راهکارهای جوان سازی پوست

راهکارهای جوان سازی پوست

راهکارهای جوان سازی پوست

راهکارهای جوان سازی پوست
راهکارهای جوان سازی پوست

داشتن پوستی جوان و زیبا ، یکی از بزرگترین نعمت ها و محاسن برای زیبا جلوه نمودن جلوه بیرونی هر شخصی اعم از : زن و مرد ؛ پسر و دختر و ( پیر و جوان )  می باشد.

 اگر شما هم یکی از دسته های نام برده شده در بالا هستید با ما همراه باشید تا راهکارهای جوان سازی پوست را به شما معرفی کنیم.

یکی از مهمترین موارد در داشتن پوستی جوان و زیبا بدون شک ژنتیک خوب است ؛ اما نکته مهم تر از ژنتیک ، اصول و روش های مراقبت از پوست برای ماندگاری طولانی تر و همیشگی تر از آن است.

ذهنیت اشتباه افراد در استفاده از روش های جدید

زیبایی پوست

در اذهان بسیاری از افراد شاید به غلط جا افتاده باشد که ، پیروی کردن از تبلیغات مختلف جدید رسانه ها برای داشتن پوستی جوان و زیبا ، بهترین راهکار برای حل مشکل پیری پوست می باشد ؛ در حالی که تنها با انجام روش هایی اصولی و مبتنی بر اصلاح سبک زندگی میتوان پیری پوست را به تاخیر انداخت و پوستی جوان و شاداب داشت.

راهکارهای جوان سازی پوست
تنها با انجام روش هایی اصولی و مبتنی بر اصلاح سبک زندگی میتوان پیری پوست را به تاخیر انداخت

مهمترین اصول برای به تاخیر انداختن پیری پوست

طبق نظر متخصصین برجسته حوزه سلامت  پوست و زیبایی ، از مهمترین اصول برای تعویق انداختن روند پیری پوست عبارتند از : اصلاح تغذیه  ، ورزش و تحرک مناسب ، استراحت و خواب کافی ، دوری کردن از آفتاب بسیار شدید ؛  و استفاده کردن به جا و مناسب از کرم های ضد آفتاب و اجتناب از مصرف دخانیات.

توصیه متخصصین برجسته حوزه سلامت پوست و زیبایی به افراد

دکتر حسین تبریزی از متخصصین برجسته پوست و زیبایی اعلام کرد ««  تنها در موارد خاص و ضروری متخصصین ما به افراد بالای 30 سال پیشنهاد استفاده از روش های جدید زیبایی پوست را می دهند. »»

پر طرفدارترین روش های جوان سازی پوست

برای این که راهکارهای جوان سازی پوست را بدانیم ، بایستی اعلام کنیم  که روش های لایه برداری پوست عبارتند از : پیلینگ شیمیایی ، لیزرهای تخریبی و غیر تخریبی و امواج رادیو فرکانسی و امواج اولتراسوند از مهمترین و پر طرفدارترین روش های جوان سازی و افزایش سلامت پوست می باشند.

روش های لایه برداری پوست عبارتند از : پیلینگ شیمیایی ، لیزرهای تخریبی و غیر تخریبی و امواج رادیو فرکانسی و امواج اولتراسوند

نحوه عملکرد روش اولتراسوند و امواج فرکانسی

در روش اولتراسوند سفت کردن و کشش عضله زیر پوستی صورت می گیرد که در نهایت جراحی پوست انجام می پذیرد ؛ اما در روش امواج فرکانسی از نوعی لیزر استفاده می کنند که به جای اثرگذاری بر تمامی نواحی پوست ، فقط بر روی نواحی کوچکی از آن تاثیر می گذارد.

روش پیلینگ

همان طور که اشاره کردیم یکی دیگر از روش های جوان سازی پوست روش پیلینگ است ؛ در این حالت در صورتی که به روش عمیق انجام گیرد تاثیرگذاری آن بیشتر، ولی عوارض آن نیز افزایش پیدا می کند. روش پیلینگ نیز به سه دسته سطحی ، متوسط و عمیق تقسیم بندی شده است.

طبق اعلام دکتر تبریزی ««  روش های پیلینگ سطحی اغلب عارضه ای ندارد اما برای تاثیرگذاری زیاد نیاز به استمرار و تکرار دارند. »»

همچنین دکتر تبریزی بیان می کند که روش های متوسط و عمیق پیلینگ ؛ فقط باید بر روی افراد سفید پوست انجام گیرد تا از عوارض آن جلوگیری شود.

