تعبیر خواب مار

تعبیر خواب مار و نکات کاربردی درباره تعبیر دیدن مار در خواب

تعبیر خواب مار و نکات کاربردی درباره تعبیر دیدن مار در خواب

یکی از مواردی که شاید مکرر آن را در خواب ببینید مار است. اگر شما هم حتی برای یک بار در خواب این موجود را ببینید حتما دوست دارید بدانید تعبیر خواب مار در واقعیت چیست. مار یک حیوان خزنده است که دیدن آن در خواب و چگونگی آن می تواند تعابیر متفاوتی برای هر فرد داشته باشد.

در بخشی از این مقاله با توجه به دیدگاه کاندورن نویسده اهل ویندی ویل به بررسی تعبیر خواب مار پرداخته و این مطالب را در اختیار شما قرار می دهیم.

این نویسنده دارای چندین جلد کتاب مختلف در مورد خواب و تعبیر آن است. از میان 12 کتابی که نوشته می توان به کتاب فرهنگ ببیندگان خواب اشاره کرد. دیدن یک خواب خاص می تواند ذهن هر بیننده ای را به خود مشغول کند و هرطور شده به دنبال معنای آن باشد. هرچند که تحلیل یک خواب می تواند بر اساس ذهن خود بیننده صورت گیرد اما در این مطلب ما به دنبال این هستیم که بدانیم چرا گاهی اوقات خواب های خاصی می بینیم؟ یا این که چه علتی دارد که برخی موضوعات را به صورت تکراری مدام در خواب مشاهده می کنیم. با ما همراه باشید تا توضیحاتی از این قبیل را به شما ارائه دهیم.

تعبیر خواب مار

مار چه تعبیری در خواب دارد؟

در تعبیر خواب مار با توجه به دیدگاه کاندورن مار به معنای نشانه های حکمت و اندیشه ورزی فردی می باشد که این خواب را مشاهده نموده. او عقیده دارد مار نشانه خنثی و بی طرف بودن است و بسته به نظر بیننده خواب در مورد مار، می تواند نماد هر چیزی باشد. دقت داشته باشید هر انسانی در این کره خاکی دارای تفکرات و عقاید متفاوتی بوده و به هر موجودی با دیدگاهی خاص نگاه می کند. در مغرب زمین مار، خزنده ای رعب انگیز و ترسناک است، در مقابل مردمی که در کشورهای شرقی زندگی می کنند برای مار احترام زیادی قائل هستند. بنابراین نوع نگاه بیننده خواب به عناصر موجود، در تعبیرش تاثیر گذار خواهد بود.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب خواستگاری از حضرت یوسف

خبر دادن از زندگی شخصی، کاری و موارد عاطفی

باربارا کاندورن در تعبیر خواب مار می گوید مار می تواند نشانه این باشد که در روزهای گذشته در زندگی تان روی چه مسائلی تفکر و تمرکز کرده اید، چه چیزی ذهنتان را مشغول کرده و توجه تان به چه سمت و سویی بوده است. این که روی چه مسائلی در بیداری تمرکز کرده اید و برای کدام موضوعات خلاقیت به خرج داده اید. آیا این موضوعات مرتبط با مسائل مادی بوده یا معنوی، عاطفی یا ذهنی و سوالاتی از این دست که باید دید آیا بیننده متوجه آن ها بوده یا خیر.

تعابیر مختلف از دیدن مار

 • اگر مار شما را در خواب نیش بزند یا توسط آن گزیده شوید

در تعبیر خواب مار دیدن این خواب نشانگر اتفاقات خطرناکی می باشد، که ممکن است برای شما اتفاق بیفتد. ممکن است شما از جایی و یا کسی که اصلا انتظارش را ندارید ضربه بخورید. شما هرگز متوجه نمی شوید این موقعیت چگونه برای تان پیش می آید.

