اشتباهات دختران در ازدواج

اشتباهات دختران در ازدواج

اشتباهات دختران در ازدواج

اشتباهات دختران در ازدواج
اشتباهات دختران در ازدواج

انتخاب یک همسر خوب مستلزم عوامل بسیاری است، مخصوصاً شناخت دو طرفه که تعیین کننده سرنوشت یک ازدواج است.

ازدواج باید یک سیر منطقی شامل انتخاب اولیه،  گذراندن دوره شناخت نامزد، تصمیم‌ گیری نهایی را دربر می گیرد.

به طور کلی کم اهمیت دادند به مرحله میانی یعنی شناخت نامزد و همسر آینده می ‌تواند امکان اشتباه در تصمیم‌ گیری نهایی را در پی داشته باشد.

گاهی اوقات خانواده ها نیز در این موضوع دخیل هستند که اجازه نمی ‌دهند مراحل ازدواج به درستی پیش رود و مرحله شناخت و قبل از عقد را  از دایره مراحل ازدواج حذف می ‌کنند.  این مرحله بسیار مهم است و دختر و پسر می توانند در این زمان با یافتن شناخت های یکدیگر در گرفتن  تصمیم نهایی مصمم باشند.

گاهی اوقات خانواده‌ ها این امر را نمی‌ پذیرند و همان اول و بعد از شنیدن جواب مثبت شروع به تعیین کردن مهریه عقد دائم می کنند و ناگهان دوران نامزدی به دوران تبدیل می شود.

ما در این مقاله می ‌خواهم ” اشتباهات دختران در ازدواج ” را بررسی کنیم. لطفاً با ما همراه باشید؛ امید است این مقاله مورد توجه شما دوستان عزیز قرار بگیرد.

اشتباهات دخترانه در ازدواج

آرمان گرایی بیش از حد

 • یکی از اشتباهاتی که دختران در زمان ازدواج انجام می دهند این است که یک فهرست بلند بالا تهیه می کنند که خصوصیات همسر مورد نظر خود را کاملا مشخص می ‌کند این کار اشتباه است ؛ نباید محافظه کارانه عمل کرد. ممکن است خواستگار شما دقیقاً شبیه مرد رویاها نباشد، بهتر است تنها خصوصیات برجسته را مورد بررسی قرار دهید و از پرداختن به جزئیات اجتناب کنید. 

ممکن است فردی وجود داشته باشند که با کلیات افکار شما سازگاری داشته باشد؛ اما کمبود مسائل جزئی باعث می ‌شود که آن فرد را رد کنید.

اشتباهات دختران در ازدواج
اشتباه آرمان گرایی بیش از حد یکی از اشتباهات دختران در ازدواج است

ازدواج اجباری به دلیل بالا رفتن سن

 • اگر تا سن خاصی موفق به ازدواج نشده اید و اکنون فکر می کنید که این برای ازدواج شما دیر شده است و معتقدید که هر خواستگاری داشته باشید حتما باید با هم ازدواج کنید. 

باید به شما بگویم که سخت در اشتباه هستید؛ هرکسی می تواند تا هر زمان که بخواهد مجرد بماند انتخاب عجولانه به دلیل بالا رفتن سن عاقلانه نیست. به شما توصیه می‌ کنیم که از این کار به شدت جلوگیری کنید.

مقایسه کردن

 • از اشتباهات دختران در ازدواج می توانیم به مقایسه دو شخص با یکدیگر اشاره کنیم. مقایسه کردن خواستگار ها با اطرافیانی که می شناسید اصلاً کار خوبی نیست و باعث می ‌شود که شما در تصمیم گیری دچار خطا و اشتباه شوید. مطمئن باشید که در این زمان می توانید تصمیم درستی برای زندگی خود بگیرید.

چسبیدن به گذشته

 • دخترانی که همیشه به فکر گذشته هستند و غم و غصه را کنار نمی گذارند. ان ها نمی توانند ازدواج درستی داشته باشند. چسبیدن به گذشته هیچ چیز را درست نمی کند؛ به هر دلیلی ممکن است شما گذشته خود را از دست داده باشید؛ اما دیگر نباید با آن فکر کنید. بهتر است در زمان حال و آینده زندگی کنید و بیشتر تمرکز خود را بر روی آینده بگذارید.

ایجاد چارچوب خیلی سخت

 • بعضی از دختر خانم ها ی خود چارچوب تعیین می‌ کنند و به خود اجازه نمی ‌دهند که هیچ وقت به کسی علاقه مند شوند و کسی آن ها را دوست داشته باشند؛ زیرا معتقدند که این مسئله برای آن ها مشکل ساز می شود. 