راهکارهای جوان سازی پوست
روش های متوسط و عمیق پیلینگ ؛ فقط باید بر روی افراد سفید پوست انجام گیرد

بوتاکس کردن برای جوان سازی پوست مناسب نیست

برای این که در رابطه با راهکارهای جوان سازی پوست بیشتر بدانیم نیاز است که در مورد بوتاکس نیز اطلاعاتی داشته باشیم ؛ شاید برای افراد بسیاری سوال شده باشد که اصلا  بوتاکس چیست ؟

باید بیان کنیم بوتاکس روشی است که با استفاده از تزریقات در بخش هایی از پوست ، آن ناحیه از پوست را فلج عضلانی می کنند ؛ و عملکردش را مختل می کنند تا چین و چروک ناشی از انقباض عضله ، در ناحیه تزریق شده را کم کنند ؛ نام دیگر روش بوتاکس بوتیلینیم توکسین می باشد.  

به عوارض لیزرها توجه کنید

از مهمترین عوارضی که لیزرها بر روی پوست افراد باقی می گذارند عبارتند از : قرمزی ناحیه لیزر شده ، تورم ، و زخم که در طول یک یا دو هفته بهبود می یابند ؛ لیزرها عموما در حوزه زیبایی پوست برای مصارف درمانی چین و چروک پوستی و از بین بردن جای زخم ها کاربرد دارند همچنین باید اشاره نمود برای مشاهده اثرات جوانسازی پوست توسط  لیزرها معمولا به  استفاده طولانی مدت و هفته ها زمان نیاز است.

بنا بر گزارشات متخصصین پوست از دیگر عوارض احتمالی و شایع لیزرها برای جوان سازی پوست ؛ می توان به این موارد اشاره کرد : 1-  ایجاد جای زخم و دست نیافتن به نتیجه مطلوب 2-  ایجاد عفونت در محل انجام شده لیزر روی پوست 3- بدتر شدن تبخال ( در افراد مستعد ایجاد تبخال ) و کمرنگ و پر رنگ شدن در ناحیه لیزر شده پوست .

 لازم به ذکر است تمامی موارد ذکر شده در بالا توسط متخصصین پوست و بکارگیری روش درمانی مناسب در افراد قابل کنترل و پیشگیری هستند.

راهکارهای جوان سازی پوست
به عوارض لیزرها توجه کنید

روش های جوان سازی پوست در چه افرادی شایع تر است

دکتر تبریزی در مطلب راهکارهای جوان سازی پوست  بیان نکته ای را لازم دیده اند و اشاره کرده اند «« عمل های جراحی زیبایی پوست در افرادی که دچار مشکل زشت پنداری خویش هستند و توقعات و انتظارات بیجایی در مورد زیبایی خود دارند شایع تر می باشد ؛ این افراد از جراحی های زیبایی خود هم اکثرا رضایت کافی ندارند و گله مند هستند. »»

استفاده از روش های جراحی در صورت ضرورت و تغذیه مناسب

بر اساس توصیه های اکثریت قریب به اتفاق متخصصین زیبایی و سلامت پوست ؛ تغذیه مناسب ، ورزش و تحرک مناسب ، استفاده از آنتی اکسیدان ها ( گروه سبزیجات ) و ویتامین ها و رژیم تغذیه ای صحیح در کنار جراحی های زیبایی موثرتر است.

همچنین کرم ضد آفتاب نیز ؛ موثرترین ضد چروک در تمامی سنین بشمار می رود و طبق مطالب ابتدایی این مقاله ، حفاظت در مقابل آفتاب شدید و پرهیز از مصرف دخانیات و مصرف آب به مقدار کافی و استفاده از مرطوب کننده های استاندارد بصورت روزانه و فعالیت های بدنی مختلف از جمله پیاده روی باعث کاهش چین و چروک و بهبود پوست و جوان سازی پوست در سنین مختلف می باشند.

امیدواریم از مطالعه ی این مطلب استفاده نموده باشید و تمامی نقطه نظرات خود را در مورد این نوشته ، در زیر این مقاله و مطالب مشابه جهت استفاده ما و سایر عزیزان وبسایت گلسانه به  اشتراک بگذارید ممنون.

اشتراک گذاری 

Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.