند!  این موضوع یکی از خطرناکترین مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی به وجود بیاید.

دغدغه های بسیاری به دلیل بالا رفتن سن در بین جوانان وجود دارد. به هیچ عنوان به دلیل بالا رفتن سن تن به ازدواج ناخواسته ندهید و از بالا رفتن سن خود هیچ ابایی نداشته باشید. این کار تنها باعث استرس و اضطراب می شود. هر کسی در زندگی مشکلاتی دارد که بهتر است آن ها را بپذیرید.

از دیگر مسائلی که معمولا خانم ها بر روی آن حساس هستند، میزان اختلاف سنی با همسر است. بر اساس گفته روانشناسان به هیچ عنوان خانم ها نباید از آقایان بزرگ تر باشند، اما بزرگ تر بودن آقایان هیچ مشکلی را در زندگی به وجود نمی آورد؛ زیرا سن عقلی آقایان نسبت به خانم ها دیرتر به تکامل می رسد.

اگر زندگی افراد دیگری را که وضعیت مشابه شما را دارند مورد بررسی قرار دهید و مطمئنا نسبت به این قضیه راحت تر برخورد می کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم درباره ” تصورات اشتباه قبل از ازدواج ” برای شما عزیزان مطالبی را بیان کنیم، اگر شما هم درباره این موضوع نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید می ‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر این مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.