علت گرایش دختر به پسر

علت گرایش دختر به پسر

علت گرایش دختر به پسر
علت گرایش دختر به پسر

برسی دلایل گرایش دخترها به پسران

تا به حال بارها کلمه دوست را شنیده ایم، اما تا به حال چند بار به معنی آن و علت نیاز به آن فکر کرده ایم؟ دوست به معنی شخصی است که با او احساس راحتی می کنیم و در رابطه با علایق و گاهی احساسات خود با دوست صحبت خواهیم کرد.

دوست یعنی کسی که بتوان با او راحت بود، این راحتی گاهی به این معنی است که در رابطه با احساسات مخفی خود با دوست صحبت می شود. در واقع رابطه ای که از آن به عنوان دوستی صمیمی ذکر خواهد شد، به طوری است که احساسی در آن پنهان نباشد. یکی از جنبه ها و راه های دوستی، رابطه داشتن با جنس مخالف است.

در رابطه با این موضوع که علت گرایش دختر به پسر چیست می توان دلایل متفاوتی را بیان کرد، اما نکته واضح و مشخص این است که این رابطه کاملا طبیعی می باشد. یعنی از نظر روان شناسی معمولا هر کسی به سمت جنس مخالف خود جذب می شود.

این رابطه در بین والدین هم وجود دارد. معمولا دخترها به پدران خود بیشتر علاقه دارند و پسران مادران خود را بیشتر دوست دارند. با همه این دلایل در این مقاله قصد داریم علت گرایش دختر به پسر را از دیدگاه روانشناسی به طور کامل برسی کنیم، با ما همراه باشید.

شروع سن نوجوانی

بسیاری از افراد حتی برای یک بار هم عشق را تجربه کرده اند و این ظهور احساسات به طور عمیق را درک می کنند. لازم به ذکر است که معمولا شروع احساسات عاشقانه و گرایش به سمت جنس مخالف در سنین نوجوانی است. البته کاملا واضح و روشن است که این احساس حتما به دلیل عشق پاک نیست و علت های دیگری هم می تواند داشته باشد.

همچنین بخوانید :
چگونه عشق خود را به همسرمان نشان دهيم

گرایش به سمت جنس مخالف در نوجوانی گاهی آنقدر زیاد می شود که نوجوانان برای کنترل آن باید تلاش بسیاری کنند و ممکن است برای آن ها عذاب آور هم باشد. در بعضی از نوجوانان می توان مواردی را دید که به شخصی خیالی دل بسته اند. یعنی شخصی با ویژگی های خاص را در ذهن خود ترسیم می کنند و نسبت به او عشق می ورزند. البته این احساس ماندگار نخواهد بود و بعد از مدتی فراموش می شود، این مورد می تواند یکی از مهم ترین علت گرایش دختر به پسر باشد.

علت گرایش دختر به پسر
شروع سن نوجوانی و گرایش به سمت جنس مخالف

پدیدار شدن میل جنسی در نوجوانان و علاقه به رابطه های

صمیمی

در سنین نوجوانی علاقه به رابطه جنسی به وجود می آید. البته این علاقه به صورت غریزی در هر کسی وجود دارد، اما در نوجوانی است که بروز پیدا می کند. به این موضوع توجه کنید که این علاقه در دختران و پسران کمی متفاوت است. اجازه دهید برای فهم بهتر موضوع را به این صورت توضیح دهیم؛ در نوجوانان علاقه ها رنگ و بویی جدید می گیرند. پسرها به این موضوع علاقه دارند که رابطه جنسی را با جنس مخالف تجربه کنند و دخترها علاقه دارند که در کنار دوستان دختر خود دوستی از جنس مخالف هم داشته باشند و رابطه ای صمیمی با وی داشته باشند.

کنار گذاشتن هیجان های منفی در اشخاص

نوجوانی مقطع بسیار حساسی در زندگی هر شخص است. این مرحله از زندگی فرد با هیجان هایی روبه رو می شود. این هیجانات و احساسات همیشه هم مثبت نیستند. در حالت کلی می توان گفت تعداد هیجانات منفی در نوجوانان بیشتر از احساسات مثبت است که دختران و پسران هر یک راهکارهای متفاوتی برای مقابله با این احساسات منفی در پیش می گیرند. به عنوان مثال پسرها به اعتیاد و مصرف مواد مخدر روی می آورند و دخترها برای آن که بتوانند با حس افسردگی یا اضطراب خود کنار آیند، رابطه با جنس مخالف را شروع می کنند. توجه داشته باشید که مطالب فوق در رابطه با اکثریت است و شامل همه نخواهد شد. در این حالت علت گرایش دختر به پسر برطرف کردن هیجانات منفی است.

