راهنمای خرید کفش

راهنمای خرید کفش

راهنمای خرید کفش

راهنمای خرید کفش
راهنمای خرید کفش

همان طور که می دانید پا قلب دوم بدن انسان می باشد و کفش ها نیز محافظ آن هستند؛  معمولاً زیبایی و رنگ بندی کفش ها توجه خریداران را به خود جلب می کنند؛ این دو ویژگی بسیار مهم هستند اما باید نکات دیگر را نیز برای سلامتی پای خود در نظر بگیریم زیرا منشا بسیاری از کمردردها ،انحراف انگشتان پا، مشکلات پوستی ناحیه پا همه به خاطر عدم انتخاب یک کفش مناسب می باشند. 

ما در راهنمای خرید کفش می خواهیم نکاتی مهم را به شما بگوییم تا آگاهی کافی برای خرید هر نوع کفشی داشته باشید.

نکات مهم در خرید کردن کفش

چرم بهتر است اما...

همیشه از چرم ها به عنوان بهترین ماده اولیه در صنعت کفش یاد کرده‌اند چون چرم هم استحکام خوبی دارد و هم زیبایی خاصی دارد و همینطور از نظر بهداشتی آزمون خود را پس داده است. 

اما چرم ها به دلیل طبیعی بودن از بقیه کفش ها گران قیمت تر هستند و با بیشتر شدن جمعیت جهان تهیه چرم برای همه افراد تقریباً غیر ممکن می شود، در پی همین موضوع مواد اولیه دیگری جایگزین چرم های طبیعی شده اند مثل چرم های مصنوعی، انواع پلاستیک ها، حتی پارچه نیز به عنوان مواد اولیه کفش ها نیز اضافه شده اند. 

به گفته متخصصان بهترین ماده اولیه برای تهیه کفش،  چرم  می باشد و در فصل های که گرم می باشد پارچه مناسب است؛  اما این نکته را در نظر بگیرید که چرم های مصنوعی و پلاستیکی بدترین جنس هایی هستند که می‌توان برای صنعت کفش از آن ها استفاده نمود، ولی همین بدترین ها مواد رایج تولید کفش های امروزی هستند که بیشترین تولیدات کفش با این مواد صورت می‌گیرد.

راهنمای خرید کفش
چرم های مصنوعی و پلاستیکی بدترین جنس هایی هستند که می‌توان برای صنعت کفش از آن ها استفاده نمود

داخلی یا خارجی؟

برای این که بدانید کفش داخلی استفاده کنید یا خارجی بهتر است به راهنمای خرید کفش مراجعه کنید؛  هر چند که همه می‌دانند که هنر دست ایرانی ها بسیار زیبا و عالی می باشد و هیچ جایی از دنیا نمی تواند کفش های چرمی ایران را تولید کند. 

کشورهای دیگر نیز با تولید انواع و اقسام کفش و رساندن تولید انبوه خود در دنیا باعث شده اند که بازار جهانی به دست آن ها بیفتد؛ کشورهایی مانند چین، ترکیه، فیلیپین ،تایلند، ایتالیا، کره از جمله کشورهایی هستند که در راس تولیدات کفش قرار دارند مخصوصاً کشور چین که جایگاه نخست تولیدات کفش را در دنیا به خود اختصاص داده است. 

همچنین به همین دلایل تولید کنندگان کفش داخلی در داخل کشورمان این اعتقاد را دارند که کفش هایی که در چین تولید می شود بی کیفیت هستند، که به دلیل  واردات زیاد آن ها به کشور  باعث شده اند تولیدات داخلی کشورمان زمین گیر شوند؛ این نکته را نیز باید در نظر گرفت که با وارد کردن محصولات مختلف کشورهای دیگر به تولیدات داخلی ضربه ای مهلک زده می شود.

تولیدات شرکتی و گارانتی

کیفیت بالایی که کفش های دست دوز ایرانی دارند قطعاً با هیچ تولید شرکتی قابل مقایسه نیستند؛  اما به دلیل افزایش تقاضا برای خرید محصولات خارجی و شرکت های برند معروف و شرکت هایی که تولیدات خود را افزایش داده اند، بایستی این شرکت ها در کنار ارائه کیفیتی مناسب به گارانتی کردن محصولات خود نیز اقدام نمایند، گارانتی کفش ها معمولاً بین شش ماه تا یک سال برای بخش بالایی کفش و حتی کف کفش تعیین شده اند.

راهنمای خرید کفش
گارانتی کفش ها معمولاً بین شش ماه تا یک سال برای بخش بالایی کفش و حتی کف کفش تعیین شده اند.

