رازهای دوست داشتنی بودن

رازهای دوست داشتنی بودن

رازهای دوست داشتنی بودن

رازهای دوست داشتنی بودن

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید افراد دوست داشتنی چگونه رفتار می کنند؟ مطمئناً با دیدن افراد جدید تنها سوالی که به نظر شما می رسد این است که شغل آن ها چیست و بعد از آن هیچ حرف دیگری برای گفتن ندارید.

آنقدر با این افراد راحت نیستید که چند ساعتی را با آن ها گفت و گویی دوستانه داشته باشید و یا به طور مرتب آن ها را ملاقات کنید.

در پنج دقیقه اول که با کسی رو به رو شده اید بسیار سخت است که ارتباط برقرار کنید، معمولاً افرادی که خجالتی هستند به دنبال پیدا کردن راهی میگردند که با دیگران ارتباط  برقرار کنند. آن ها می خواهند به گونه‌ای به نظر برسند که دیگران نیز به آن ها جذب شوند.

ما در این مقاله می خواهیم ” رازهای دوست داشتنی بودن ” را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم، اگر می ‌خواهید از نظر دیگران دوست داشتنی به نظر برسید تا پایان مطلب را مطالعه کنید.

رازهای مختلف دوست داشتنی بودن

1. ژست قوی بودن نگیرید

معمولاً افراد عادت دارند که در زمان مواجه  شدن با دیگران صاف بایستند و شانه های خود را بالا بیندازند و یا این که با هدف قدم بردارند.

آن ها برای جذاب به نظر رسیدن  صدای خود را کلفت تر می کنند؛ باید این موضوع را بدانید که اگر می‌ خواهید اعتماد به نفس خود را نشان دهید این کارها به شما کمک می ‌کنند؛ اما زیاده‌ روی کردن در این کار نشانه غرور بی جا است، حتی ممکن است سو تفاهم به وجود بیاید که طرف مقابل احساس کند ، ملاقات با او بیشتر از خود شخص برای شما اهمیت دارد. مطمئن باشید هیچکس دوست ندارد با افراد مغرور ارتباط برقرار کند.

همچنین بخوانید :
دروغ در رابطه عاشقانه

به این قضیه توجه نکنید که چقدر فرد مهمی هستید؛ قطعا در مقابل افراد مشهور مانند ماهاتما گاندی و نلسون ماندلا زیاد مشهور نیستید ، بنابراین بهتر است آداب معاشرت را از آن ها یاد بگیرید.

آن ها معمولاً صاف و با اقتدار نمی ایستادند و در زمان ملاقات های خود با دیگران بسیار گرم و صمیمی برخورد می کردند. یکی دیگر از ” رازهای دوست داشتنی بودن ” این است که بتوانید همانند این دو فرد مشهور با دیگران برخورد کنید.

..

این دو اندیشمند همیشه می دانستند که برای ملاقات و به دست آوردن دل دیگران نباید موقعیت خود را به رخ آن ها بکشند؛ بنابراین سعی کنید زمانی که با کسی رو به رو می شوید راحت برخورد کنید. سعی کنید سر خود را به سمت آن ها خم کنید و لبخند بزنید.

لبخند زدن نشانه خوشحالی از دیدن طرف مقابل است، حتما افراد به کسی که آن ها را دوست دارد جذب می شوند. چنانچه به کسی بفهمانید که از دیدن او خوشحال هستید مطمئناً او نیز واکنشی همانند شما از خود بروز می دهد، لبخند زدن باعث کاهش استرس هر دو طرف می ‌شود.

رازهای دوست داشتنی بودن
یکی از رازهای دوست داشتنی شدن خود واقعی بودن و دوری از رفتارهای پر غرور و ظاهری است

2. از قدرت لمس کردن استفاده کنید

طرف مقابل را لمس کنید! لمس کردن قدرت بسیاری در صمیمی شدن ارتباط دارد. این کار باعث می شود که یک رنگی در افراد موج بزنند و طرف مقابل به طور کامل این یکرنگی را احساس کند.