همچنین در تعبیر خواب مار مواردی که شاید در هنگام دیدن این خواب اتفاق بیفتد خیانت کردن توسط نزدیکان و دوستان تان است. موارد عاطفی و عشق که موفق به ادامه آن نشده و ناقص رها شوند، مشکلاتی که در زندگی شخصی و یا کاری پیش آید و شما هرگز انتظار آن را نداشته باشید.

 • اگر توسط مار خفه شوید

زمانی که خواب می بینید به وسیله یک مار در حال خفه شدن هستید، تعبیر خواب مار می گوید باید انتظار موقعیت های ترسناک و غیر ارادی داشته باشید که شما را سرکوب کرده و دخالتی در آن ندارید.

 • دیدن پوست اندازی مار

اکنون زمان تغییر و تحول در زندگی تان فرا رسیده. همان طور که جدا شدن پوست مار از بدنش نشان حیات مجدد است در تعبیر خواب مار آماده است که شما نیز با دیدن این خواب از شرایط موجود در زندگی خود رها شده و برای تغییرات جدید آماده می شوید. اتفاقات دور و بر زندگی خود را با دیدی بهتر نگاه کنید شاید یک اتفاق به ظاهر کوچک بتواند تغییرات بزرگی در زندگی شما پدید آورد. البته چیزی که شما در خواب می بینید دلیل بر آن نیست که در بیداری هم عیناً همان اتفاق را ببینید. خواب ها فقط پیام آور هستند و آینده را دقیقا پیش بینی نمی کنند.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب دامن از حضرت یوسف
 • تعبیر دیدن مار در خانه

همان طور که در بیداری وجود یک مار در خانه بسیار خطرناک بوده و می تواند جان شما را در معرض خطر قرار دهد، در خواب نیز حکایت از این دارد که زندگی شما دست خوش تغییراتی خطرناک می شود. این تغییرات می تواند در روابط کاری، دوستانه، عاشقانه و یا زندگی شخصی شما اثر منفی بگذارد.

 • مار سیاه رنگ در خواب چه تعبیری می تواند داشته باشد

مار سیاه نماد اتفاقی شوم و خطرناک بوده که در نزدیکی شما کمین کرده است. دیدن ماری با این رنگ در خواب به شما هشدار می دهد که مراقب خطرات احتمالی که ممکن است برای شما پیش آید باشید. شاید هم این ضمیر پنهان ذهن شما باشد که در بیداری با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند که شما نسبت به آن زیاد آگاه نیستید. مسائلی از قبیل افسردگی یا غمی که در هنگام بیداری با آن مواجه شدید و یا تجربه تلخی که در زندگی تان کسب کرده اید. اگر در بیداری با مشکلات عاطفی رو به رو هستید در خواب آن را به صورت مار سیاه رنگی می بینید که با شما درگیر است. این مار می تواند نماد نشانه های بدی از مسائل مالی نیز باشد.

 • تعبیر خواب مار قرمز رنگ

این موجود قرمز در خواب می خواهد به شما در زمینه های مختلف هشدار دهد.در تعبییر خواب مار گفته شده است خطراتی که ممکن است برای شما پیش بیاید را جدی بگیرید. البته مار قرمز می تواند نشانه تمایل به مسائل گوناگون از جمله تمایلات جنسی نیز باشد. زمانی که این خواب را دیدید متفکرانه به اطراف خود، خطرات و اتفاقاتی که پیش می آیند نگاه کنید و سعی در کنترل آن ها داشته باشید.

 • اگر مار شما را دنبال کرد تعیبرش چه خواهد بود

تفاوتی ندارد که چه حیوانی در خواب شما را دنبال کند به هر حال این مسئله باعث ایجاد ترس و دلهره در شما می شود. از آن جایی که مار بسیار سریع می خزد، این احساس در خواب نیز حتما به شما دست می دهد که مبادا به شما برسد و باعث گزیدگی و آسیب شود. تعبیر دیدن این خواب می تواند این باشد که شما در بیداری سعی دارید از یک شخص یا یک مسئله فرار کرده و یا از پذیرفتن یک مسئله شانه خالی کنید. احساساتی که شما از دیدن این خواب دارید را در تعبیر خواب مار اینطور می توان تعبیر کرد:

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب زایمان حضرت یوسف

از شرایط نامطلوبی که در زندگی دارید فرار کرده و دوست ندارید با آن ها مواجه شوید اما ذهن شما می خواهد که با حقایق رو به رو شوید. احتمال دارد کاری را که در بیداری نیاز بوده حتما آن را انجام دهید و از زیر بار آن شانه خالی کرده اید را به شما نشان دهد.