ممکن است فردی به خواستگاری دختر خانومی بیاید که از همه نظر تایید شده باشد، اما به خاطر ترسیدن از حرف و حدیث های بی منطق دیگران و تایید نکردن فرد مورد نظر؛ او را کنار می‌ گذارند. سعی کنید فرصت دوست داشتن و بله گفتن را از خود نگیرید.

اشتباهات دختران در ازدواج
از اشتباهات مهم دیگر دختران ایجاد چارچوب های سخت برای ازدواج است

پایین بودن اعتماد به نفس

 • از اشتباهات دختران در ازدواج این است که تعداد زیادی از دختر خانم ها اعتماد به نفس بسیار پایینی دارند و اشکالات خود را بسیار پررنگ و برجسته می بینند. آن ها مدام به افکار منفی فکر می کنند که دیگران آن ها را نمی خواهند و مورد تایید نیستند! این در حالی است که آن ها نکات مثبت بسیاری دارند و ممکن است از نظر خیلی ها و مورد پسند قرار بگیرند؛ اما به علت افکار منفی خود نمی‌ توانند یک ازدواج موفق داشته باشند.

تفکر زیاد از حد رویایی و خیالی

 • گاهی اوقات دختر خانم ها فکر می کنند که با انجام خواستگاری عشق و علاقه باید فراوان کند. 

به طور کلی می‌ توان گفت که آن ها درباره آینده و همسر خود رویایی فکر می کنند ؛ اما فکر کردن رویایی به این موضوع افراد را از واقعیت ها دور می کند ممکن است فردی به خواستگاری خانم رویاپرداز بیاید و عاقلانه به امر ازدواج فکر کند اما فهمیدن این امر باعث دلسرد شدن خانم می شود و دیگر به ازدواج کردن علاقه ای نداشته باشند. 

اگر شما هم چنین انتظاری دارید باید به شما بگوییم که اشتباه می کنید هر چه سریع تر افکار خود را تصحیح کنید.

قیاس کردن با شخصیت های فیلم ها

 • از اشتباهات دختران در ازدواج  این است که دختر خانم ها باید این موضوع دقت کنند و مرد زندگی خود را با  شاهزاده رویا و همسرانی که در فیلم هستند مقایسه نکنند. بهتر است با دید باز به ازدواج فکر کنید و زندگی خود را بر اساس وقایع بسازید؛ زیرا این موجودات تنها در فیلم وجود دارند.

انتخاب شوهر با کمترین میزان تناسب

 • گاهی اوقات دختر ها آقایان را انتخاب می ‌کنند که هیچ شباهتی به آن ها ندارند؛ فقط از یک بعد آن ها را تایید می کنند. بهتر است بدانید که تنها با یک خصوصیت مثبت و یک دنیا خصوصیات منفی نمی توان زندگی موفقی داشت.
اشتباه مهم دیگر دختران ازدواج با فردی با کمترین سنخیت و تناسب با آن ها است

تمرکز بیش از حد بر روی نکات منفی آقایان

 • یکی دیگر از اشتباهات دخترانه در ازدواج این است که بر روی نکات منفی به فرد مقابل تمرکز می‌کنند و خوبی های آن را نمی بینند بهتر است که با دیدگاه مثبت به مسئله ازدواج بنگرید این دسته از خانم ها همیشه فکر می کنند که مرد خوبی در دنیا وجود ندارد اما واقعیت این است که همه بد نیستند به اصطلاح نباید همه را با یک چوب زد. شاید خواستگارهای شما به چشم شما زیاد جذاب و مقبول به نظر نیایند اما متن های خوب نیز وجود دارد بهتر است که صبر کنید و به فرصتی به خود طرف مقابل بدهید تا بتواند خود را به شما نشان دهد.

نگاه از موضع بالا

 • گاهی اوقات دختر خانم ها به دلیل داشتن جایگاه اجتماعی بالا ؛ تحصیل ؛ شغل و رفع نیازهای مالی از موضع بالا به خواستگار های خود نگاه می کنند و فکر می کنند که دیگر به هیچ مردی احتیاج ندارند. این طرز تفکر باعث به وجود آمدن سد بزرگی بر سر آینده آن ها می شود همین موضوع باعث از بین رفتن یک موقعیت خوب می ‌شود؛ زیرا آن ها به دلیل خودخواهی و غرور دیگران را از خود دور می کند.

دلسوزی بیش از حد با دیگران

 • یکی دیگر از اشتباهات دختران در ازدواج این است که بیش از حد به دیگران فکر می ‌کنند. ایثار و فداکاری بیش از حد در قبال دیگران آینده خود آن ها را تباه می کند. 