البته باید آرام آرام این کار را انجام دهید. ابتدا شانه و بازوی طرف را لمس کنید، طوری که به نظر عادی باشد. برای دفعه های بعد سعی کنید چند قدم قبل از او حرکت کنید و از پشت دست بر شانه آن ها بگذارید؛ با این حرکت دفعه بعد از نتیجه این موضوع شگفت زده خواهید شد و خوش و بشی صمیمانه تر و واقعی تر را تجربه خواهید کرد.

همچنین بخوانید :
رهایی از وابستگی عاطفی

یکی دیگر از ” رازهای دوست داشتنی بودن ” این است که او را لمس کنید. لمس کردن یکدیگر باعث شکسته شدن سد های بین افراد می شود، بنابراین با از بین رفتن این سدها اصل دوست داشتن و دوست داشته شدن شکل می گیرد.

3. از جیو جیتسو اجتماعی بهره ببرید

زمانی که با شخصی  را ملاقات می کنید، حدود ۱۵ دقیقه درباره خود صحبت می کنید بعد از خداحافظی فکر می کنید که چه ملاقات و مکالمه بی ‌نظیری داشته اید! ؛ اما کمی که از این موضوع فاصله می ‌گیرید می فهمید که هیچ اطلاعاتی از طرف مقابل دریافت نکرده ‌اید.

اشخاصی که جذابیت دارند، جیو جیتسوی را رعایت می کنند. اگر اطلاعاتی درباره جوجیتسوی ندارید باید به شما بگویم که یک روش سنتی و قدیمی است که افراد را به صحبت کردن درباره خود وا می دارد.

این کار بدون دانستن طرف مقابل انجام می شود؛ افراد به تمام مسائل علاقه نشان می دهند و درباره آن صحبت می کنند. افرادی که جیو جیتسوی را یاد گرفته اند. با استفاده از تربیت،  ادب و گرمایش اجتماعی خود دیگران را وادار به سخن گفتن می ‌کنند؛ به همین دلیل است که افراد زیادی به آن ها جذب خواهند شد.

..

داشتن این دانش اجتماعی بسیار راحت و ساده است ؛تنها کافی است در پرسیدن سوال ها هوش و ذکاوت به خرج دهید و هر سوالی را به جا و در زمان خود بپرسید.

یکی از ” رازهای دوست داشتنی بودن ” ایجاد صمیمیت است. سوالات خود را به گونه ای انتخاب کنید که طرف مقابل مجبور باشد که درباره آن توضیح دهد؛  معمولاً با جمله‌ های چگونه ، چرا و چه کسی شروع کنید.

همچنین بخوانید :
چگونه زندگی را ساده بگیریم

بعد از این که درباره طرف مقابل اطلاعات داشته یا درباره کاری از او سوال کردید متعاقباً بپرسید که چرا این کار را انجام داده ،  چگونه توانسته کار را انجام دهد ، چه چیزی را درباره آن موضوع دوست داشته که ترغیب به انجام آن کار شده است؟

اگر شما بتوانید سوالات را به جا و درست از طرف مقابل بپرسید نشان می دهید که به او احترام گذاشته و می خواهید با او ارتباط برقرار کنید، همه افراد احترام متقابل را برای ارتباطات خود می پسندند.

رازهای دوست داشتنی بودن
استفاده از جیوجیتسو یکی دیگر از رازهای دوست داشتنی شدن است

4. رفتاری واقعی و صمیمی از خود بروز دهید

با طرف مقابل به گونه ‌ای رفتار کنید که او با شما احساس صمیمیت کند ، مطمئناً در تمام موارد شما بهترین نیستید! شاید دیگران در بسیاری از زمینه ‌ها از شما بهتر باشند، اجازه دهید که این موضوع برای دیگران نیز جا بیفتد.

