علت گرایش دختر به پسر

علت گرایش دختر به پسر

علت گرایش دختر به پسر

علت گرایش دختر به پسر
علت گرایش دختر به پسر

برسی دلایل گرایش دخترها به پسران

تا به حال بارها كلمه دوست را شنيده ايم، اما تا به حال چند بار به معني آن و علت نياز به آن فكر كرده ايم؟ دوست به معني شخصی است که با او احساس راحتي مي كنیم و در رابطه با علايق و گاهي احساسات خود با دوست صحبت خواهیم کرد.

دوست يعني كسي كه بتوان با او راحت بود، اين راحتي گاهي به اين معني است كه در رابطه با احساسات مخفي خود با دوست صحبت می شود. در واقع رابطه اي كه از آن به عنوان دوستي صميمي ذکر خواهد شد، به طوري است كه احساسي در آن پنهان نباشد. يكي از جنبه ها و راه هاي دوستي، رابطه داشتن با جنس مخالف است.

در رابطه با اين موضوع كه علت گرایش دختر به پسر چیست مي توان دلایل متفاوتي را بيان كرد، اما نكته واضح و مشخص اين است كه اين رابطه كاملا طبيعي مي باشد. يعني از نظر روان شناسي معمولا هر كسي به سمت جنس مخالف خود جذب مي شود.

اين رابطه در بين والدين هم وجود دارد. معمولا دخترها به پدران خود بيشتر علاقه دارند و پسران مادران خود را بيشتر دوست دارند. با همه اين دلايل در اين مقاله قصد داريم علت گرایش دختر به پسر را از ديدگاه روانشناسي به طور كامل برسي كنيم، با ما همراه باشيد.

شروع سن نوجواني

بسياري از افراد حتي براي يك بار هم عشق را تجربه كرده اند و اين ظهور احساسات به طور عميق را درك مي كنند. لازم به ذكر است كه معمولا شروع احساسات عاشقانه و گرايش به سمت جنس مخالف در سنين نوجواني است. البته كاملا واضح و روشن است كه اين احساس حتما به دليل عشق پاك نيست و علت هاي ديگري هم مي تواند داشته باشد.

همچنین بخوانید :
نکات رنگ کردن مو

گرايش به سمت جنس مخالف در نوجواني گاهي آنقدر زياد مي شود كه نوجوانان براي كنترل آن بايد تلاش بسياري كنند و ممكن است براي آن ها عذاب آور هم باشد. در بعضي از نوجوانان مي توان مواردي را ديد كه به شخصي خيالي دل بسته اند. يعني شخصي با ويژگي هاي خاص را در ذهن خود ترسيم مي كنند و نسبت به او عشق مي ورزند. البته اين احساس ماندگار نخواهد بود و بعد از مدتي فراموش مي شود، این مورد می تواند یکی از مهم ترین علت گرایش دختر به پسر باشد.

علت گرایش دختر به پسر
شروع سن نوجوانی و گرایش به سمت جنس مخالف

پديدار شدن ميل جنسي در نوجوانان و علاقه به رابطه هاي

صمیمی

در سنين نوجواني علاقه به رابطه جنسي به وجود مي آيد. البته اين علاقه به صورت غريزي در هر كسي وجود دارد، اما در نوجواني است كه بروز پيدا مي كند. به اين موضوع توجه كنيد كه اين علاقه در دختران و پسران كمي متفاوت است. اجازه دهيد براي فهم بهتر موضوع را به اين صورت توضيح دهيم؛ در نوجوانان علاقه ها رنگ و بويي جديد مي گيرند. پسرها به اين موضوع علاقه دارند كه رابطه جنسي را با جنس مخالف تجربه كنند و دخترها علاقه دارند كه در كنار دوستان دختر خود دوستي از جنس مخالف هم داشته باشند و رابطه اي صميمي با وي داشته باشند.

كنار گذاشتن هيجان هاي منفي در اشخاص

نوجواني مقطع بسيار حساسي در زندگي هر شخص است. اين مرحله از زندگي فرد با هيجان هایي روبه رو مي شود. اين هيجانات و احساسات هميشه هم مثبت نيستند. در حالت كلي مي توان گفت تعداد هيجانات منفي در نوجوانان بيشتر از احساسات مثبت است كه دختران و پسران هر يك راهكارهاي متفاوتي براي مقابله با اين احساسات منفي در پيش مي گيرند. به عنوان مثال پسرها به اعتياد و مصرف مواد مخدر روي مي آورند و دخترها براي آن كه بتوانند با حس افسردگي يا اضطراب خود كنار آيند، رابطه با جنس مخالف را شروع مي كنند. توجه داشته باشيد كه مطالب فوق در رابطه با اكثريت است و شامل همه نخواهد شد. در این حالت علت گرایش دختر به پسر برطرف کردن هیجانات منفی است.

