انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت

انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت

انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت

انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت
انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت

برای حالت دادن به ابرو ها بهترین روش استفاده از موچین است و استفاده صحیح از موچین می‌تواند ابروهایی پرپشت متناسب با صورت به شما بدهد که باعث می شود صورت جوان تر به نظر بیاید؛  اما قبل از دست به کار شدن و برداشتن موهای اضافه برای شکل دادن به ابرو باید شکل صورت خود را تعیین کنید و بدانید که چه مدل ابرویی به صورت شما می آید.

به شما توصیه می کنیم که هنگام برداشتن ابرو جلوی آینه ، به آن زیاد نزدیک نشوید و هر از گاهی یک قدم دورتر شوید تا حالت ابروی خود را بهتر ببینید در غیر این صورت در برداشتن ابروها زیاده روی می کنید و باعث می‌شود ابروهای شما خراب شود.

در ادامه می خواهیم به برسی انواع حالت صورت و مدل ابرو متناسب با آن بپردازیم با ما همراه باشید تا ابروی متناسب با حالت صورت خود را پیدا کنید.

برسی انواع حالت صورت و مدل ابرو متناسب با آن

صورت های بیضی

ابروی مناسب صورت های بیضی ابروهای کمانی متوسط است به طوری که انتهای ابرو به صورت افقی امتداد داده شده و بیشتر به سمت پایین است و همین طور شیب کمی دارد،  این مدل ابرو باعث می‌شود که صورت شما کشیده تر به نظر برسد.

اما چگونه این ابرو را برای خود طراحی کنیم؟ برای داشتن ابروهای کمانی باید یک سر مداد ابرو را در جلوی سوراخ بینی قرار دهید و از انتهای آن خطی فرضی به سمت مردمک چشم بکشید هر قسمتی که خط فرضی به آن جا منتهی شد همان قسمت جایی است که باید ابرو را قوس دهید.

صورت های مثلثی شکل

برای انتخاب ابرو متناسب با صورت های مثلثی معمولاً از پر کننده ابرو استفاده می‌کنند به شما توصیه می‌کنیم که از قلم های مومی یا پماد برای این کار استفاده کنید ابرویی بلند است که پشت چشم ها را کاملا پوشش می دهد و مکمل پیشانی است و باعث می شود پیشانی کوتاه تر به نظر برسد و رنگ آن حدوداً یک تا دو درجه از ابروهای خود شما روشن تر باشد.

انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت
برای انتخاب ابرو متناسب با صورت های مثلثی معمولاً از پر کننده ابرو استفاده می‌کنند

سعی کنید همچنین با مداد یک خط تا انتهای ابرو به صورت یک منحنی ملایم کنید و بعد از نوک تا دم آن را پر کنید و اگر لازم دیدید می توانید دنباله ابروی خود را بیشتر بکشید.

صورت های قلبی شکل

برای صورت های قلبی شکل معمولاً ابروها به شکل کمانی معمولی هستند که انتهای آن ها گرد است ابروی متناسب با چهره های قلبی به طوری است که پشت چشم را باید کاملا پوشش دهد تا مکمل پیشانی پهن شما شود.

گردی ابرو باعث می شود چهره شما تملق آمیز به نظر برسد برای رسیدن به این مدل ابرو با استفاده از موچین موهای اضافه ی زیر ابرو را گرفته و ابروها را کمانی کنید، اگر ابروهای شما کم پشت است می توانید با استفاده از یک مداد ابرو کمان ؛ ابروی خود را بالاتر ببرید.

صورت های گلابی شکل

برای انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت گلابی شکل باید با استفاده از یک موچین موهای پراکنده در قسمت پایانی و میانه ی ابرو را بگیرید و ابروی با کمان بلند برای خود طراحی کنید و کار متعادل سازی را از پهن ترین نقطه ی ابرو شروع کرده و تا انتهای آن ادامه دهید؛ سعی کنید کمان ابرو را بیشتر قوس دهید تا صورت شما را لاغر تر نشان دهد.

تناسب ابروهای بالا با صورت های گلابی شکل بی نظیر است اگر ابروهای کم پشتی دارید می توانید از مداد یا پودر پر کننده ی ابرو استفاده کنید.

صورت های مستطیل شکل

برای انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت های مستطیل باید به این نکته توجه کرد که قوس ابرو برای این صورت ها باید خیلی کم باشد اگر ابروهای این افراد زیاد باشد باعث می شود توجه به سمت چانه پهن آن ها بیشتر شود و این طبق استانداردهای زیبایی جالب نیست.

انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت
قوس ابرو برای این صورت ها باید خیلی کم باشد

بهتر است با یک مداد ابرو از قسمت سوراخ های بینی تا وسط مردمک خط بکشید و از آن به بعد را با شیبی ملایم به سمت پایین طراحی کنید و توصیه جدی ما به شما این است که به هیچ عنوان برای ابروهای خود زاویه اضافه نکنید می توانید با مداد ابرو قسمت‌هایی ابروی خود را به صورت ملایم پر کنید.

صورت های مربعی شکل

به شما توصیه می کنیم که اگر صورت مربعی شکل دارید از ابروهای پر و کمانی با انحنای خیلی کم استفاده کنید تا لاغری صورت شما را کم تر مشخص کند.

باید قسمت بالای ابرو را پر کنید و از زاویه دار کردن ابرو به شدت بپرهیزید ابروی خود را با مداد پر کنید تا ابروهای شما یک دست شود و از یک ژل بی رنگ استفاده کنید و موهای اضافه را کنترل کنید.

اگر صورت مربعی شکل دارید از ابروهای پر و کمانی با انحنای خیلی کم استفاده کنید تا لاغری صورت شما را کم تر مشخص کند

صورت لوزی شکل

برای انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت لوزی شکل به شما پیشنهاد می کنیم که از ابرو های گرد کمانی استفاده کنید ابروهای گرد به این صورت ها می آید و باعث می شود که آن ها زاویه دار به نظر برسد و گونه ها عریض تر نشان داده شود؛  برای کشیدن این ابروها می توانید یک خط منحنی ملایم بکشید و موهای زیر کمان ابرو را با موچین بردارید و کوتاه کنید.

صورت های گرد

برای صورت های گرد ابروهای صاف و کمانی نوک تیز بسیار جلوه زیبایی دارد می‌توانید گوشه و زاویه را خود با مداد ابرو طراحی کنید ابتدا ابروهای خود را به سمت بالا شانه کنید و کمی از آن را قیچی کنید و زیر ابرو را با ماشین تمیز کنید تا یک کمان نوک تیز ایجاد شود می توانید فضای خالی را با مداد پر کنید.

برای صورت های گرد ابروهای صاف و کمانی نوک تیز بسیار جلوه زیبایی دارد

حالا نوبت شما عزیزان هست که تجربیات خودتون رو برای سایر کاربران به اشتراک بزارین. حتما منتظر ارسال نظرات و تجربیات مفید شما عزیزان در زیر این مقاله هستیم.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.