حرف های ناگفته ای که در ذهن دارید و از بیان آن ها واهمه دارید. به عنوان مثال کار محول شده در اداره تان را انجام نداده اید و از واکنشی که مدیر شما ممکن داشته باشد ترس دارید.

گرفتاری برای شما پیش آمده و نمی دانید چه کاری باید انجام دهید. انتخاب عکس العمل صحیح دشوار است.

تعبیر خواب مار
 • تعبیر خواب مار مرده

برخلاف ظاهر بد این خواب، اما در تعبیرخواب مار، تعبیر خوب و مثبتی در پس آن است. اگر در خواب مشاهده کردید که مار مرده ای روی زمین افتاده، امیدوار باشید که در بیداری رعب و وحشت و فریبکاری ها به پایان می رسد و مجدداً می توانید تغییر و تصمیم هایی مثبت در زندگی خود به وجود آورید. در احوالات اطرافتان بیشتر فکر کنید و ببینید این مورد می تواند نشانه چه چیزی باشد. مار مرده ای که در خواب دیده اید می تواند در بیداری نماد موضوع خاصی باشد که می خواهد به پایان برسد. به شرط آن که مار خودش مرده باشد نه این که شما آن را کشته باشید، که در این صورت تعبیر دیگری دارد.

 • تعبیر خواب کشتن مار

همانند مورد بالا دیدن این خواب نیز در تعبیر خواب مار نشان از خبرهای خوب و مثبتی دارد. اگر در بیداری برخی مسائل ذهن شما را درگیر کرده است با دیدن این خواب امیدوار باشید که بر ترس و دلهره ها غلبه می کنید. جدال و کشمکش ها را به خوبی پشت سر گذاشته و با خیالی آسوده تر در مسیر زندگی گام های مطمئن بر می­ دارید. تعبیر این خواب به جزئیاتی که در آن دیده اید وابسته است. اگر در خواب پس از کشتن مار حس خوب و رضایت بخشی از کار خود داشتید، پس در بیداری نیز بر مشکلات غلبه می کنید، اما اگر پس از کشتن آن از کار خود پشیمان شده و حس گناه به شما دست داد در بیداری نیز گره ای در زندگی دارید که باز کردن آن کار ساده ای نخواهد بود. با دیدن این خواب، در بیداری انتظار رو به ور شدن با چالش های جدید را داشته باشید.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب سنجاب حضرت یوسف
 • مار زرد رنگ در خواب

خانم های باردار بیشتر این مار را در خواب می بینند. البته بنابر گفته ها در تعبیر خواب مار جای نگرانی نیست چون دیدن مار زرد در خواب، نوید صحت و سلامتی را به شما می دهد. مار با رنگ های مختلف تعابیر متفاوتی برای خانم های باردار دارد. دیدن مار سیاه نشان از فرزند پسر دارد. مار سفید به شما می گوید فرزندی که در شکم خود دارید دختر است. مار قرمز نشانه ازدواج با فردی است که رابطه نزدیکی با شما دارد و نماد خوش شانسی است. مار سبز نیز یادآور سلامتی می باشد.

 • دیدن گروهی مار در خواب

تعداد مارهای زیاد در خواب نماد فراوانی است. انرژی و جنب و جوش زیادی که آن را کنترل کرده و بروز نداده اید.

