مشکلات دوران عقد

مشکلات دوران عقد

مشکلات دوران عقد

مشکلات دوران عقد
مشکلات دوران عقد

این را بدانید که دوران عقد یکی از شادترین و شیرین ترین دوران زندگی انسان است، اما بدان معنی نیست که هیچ مشکلی وجود ندارد.

دوران عقد مهلتی بین خواندن صیغه عقد و مستقل شدن زوجین است این دوره برای شناخت بیشتر بسیار مناسب است، اما بعضی از مشکلات وجود دارند که مناسب این دوره نیستند.

گاهی این دوران شیرین به دلیل ناآگاهی و نداشتن مهارت، به بدترین دوران برای زوجین تبدیل می شود.

طبق تحقیقاتی که بر روی همسران در شهرهای بزرگ کشور انجام شده است، مشکلاتی که در این دوران برای زوجین به وجود می آید باعث می‌ شود که تا آخر عمر در ذهن آن ها بماند و باعث تلخ کامی دوران عقدشان می شود.

افراد با افزایش پیدا کردن مشکلاتی که تجربه می کنند دوران بعد از عروسی شان رضایت بیشتری از زندگی زناشویی به وجود خواهد آمد، اما این نکته  را نیز بدانید که مشکلاتی که در این دوران به وجود می ‌آیند دارای سطح بندی هستند.

ما در این مقاله راه های کاهش مشکلات دوران عقد را بررسی می کنیم تا حدودی از این مشکلات کاسته شود و طعم شیرین این دوران در زوجین بماند، بنابراین تا پایان با ما همراه باشید.

راه های کاهش مشکلات زمان عقد

تجربه های تلخ

هر کدام از افرادی که در زندگی مشترک هستند، تاریخچه ی زندگی قبلی خودشان را به همراه دارند، مطمئن باشید که همه ی تجربه ها، روند تصمیم گیری، برخوردهایشان با یکدیگر و اطرافیان در رابطه ی زناشویی آن ها تاثیرگذار خواهد بود.

همچنین بخوانید :
چگونه سریع یاد بگیریم

یکی از مواردی که زوجین باید رعایت کنند این است که نسبت به این تجربه ها، خود آگاهی پیدا کنند و اثرات آن را در زندگی خودشان کاهش دهند.

مشکلات دوران عقد
یکی از مشکلات دوران عقد ممکن تاثیر گذاشتن سختی و مشکلات دوران عقد بر زندگی شان باشد که باید در این موارد آگاهی داشته باشند

اهمیت دادن به حرف های مردم

یکی از مسائلی که باعث به وجود آمدن مشکلات دوران عقد می ‌شود حرف مردم است، بیشتر افراد راضی هستند که به خاطر حرف های مردم هر کاری را انجام دهند که دچار قضاوت نامناسب آن ها نشوند.

این را بدانید که این عامل تنها به شما بستگی دارد بهتر است زن و شوهرها از این مشکل آگاهی کافی داشته باشند و افراط و تفریط را کنار بگذارند، هنجارها و حرف ها را به میزانی رعایت کنید که به شما آسیبی وارد نکنند.

بهتر است هر از چند گاهی به یکدیگر یادآوری کنید که همه ی افراد امروزه با نقاب زندگی می‌ کنند، اگر این نقاب ها قوی باشند افراد از خود واقعی شان دورتر می شوند.

به نوعی هر چقدر به فکر حرف های مردم باشیم بیشتر از خودمان دور می شویم، بهتر است که اعتدال را رعایت کنیم و خودمان را بابت این مسئله آزار ندهیم.

به این موضوع فکر نکنید که مردم چه فکری درباره ی شما می کنند! سعی کنید افرادی که طرز فکر اشتباهی دارند را از دایره المعارف مراودات خودتان پاک کنید تا به خودتان نزدیک ‌تر شوید، این موضوع اهمیتی ندارد که مردم درباره ی شما چه فکری می کنند!

از مشکلات دوران عقد توجه به حرف های مردم و افتادن به زحمت های زیاد در زندگی می باشد

رودربایستی

یکی از عواملی که باعث به وجود آمدن مشکلات دوران عقد می شود، رودربایستی است، گاهی اوقات باید به طور قاطع و در اقدامی سریع در برابر بعضی از خواسته ها نه بگوییم و حرف دل خودمان  را به روشنی بزنیم.

همچنین بخوانید :
نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند

به این نکته توجه کنید که قبل از ازدواج هر فردی باید مهارت های حل مسئله، گفت  و گوهای عاقلانه، مهارت نه گفتن، مهارت زندگی سالم و شاد را فرا بگیرد؛ برای یادگیری این مهارت ها می توانید از کتاب های مختلفی استفاده کنید که در این زمینه نوشته شده اند.

نقش فعال خانم ها

خانم ها همیشه در زندگی مشترک نقش فعالی نسبت به مردها دارند و آداب و رسوم را خانم ها بیشتر از آقایان رعایت می کنند، اما نقش آقایان در اعمال محدودیت ها و مخارج  بیشتر خودش  را نشان می ‌دهد.

خانم ها در برگزاری مراسم بهتر است از تنوع طلبی و تجمل گرایی دوری کنند، البته این را بدانید که آقایان نیز هدایت کردن و مدیریت  بعضی  از کارها را باید به عهده بگیرند که باعث تعادل در زندگی مشترک شان می شود.

از مشکلات زمان عقد تجمل گرایی و مدیریت نکردن زندگی است به آن توجه کنید

انتظارات ناگفته

قبل از عقد خانم ها و آقایان درباره ی زندگی آینده ی خودشان با یکدیگر صحبت می ‌کنند، اما این را بدانید که شروع زندگی مشترک فرصتی برای مشارکت اعضای خانواده برای بیان کردن هرچه سریعتر انتظاراتشان درباره ی روال زندگی است.

بهتر است که تمام خواسته های خودتان را صریح و واضح برای آقایان بگویید، زیرا آقایان از گوشه و کنایه شنیدن و بیان خواسته ها به صورت مبهم بیزارند.

اگر خواسته یا انتظاری دارید سعی کنید رو در رو با یکدیگر صحبت کنید، زیرا پیام دادن و تماس گرفتن تلفنی به نوعی بحث هایی  در مورد کلمات به وجود می ‌آورند که از سطح برآورده کردن انتظارات  و توقعات اجتماعی افراد و خانواده ها به دور هستند؛ این مسئله زمینه ساز مشکلاتی در خانواده می شود.

همچنین بخوانید :
راهنمای خرید فرش ماشینی

تجمل گرایی در ابتدای دوران آشنایی و خواستگاری توسط خانواده ها شعار داده می‌شود، اما در طول زندگی همه ی این چیزها به کل فراموش می شود.

اگر شما هم نظر و پیشنهادی درباره ی مشکلات دوران عقد دارید می توانید آن ها را با ما در زیر همین مطلب در میان بگذارید، ممنون که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.