آن ها مدام با خود فکر می ‌کنند که اگر خواسته های خود را بر دیگران مقدم بدانند اشتباه کرده اند، اما این درست نیست هر کسی باید ابتدا خود را اولویت قرار دهد. اگر به هر دلیلی ممکن است که مسئولیت های زیادی را بر عهده داشته باشد ؛ باید اول خود و نیازها را در اولویت قرار دهید. به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان موقعیت های خود را به دلیل شرایط بد از دست ندهید.

از دست دادن موقعیت ها به دلیل تجربیات تلخ گذشته

 • به شما توصیه می ‌کنیم که به راحتی فرصت‌ های خود را از دست ندهید؛ این کاملاً طبیعی است که دختر خانمی که قبلا رابطه و موقعیت های قبلی خوبی نداشته ؛ در حال حاضر سرشار از نومیدی باشد. این موضوع بر انتخاب آینده نیز تاثیر گذار است، اگر دختر به این موضوعات فکر می ‌کند باید نگرش خود را تغییر دهد که بتواند آینده خود را دگرگون کند و نتیجه ای غیر از نتیجه ی روابط قبلی را به دست بیاورد.
اشتباهات دختران در ازدواج
از دست دادن موقعیت ها به دلیل تجربیات تلخ گذشته اشتباه بعدی دخترها است

کم شدن شور و نشاط به دلیل کار کردن زیاد

 • از اشتباهات دختران در ازدواج این است که گاهی اوقات به حدی کار می کنند که شادابی خود را از دست می دهند و زندگی خود را تنها با تلاش و کوشش برای رفاه بیشتر پر می کنند. 

خیلی از خانم‌ ها به دلیل مشغله از خود غافل می ‌شوند و به خود رسیدگی نمی ‌کنند. این موضوع باعث خستگی و فرسودگی زودتر از موعد در زنان می شود. قطعا گاهی اوقات در این محیط با فرد جدیدی آشنا می شود که از هر لحاظ خوب است؛ اما ان ها به دلیل وجود مشغله زیاد کاری به فکر تشکیل خانواده و فرزند دار شدن نیستند. 

این موضوع یکی از اشتباهات رایج خانم ها در امر ازدواج است؛ آن ها بعد از رد کردن آن فرد ؛ سعی می کنند بیشتر کار کنند تا به موقعیت های از دست رفته فکر نکنند و وسوسه ازدواج به سراغ آن ها نیاید.

ازدواج نکردن به دلیل گذشتن دوران مناسب بارداری

 • دختر خانم های بسیاری هستند که زمانی که سن آن ها بالا می‌ رود و طبق باورهای گذشته از زمان ازدواج و بچه دار شدن آن ها می گذرد؛ دیگر به ازدواج فکر نمی کنند. 

درست است که زمان ازدواج و بچه دار شدن در جامعه پیش بینی شده است؛ اما باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که در حال حاضر در قرن ۲۱ زندگی می‌ کنیم و خیلی از شرایط تغییر کرده است. 

سعی کنید به هیچ عنوان اسیر عدد و رقم نباشید و در لحظه مناسب ترین کارها را برای خود انجام دهید. بخش بیولوژی بدن همیشه افراد را همراهی نمی ‌کند، اما اگر دوست دارید که صاحب خانواده باشید و بدن به شما این اجازه را نمی دهد؛ می ‌توانید کودکی را به سرپرستی بپذیرید این آرزویی دست نیافتنی نیست.

انتظار برای خواستگاری مرد مورد علاقه

 • یکی دیگر از اشتباهات دختران در ازدواج این است که همیشه منتظر هستند که مرد مورد نظر ؛ از آن ها خواستگاری کنند. به محض این که این اتفاق افتاد خانم ها کاری می ‌کنند که به شدت از او دور شوند و به اصطلاح پا به فرار می گذارند. 

دخترانی که می خواهند زندگی مشترک تشکیل دهند باید رفتار خود را اصلاح کنند. اگر با یک مرد مناسب ازدواج کردید؛ بنابراین باید به مرور زمان به رفتارهای او عادت کنید. این موضوع ممکن است برای شما کمی دشوار باشد؛ اما با گذر زمان این موضوع عادی می‌ شود.

سخن آخر

 • ما در این مقاله سعی کردیم اشتباهات دختران در ازدواج را مورد بررسی قرار دهیم؛ اگر شما هم نظر و یا پیشنهادی درباره این موضوع دارید می توانید ان را با ما در میان بگذارید. در پایان ممنونیم که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.