دیابتی‌ها دقت کنند

افرادی که بیماری دیابت دارند بهتر است در خرید کفش دقت کنند و به راهنمای خرید کفش مراجعه کنند، زیرا کفش‌هایی که این افراد خریداری می‌کنند ممکن است پاهایشان را دچار زخم کند یا این که حساسیتی به این نوع کفش ها داشته باشند؛ مشکلی که بیماران دیابتی دارند این است که اگر پای این افراد دچار زخم شود و از کفش های پلاستیکی استفاده کنند باعث تشدید عوارض بیماری آن ها می شود.

فرزند دلبندان تان را دریابید

کودکان بسیاری برای راه رفتن مشکل دارند بهتر است که والدین با دقت بیشتری برای کودکان خود کفش انتخاب کنند؛ همچنین بهتر است که اول قدم های کودک شما با آسودگی و راحتی همراه باشد چون متخصصان همیشه توصیه می کنند که برای فرزندانتان تا یک سالگی از کفش استفاده نکنید تا استخوان بندی پاهایشان شکل بگیرد؛  بعد از یک سالگی هم از کفش هایی با کفی محکم و رویه نرم استفاده کنید تا پاهایشان در کفش احساس راحتی کند.

از مهم‌ترین نکته هایی که در هنگام خرید کفش برای کودکان باید به آن توجه بسیاری داشت سایز مناسب پای کودک است،  چون آن ها نمی توانند کمکی در این زمینه به شما کمک کنند فروشنده ها  هم معمولاً با صحبت هایی از جمله این که کفش جا باز می کند می خواهند جنس خود را بفروشند. 

..

هرگز به این جمله ی فروشندگان در مورد جا باز کردن کفش اعتماد کاملی نکنید و کفش را حتما پای کودکانتان کنید و اجازه دهید چند قدمی با آن راه بروند؛ همچنین به شما توصیه می کنیم که حتماً به طرز راه رفتن او توجه کافی داشته باشید اگر می دانید که او اذیت می شود بهتر است که آن کفش را کلاً فراموش کنید. 

راه دیگر برای تشخیص اندازه مناسب کفش این است که بعد از پوشیدن کفش به پای کودک انگشت کوچک خود را در پشت کفش او فرو کنید؛ اگر به راحتی وارد کف شد پس کفش سایز پای کودک شما می باشد.

راهنمای خرید کفش
هرگز به این جمله ی فروشندگان در مورد جا باز کردن کفش اعتماد کاملی نکنید و کفش را حتما پای کودکانتان کنید

کفش های نوک تیز پاشنه بلند را فراموش کنید

بر اساس راهنمای خرید کفش کفش هایی را که پاشنه ی آن ها بلند و نازک می باشد رامی توان گفت که از بدترین نوع کفش ها هستند، که معمولاً بسیار مورد پسند خانم ها نیز هستند؛  این کفش ها مشکلات زیادی را در ستون فقرات ایجاد می کنند که می توان این مشکل را از ابتدایی ترین مشکلات این کفش ها برای بدن دانست و همچنین نوک تیز آن ها باعث به وجود آمدن یک سری ناهنجاری ها بر روی پنجه پاها می شود.

صندل های تابستانی و مشکلاتش

بیشتر خانم‌ها و آقایان در فصل تابستان برای فرار از گرما از انواع صندل استفاده می کنند؛  اما این نکته را نمی‌دانند که استفاده ی طولانی مدت از صندل ها باعث آسیب به مفاصل ساق پا و حتی کف پا می شود؛ زیرا ساختار صندل ها به گونه ای است که کف پا را به خوبی نمی پوشانند و باعث می شوند وقتی که راه می روید ساق پاها و زانو ضربه ببیند که باعث کمر دردهای شدیدی نیز می شوند.

راهنمای خرید کفش
استفاده ی طولانی مدت از صندل ها باعث آسیب به مفاصل ساق پا و حتی کف پا می شود

قبل از دست به جیب شدن برای خرید کفش این نکات را رعایت کنید:

به شما توصیه می‌کنیم که طبق راهنمای خرید کفش ،  کفشی را انتخاب کنید که مناسب با فرم پاهای شما باشد.

بهتر است در عصر و غروب برای خریداری کفش مراجعه کنید زیرا در این موقع بهترین سایز برای پاهایتان پیدا خواهد شد.

به اعدادی که زیر کفش درج شده اند اعتماد نکنید و کفش را حتماً پا بزنید.

اگر سایز کفش برای شما کوچک است امیدی به باز شدن سایز آن نداشته باشید.

در هنگام خرید کفش حتماً به انعطاف پذیر بودن و سبک بودن کفش دقت لازم را داشته باشید.

وقتی که یک کفش را پا میزنید نباید پاشنه در کفش بلغزد.

راهنمای خرید کفش
به انعطاف پذیر بودن و سبک بودن کفش دقت لازم را داشته باشید

..