 • تعبیر دیدن مار دو سر در خواب

شما در دو راهی قرار گرفته که نمی دانید کدام مسیر را باید انتخاب کنید. تلاش هایتان بی ثمر بوده و شما را در زندگی واقعی سرکوب کرده اند. با دقت بیشتری مشکلات زندگی خود را بررسی کرده تصمیمات عاقلانه بگیرید تا بتوانید با اعتماد به نفس و با قدرت ادامه دهید.

 • تعبیر دیدن مار کانستریکتور

برای تصاحب یک نفر در حال تلاش هستید. آرزوهای شما نشان از جاه طلبی دارد که برای بدست آوردن فرد مورد نظر و برقراری رابطه عاشقانه، خود را در این افکار غرق کرده اید.

 • تعبیر خزیدن مار در سبزه زار

تعبیر خواب مار در سبزه زار غفلت از اتفاقاتی که بیننده خواب آن ها را از طریق شهود خود دریافت می کند را یادآور می شود.

همچنین بخوانید :
ویژگی های افراد باهوش

در ادامه چند نماد و معنی متداول از دیدن مار را برای شما بازگو می کنیم:

ترس، رشد و بالندگی، استرس و اضطراب ناخواسته، تعالی، خرد ورزی، آرزوهای سرکوب شده

آیا می توان کاری کرد که مارها را در خواب نبینیم؟

اگر دوست دارید مارهای رنگی را در خواب خود ببینید، سعی کنید در زندگی خلاقیت بیشتری به خرج دهید. در تعبیر خواب مار میبینیم افرادی که نسبت به مسائل اطرافشان آگاهی بیشتری دارند، کسانی که به مسائل روان درمانی مسلط هستند، دوستداران ورزش یوگا، افراد متمرکز و کسانی که آثار گوناگون از خود به جای می گذارند احتمال بیشتری دارد که خواب این حیوان خزنده را ببینند. کاندورن معتقد است در میان هر بیست خوابی که افراد می بینند حداقل یکی از آن ها خواب مار است. اگر دوست ندارید این امر برای شما اتفاق بیفتد سعی کنید موارد گفته شده را با حتیاط بیشتری انجام دهید.

تعبیر خواب مار

این سختگیری ها عموما در مورد جوانان بسیار بیشتر است. حضرت علی (ع) در مورد سنین جوانی، عبارت «آرزومندی بیش از حد توان» را به کار برده اند؛ به این معنی که جوان همیشه بیش از حد توانش می خواهد که شگفتی های دنیا را تجربه کند. چرا که جوان همواره در دام غرور و زیاده خواهی خود قرار دارد. از سوی دیگر، میل جنسی نیز غریزه ای بسیار قدرتمند است که خداوند در وجود ما انسان ها قرار داده است. بسیاری از مفسران دینی معتقدند که خداوند زمانی که در آیه 28 سوره نسا می فرماید: «انسان را ضعیف خلق کرد»، به این نکته اشاره دارد که انسان در مقابل میل جنسی خود بسیار ناتوان و ضعیف است.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب حضرت محمد

تعبیر خواب مار : مار نماد چه چیزی است؟

در فرهنگ های مختلف نماد های متفاوتی برای مار بیان شده و با توجه به اعتقادات متفاوتی که در سراسر دنیا وجود دارد تعبیرهای مختلفی از آن شده و نمادهای گوناگونی از آن برای خود ساخته اند. کاندورن  می گوید به این خاطر مردم در مغرب زمین از مار متنفر هستند که در برخی مذاهب این حیوان را باعث سقوط حضرت آدم از بهشت بر روی زمین می دانند.

تعبیر خواب مار

تعبیر خواب مار : مار سمی نشانگر چه چیزی در خواب است؟

به عقیده کاندورن تعبیر خواب مار سمی نشانگر دیدگاه فرد نسبت به خرد ورزی و دانش است. در برخی موارد نیز ترس ببینده خواب از اتفاقاتی که قرار است بیفتد، دورانی که باید پشت سر گذاشته شود و یا دلهره از دست دادن چیزی را داشته باشد.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.