همچنین بخوانید :
زیبایی واقعی یک زن به چه معناست
برسی دلایل گرایش دخترها به پسران
یکی از دلایل گرایش دخترها به پسران برای کنار گذاشتن هیجانات منفی است

به دست آوردن هویت کامل مردانه یا زنانه

زمانی که شخص به سال های انتهایی نوجوانی می رسد، می خواهد در رابطه با هویت جنسی خود اطلاعاتی به دست آورد. به عنوان مثال یک دختر می داند که دختر است اما نیاز دارد در رابطه با مسائل زنانه ای که با آن دست به گریبان است اطلاعات بیشتری داشته باشد. طی تحقیقاتی که در این رابطه انجام شده است، کسانی که در نوجوانی نسبت به خود و هویتشان اطلاعات کامل تری دارند، در انتخاب دوست دختر یا دوست پسر خود بیشتر به صمیمیت فکر می کنند و البته رابطه ای موفق تر هم خواهند داشت.

شناخت از طرف مقابل برای امر ازدواج

در بسیاری از دخترها جذب به سمت جنس مخالف به این دلیل است که او را بهتر بشناسند تا بتوانند ازدواجی آگاهانه داشته باشند. البته لازم به ذکر است که این رابطه ها همیشه هم منجر به ازدواج نمی شوند. به خصوص آن که بسیاری از خانواده ها با این نوع آشنایی مشکل دارند و آن را به رسمیت نمی شناسند. البته همانطور که گفتیم این موضوع برای دختران بیش از پسران صادق است و علت گرایش دختر به پسر خواهد بود.

علت گرایش دختر به پسر
جذب شدن دختران به پسرها بعضی مواقع برای شناخت فرد برای ازدواج است

تحت فشار قرار گرفتن از جانب هم سن و سالان

در حال حاضر در نوجوانان شاهد این موضوع هستیم که دوست از جنس مخالف را نوعی افتخار برای خود قلمداد می کنند. دختران تصور می کنند که داشتن دوست پسر تاکیدی بر جذابیت آن ها است و پسرها تصور می کنند که دوست دختر داشتن نشانه ای از قدرت داشتن است. همین احساس ها سبب می شود که نوجوانان از طرف دوستان خود تحت فشار باشند که دوستی از جنس مخالف خود داشته باشند.

همچنین بخوانید :
اشتباهات دختران در ازدواج

فرصت هایی برای بیشتر بودن در اجتماع

طی تحقیقاتی که انجام شده است، در سال های اخیر به دلیل آن که موقعیت برای حضور بهتر دختران در جامعه فراهم شده است، گرایش به سمت جنس مخالف هم به نسبت آن افزایش پیدا کرده است. در یک رابطه دختر و پسر با یکدیگر اوقات خوشایندی را سپری می کنند و این موضوع باعث می شود که بخواهند باز هم آن لحظات را تجربه کنند، پس می توان این موضوع را یک علت گرایش دختر به پسر دانست.

راه های تربیت پدر و مادر

مورد دیگری که علت گرایش دختر به پسر می باشد، رابطه آن ها با پدر و مادر خود در کودکی و نوجوانی است. توجه داشته باشید که فرزندانی که رابطه ای بهتر با والدین خود دارند و به نوعی از لحاظ عاطفی کاملا تحت حمایت والدین هستند، احتمال کمتری دارد که به سمت جنس مخالف جذب شوند.

در بسیاری از موارد علت گرایش دختر به پسر این است که بتواند ضعف ها و کمبودهای عاطفی و احساسی خود را بر طرف کند و اگر والدین و خانواده بتوانند این ضعف را بر طرف کنند، احتمال این گرایش هم کمتر خواهد شد. توجه داشته باشید که دوستی با جنس مخالف در سنین پائین می تواند زمینه ساز مشکلات فراوانی شود.

اشتراک گذاری 

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]

همچنین ببینید

آموزش بزرگ کردن چشم با آرایش

آموزش بزرگ کردن چشم با آرایش

معمولا خانم هایی که چشمانی کوچک دارند، به دنبال آرایشی هستند که مقداری چشم های خود را با آن بزرگ تر کنند. حتی این اتفاق گاهی اوقات برای خانم های چشم درشت هم می‌ افتد، آن ها دوست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


جذب همسر دلخواه + افزایش جذابیت زنانه با کمک قانون جذب!!!

اشتباهات دختران در ازدواج
افزایش جذابیت زنانه و جذب همسر دلخواه با فایل تاثیر گذار بر ناخودآگاه
سابلیمینال جذابیت زنانه

 
برای آشنایی بیشتر کلیک کنید
close-link
Click Me


جذب عشق و یا بازگشت عشق با قانون جذب و ناخودآگاه !!!

زنان از چه مردانی خوششان می آیند
جذب رابطه عاشقانه و یا بازگشت عشق با فایل تاثیر گذار بر ناخودآگاه
سابلیمینال عشق

 
برای آشنایی بیشتر کلیک کنید
close-link
Click Me