توصیه می‌کنیم که از کفشهای بالای ۴ سانت پاشنه استفاده نکنید.

 سایز پای چپ و راست هر فردی با هم دیگر متفاوت است و این یک امری کاملا طبیعی می باشد.

به شما توصیه می کنیم که از کفش های لژدار استفاده کنید زیرا این کفش ها مطمئن ترین کفش ها برای استفاده هستند.

باید در انتخاب کفش به نوک انگشت شست دقت کنید که حدود یک سانتی متر با جلوی کفش فاصله داشته باشد و حتما این نکته را در نظر بگیرید که بتوانید انگشت پاهای خود را در کفش حرکت دهید.

وقتی که برای خرید کفش مراجعه می‌کنید حتماً جوراب بپوشید.

طبق راهنمای خرید کفش از کفش های تنگ که باعث ایجاد خار پاشنه ،پینه ،میخچه و مشکلات مفصلی می شوند بهتر است هرگز استفاده نکنید.

به شما توصیه می کنیم که از کفش هایی با رویه چرم استفاده کنید تا پوست پاهایتان تهویه داشته باشند.

اگر داخل کفش آستری دارد به شما توصیه می‌کنیم که آن کفش را کلاً کنار بگذارید زیرا شما را کلافه  می کند.

راهنمای خرید کفش
توصیه می کنیم که از کفش هایی با رویه چرم استفاده کنید تا پوست پاهایتان تهویه داشته باشند

چند توصیه برای رفع بوی بد پا

برای رفع بوی بد پا به شما توصیه می‌کنیم که از جوش شیرین استفاده کنید، به طوری که آن را در یک جوراب کهنه ریخته و درون کفش هایتان قرار دهید تا بوی آن ها را بگیرد.

نکته دیگر برای رفع بد بوی پا استفاده کردن از الکل است، به طوری که الکل را داخل یک شیشه عطر خالی بریزید و به سطح کفش بپاشید، همچنین به شما توصیه می‌کنیم که آن ها را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شوند.

برای رفع بوی بد پا طبق راهنمای خرید کفش می توانید پودر هایی که مخصوص برطرف کردن بوی پا می باشد را از داروخانه های معتبر تهیه کنید و آن را داخل کفش ها بپاشید تا کفش های شما را از هر نوع باکتری پاک نماید.

کار دیگری که می توانید برای از بین بردن بوی بد پا انجام دهید این است که درون کفش ها از کفی استفاده کنید؛  چون که کفی پا  باعث می شود پا های شما خشک نگهداری شوند، پاها در اثر رطوبت می باشد که می توانند  بوی بدی بگیرند.

..

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که پاهایتان  زیاد عرق می کند، به شما توصیه می کنیم که از گل های آنتی باکتریال استفاده کنید با این کار باعث از بین رفتن باکتری های پاهایتان می شوید؛ همچنین پودرهای ضد قارچ  نیز برای این منظور استفاده می شوند.

می توانید از جوراب هایی استفاده کنید که ضد تعریق پا هستند، جوراب‌های نخی بهترین نوع جوراب ها برای استفاده هستند؛ جوراب های دیگری مثل نایلونی ،پلاستیکی هم وجود دارد که عرق پا را جذب نمی کند به شما توصیه می کنیم که اگر از بوی بد پا رنج می برید از این جوراب ها اصلا استفاده نکنید.

راهنمای خرید کفش
جوراب‌های نخی بهترین نوع جوراب ها برای استفاده هستند

به شما توصیه می‌کنیم که اگر مشکل بوی بد پا دارید، مدام از یک کفش استفاده نکنید اجازه دهید که کفش‌ها در هوای آزاد باشند تا عرق ناشی از آن ها خشک شوند.

هیچ وقت پای خیستان را درون کفش های جلو بسته فرو نکنید.

قیمت کفش در بازار تهران

کفش های موجود در بازار تهران به دو دسته تقسیم می شوند، کفش های وارداتی و کفش هایی که تولیدات داخل کشور هستند؛  کفش های مجلسی و کفش هایی که روزانه از آن ها استفاده می کنیم تقریبا به صورت رقابتی در بازار موجود هستند. 

قیمت هر کفشی نیز بستگی به کیفیت آن کفش دارد، البته موضوع دیگر این می باشد که مراکز خریدی که در بالای شهر وجود دارند عموما کفش ها را گران قیمت تر به مشتریان می فروشند؛ می توانید همان کار را در پایین شهر با قیمتی بسیار کمتر خریداری نمایید.

در پایان شما اگه اطلاعاتی در مورد خرید کفش مناسب دارید برای استفاده ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه در پایین همین مقاله ارسال کنید با تشکر.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.