روش طبیعی درمان شوره سر

روش طبیعی درمان شوره سر

روش طبیعی درمان شوره سر

روش طبیعی درمان شوره سر
روش طبیعی درمان شوره سر

آیا به دنبال راهکاری مناسب برای شوره سر خودتان هستید؟ آیا از ریخته شدن میزان زیاد شوره سر بر روی بالش خودتان یا روی زمین گله مند هستید؟ برای این که روش طبیعی درمان شوره سر را بیاموزید تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.

سعی کنید در ابتدا نفسی عمیق بکشید چون اولین قدم برای درمان شوره سر می باشد؛ برخلاف تصورات عموم مردم،  شوره سر سبب کچل شدن یا انتقال به افراد دیگر نمی شود شوره سر همچنین با زیبایی افراد نیز ارتباط  دارد.

مسئله ی شوره سر علاوه بر این که نیاز می باشد از طریق مراقبت کردن  و استفاده منظم از شامپو مورد درمان قرار گیرد، همچنین می تواند از طریق روش های مختلف دیگری که شامل پیشگیری کردن  و روش های درمانی پس از شوره سر، همانند استفاده از روغن ها و اسکراب می باشد نیز کنترل و درمان  شود.

روش های طبیعی درمان کردن شوره سر

روش اول

در مرحله ی اول بر روی پوست سر خودتان مقدار 2 قاشق آب لیموی طبیعی و خالص بریزید و ماساژ بدهید؛ در ادامه با ترکیبی از 1 قاشق چای خوری آب لیمو و یک فنجان آب موهایتان را آب کشی نمایید، اجرای این روش بصورت روزانه باعث کاهش و کمک به درمان شوره سرتان خواهد شد.

روش طبیعی اول درمان شوره سر استفاده از آب لیمو می باشد

روش دوم

پیش از این که موهای خودتان را با شامپو بشورید سعی کنید پوست سرتان را با مقداری نمک طبیعی خوردنی مالش بدهید، این روش برای جداسازی شوره ها از پوست سر مناسب و طبیعی می باشد؛  پس دومین روش طبیعی درمان شوره سر شست و شوی سر با کمی نمک طعام شد؛ این روش همچنین قبل از این که شامپوی سر خودتان را استفاده نمایید تا شوره سرتان  را از بین ببرد اثرگذاری خودش را نشان خواهد داد.

همچنین بخوانید :
بهترین روش برای سفید کردن دندان

روش سوم

در این روش باید به دنبال شامپویی کاملا طبیعی و ضد شوره بروید، هر چند محصولات متنوعی در بازار در این زمینه وجود دارد ولی مواد تشکیل شده ی اکثریت آن ها از عصاره ی رزماری و همچنین روغن درخت چای می باشد؛  که این ها نمونه هایی طبیعی به جای محصولات متنوع شیمیایی مانند قطران زغال سنگ  و کتوکونازول می باشند.

در هنگام استفاده از این روغن های طبیعی حتما  دو بار موهای خودتان را با کف آغشته نمایید و آب کشی نمایید  و  قبل از شست و شوی سرتان اجازه دهید 5 دقیقه ای این مواد بر روی پوست سرتان باقی بمانند.

روش طبیعی درمان شوره سر
روش دوم استفاده از شامپرهای مخصوص ضد شوره حاوی رزماری و روغن درخت چای می باشد

روش چهارم

پاکسازی عمیقی که بعد از شامپو کردن و آبکشی کردن سر انجام می گیرد این است که با استفاده از ترکیبی از مقداری آب سرد و مقداری سرکه سیب موهایتان را آبکشی کنید؛ سرکه ی سیب توانایی نفوذ به باقی مانده  شوره سر را دارد و همچنین باعث از بین بردن باکتری های ایجاد کننده شوره سر نیز خواهد شد.

روش پنجم

یکی دیگر از روش طبیعی درمان شوره سر استفاده از روغن جوجوبا می باشد؛ در این روش هنگام صبح چند قطره ای از روغن جوجوبا  را بر روی موهایتان بریزید و مالش دهید؛  بهتر است از افراط کردن در این روش خودداری کنید همین که پوست سرتان را مرطوب و پوشش دهی کند کافی می باشد.

با ماساژ دادن پوست سر با روغن جوجوبا پوست سرتان مرطوب سازی می شود  و باعث کمک در به  تعادل رسانیدن pH  طبیعی پوست سرتان می شود.

همچنین بخوانید :
مواد غذایی برای افزایش وزن
روش طبیعی درمان شوره سر
یکی دیگر از روش طبیعی درمان شوره سر استفاده از روغن جوجوبا می باشد

روش ششم

به موهای خودتان هر هفته مقداری از روغن نارگیل بمالید، در این روش بر روی پوست سرتان و موهایتان 1 قاشق غذاخوری از روغن نارگیل که گرم کرده اید را بمالید؛  سپس با استفاده از حوله ای مرطوب و گرم موهای خودتان را بپیچید و فرصت دهید بصورت حداقلی 1 ساعتی روغن بر روی موهایتان بماند  و بعد موهایتان را بشورید.

همچنین می توانید در تمام شب از روغن نارگیل ضد قارچ  بر روی سرتان بگذارید  تا تاثیری حداکثری را مشاهده نمایید.

در صورتی که این روش درمانی باعث روغنی شدن  و چرب شدن بیش از اندازه ی موهایتان شد می توانید از ترکیبی از آب سرد و سرکه ی سیب آن را  شست و شو دهید.

روش هفتم

در صورت موثر واقع نشدن هیچ یک از روش های ذکر شده در بالا،  می توانید یکی دیگر از روش طبیعی درمان شوره سر که عبارت است از کمک گرفتن از جوش شیرین به عنوان جایگزینی برای شامپوی معمولی خودتان می توانید استفاده نمایید.

روش های طبیعی درمان کردن شوره سر
در صورت موثر واقع نشدن روش های بالا از جوش شیرین به عنوان جایگزینی برای شامپوی معمولی خودتان می توانید استفاده نمایید.

استفاده نمودن از این روش ممکن است موجب خشک شدن بیش از اندازه ی موها در هفته های اول استفاده از آن شود؛ اما پس از گذشت چند هفته چربی های طبیعی موهایتان باعث جبران این خشکی می شوند  و  پوسته ها را از بین برده  و موجب نرم شدن موهایتان می شوند.

در این جا نکات دیگری که خوب است بدانید را اشاره می کنیم

برای کاهش شوره سر عوامل ضد قارچ می توانند کمک کننده باشند، همچنین می توانید روغن نارگیل  و روغن درخت چای را که روغن هایی ضد قارچ می باشند را با شامپوی فعلی مورد استفاده ی خود مخلوط نمایید؛ برای این کار می توانید 10 قطره روغن را در هشت اونس از شامپوی مورد استفاده خودتان مخلوط نمایید.

همچنین بخوانید :
گیاهان دارویی مضر در دوران بارداری

در پایان اگر شما هم راه های مناسب  و بدون خطر دیگری را برای کاهش شوره سرتان می شناسید لطفا برای استفاده ما  و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه در زیر همین مقاله ارسال نمایید با تشکر.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.