همچنین بخوانید :
نکات زیبایی و جوان ماندن در 40 سالگی
برسی دلایل گرایش دخترها به پسران
یکی از دلایل گرایش دخترها به پسران برای کنار گذاشتن هیجانات منفی است

به دست آوردن هويت كامل مردانه يا زنانه

زماني كه شخص به سال هاي انتهايي نوجواني مي رسد، مي خواهد در رابطه با هويت جنسي خود اطلاعاتي به دست آورد. به عنوان مثال يك دختر مي داند كه دختر است اما نياز دارد در رابطه با مسائل زنانه اي كه با آن دست به گريبان است اطلاعات بيشتري داشته باشد. طي تحقيقاتي كه در اين رابطه انجام شده است، كساني كه در نوجواني نسبت به خود و هويتشان اطلاعات كامل تري دارند، در انتخاب دوست دختر يا دوست پسر خود بيشتر به صميميت فكر مي كنند و البته رابطه اي موفق تر هم خواهند داشت.

شناخت از طرف مقابل براي امر ازدواج

در بسياري از دخترها جذب به سمت جنس مخالف به اين دليل است كه او را بهتر بشناسند تا بتوانند ازدواجي آگاهانه داشته باشند. البته لازم به ذكر است كه اين رابطه ها هميشه هم منجر به ازدواج نمي شوند. به خصوص آن كه بسياري از خانواده ها با اين نوع آشنايي مشكل دارند و آن را به رسميت نمي شناسند. البته همانطور كه گفتيم اين موضوع براي دختران بيش از پسران صادق است و علت گرایش دختر به پسر خواهد بود.

علت گرایش دختر به پسر
جذب شدن دختران به پسرها بعضی مواقع برای شناخت فرد برای ازدواج است

تحت فشار قرار گرفتن از جانب هم سن و سالان

در حال حاضر در نوجوانان شاهد اين موضوع هستيم كه دوست از جنس مخالف را نوعي افتخار براي خود قلمداد مي كنند. دختران تصور مي كنند كه داشتن دوست پسر تاكيدي بر جذابيت آن ها است و پسرها تصور مي كنند كه دوست دختر داشتن نشانه ای از قدرت داشتن است. همين احساس ها سبب مي شود كه نوجوانان از طرف دوستان خود تحت فشار باشند كه دوستي از جنس مخالف خود داشته باشند.

همچنین بخوانید :
مشکلات تاخیر ازدواج دختران

فرصت هایی برای بیشتر بودن در اجتماع

طی تحقیقاتی که انجام شده است، در سال های اخیر به دلیل آن که موقعیت برای حضور بهتر دختران در جامعه فراهم شده است، گرایش به سمت جنس مخالف هم به نسبت آن افزایش پیدا کرده است. در یک رابطه دختر و پسر با یکدیگر اوقات خوشایندی را سپری می کنند و این موضوع باعث می شود که بخواهند باز هم آن لحظات را تجربه کنند، پس می توان این موضوع را یک علت گرایش دختر به پسر دانست.

راه های تربیت پدر و مادر

مورد دیگری که علت گرایش دختر به پسر می باشد، رابطه آن ها با پدر و مادر خود در کودکی و نوجوانی است. توجه داشته باشید که فرزندانی که رابطه ای بهتر با والدین خود دارند و به نوعی از لحاظ عاطفی کاملا تحت حمایت والدین هستند، احتمال کمتری دارد که به سمت جنس مخالف جذب شوند.

در بسیاری از موارد علت گرایش دختر به پسر این است که بتواند ضعف ها و کمبودهای عاطفی و احساسی خود را بر طرف کند و اگر والدین و خانواده بتوانند این ضعف را بر طرف کنند، احتمال این گرایش هم کمتر خواهد شد. توجه داشته باشید که دوستی با جنس مخالف در سنین پائین می تواند زمینه ساز مشکلات فراوانی شود.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
همچنین بخوانید :
مراسم عروسی خلاقانه و ساده

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.