بسیاری از ملاقات هایی که برای اولین بار اتفاق می‌ افتد و هر دو طرف سعی می ‌کنند که نوعی رقابت با یکدیگر داشته باشند. به هیچ عنوان اجازه ندهید که در شناختن طرف مقابل جا بمانید.

یکی از ” رازهای دوست داشتنی بودن ” واقعی رفتار کردن است. شما باید طرف مقابل را تحت تاثیر قرار بدهید و یا حتی در مواقع لزوم به شکست و ضعف خود نیز اقرار کنید.

به هیچ عنوان به شما توصیه نمی کنیم که تاریک ترین بعد روحی خود را به نمایش بگذارید. از بروز کمی صدمه پذیری نهراسید.

برای مثال اگر طرف مقابل توانست منزل خود را عوض کند می توانید به او بگویید که این فوق العاده است! من هم قصد این کار را داشتم اما موفق نشدم شما چگونه این کار را انجام دادید؟! این موضوع نشانه ضعف شما نیست، اما به طرف مقابل احساس خوبی می بخشد.

همچنین بخوانید :
خنک شدن بدون کولر

5. از دیگران چیزی نخواهید

همیشه در دسترس بودن و گوش به زنگ بودن برای خدمت به دیگران رفتار مناسبی نیست. اگر قرار است که از طرف مقابل خود چیزی بخواهید ، ابتدا برای او باید کاری انجام دهید.

افرادی که دوست ‌داشتنی هستند معمولاً برای دیگران وقت می گذارند و کاری را برای آن ها انجام می دهند.

افرادی که دوست داشتنی هستند زمان به جا و مناسبی را برای دیگران و خودشان نیز صرف می کنند

6. صحبت‌های خود را با صداقت به پایان برسانید

یکی دیگر از ” رازهای دوست داشتنی بودن ” این است که با صداقت تمام با دیگران رفتار کنید. شما باید در پایان ملاقات با دیگران حرکتی انجام دهید که طرف مقابل فراموش نکند.

بسیاری از افراد عادت دارند که در زمان خداحافظی تنها با تکان دادن سر می گویند که از ملاقات با شما خرسند شدم، این روش یک روش ساده است؛ جالب است بدانید که خیلی سریع هم فراموش می شود.

بهتر است برای این که بیشتر در ذهن طرف مقابل بمانید یا با او دست دهید یا دست خود را بر روی شانه او بگذارید و به او بگویید که از دیدن شما خوشحال شدم ، از هم صحبتی با شما لذت بردم نکته دیگر این که لبخند زدن را فراموش نکنید و سعی کنید لبخند شما کاملا واقعی باشد.

7. بپذیرید که دوست داشتنی بودن کار ساده ای نیست

مطمئنا افراد خجالتی برای ابراز وجود و دوست داشتنی بودن می ‌توانند همین کارهای ساده که کمی قبل گفتیم را انجام دهند. شاید اگر شما فردی معمولی بودید این رفتارها برای شما بسیار راحت بود؛ اما آدم های خجالتی در انجام همین کارهای ساده نیز به مشکل برمی خورند.

همچنین بخوانید :
زنان چه مردانی را بیشتر دوست دارند

متفاوت بودن ، صادق بودن ، تعریف و تمجید از دیگران،  صدمه پذیر بودن در برابر دیگران نیز به نحو خود سخت است. افراد فکر می ‌کنند که چرا باید خود را پایین تر از دیگران ببینند.

طبیعی است که در ابتدا احساس خطر کنیم ، اما به هیچ عنوان نگران این موضوع نباشید این کار به شما کمک می کند که به دیگران حس با ارزش بودن بدهید و خود نیز برای آن ها دوست داشتنی شوید.

ما در این مقاله سعی کردیم  ” راز دوست داشتنی بودن ” را مورد بررسی قرار دهیم، اگر شما هم نظر ، پیشنهاد و یا تجربه ایی درباره این موضوع دارید می ‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید. موفق باشید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.