سن مناسب برای ازدواج

سن مناسب برای ازدواج

سن مناسب برای ازدواج

سن مناسب برای ازدواج
سن مناسب برای ازدواج

سن مناسب ازدواج چه سنی است؟

 رسیدن به سن مناسب برای ازدواج شرایط مختلفی دارد، کسانی که قصد ازدواج دارند باید شرایط مختلفی از لحاظ تحصیلات، شغل مناسب، اخلاق و …را در نظر داشته باشند.

 ازدواج زمان معینی دارد در صورتی که زمان آن بگذرد شادابی و تازگی زیادی برای فرد ندارد، هنگامی که دختران به سن رشد می رسند باید با مقدمات ازدواج آشنا بشوند، اگر دختر در سن مناسب ازدواج نکند مانند میوه ای بر درخت است که دچار آسیب می شود، در صورتی که مرد ها دیر ازدواج کنند بر اثر اختلالات جنسی ممکن است دچار استرس و فشارهای عصبی بشوند، بنابراین سن مناسب برای ازدواج یک مسئله بسیار مهم است که باید به آن توجه زیادی شود.

..

اگر ازدواجی در شرایطی مانند در حال تحصیلات انجام شود باید خانواده اش پشتیبان او باشند و از همه لحاظ او را حمایت کنند.

 اگر ازدواج در سن مناسبی رخ دهد باعث آرامش و افزایش انرژی در طرفین می شود همچنین از عصبانیت و پرخاشگری فرد جلوگیری می ‌کند.

سن مناسب برای ازدواج
اگر ازدواج در سن مناسبی رخ دهد باعث آرامش و افزایش انرژی در طرفین می شود

..

برخی فکر می کنند بالا رفتن سن برای ازدواج باعث به تکامل رسیدن رشد عقلی می شود در حالی که در همه ی انسان ها این مورد صدق نمی کند، در تمام افراد علاوه بر عقل غرایز و عواطف بسیار مختلفی وجود دارد، با افزایش رشد عقل این دو عنصر هم رشد پیدا می کنند، اگر نتوانید نیازهای غریزی خود را برآورده کنید قدرت تفکر خود را از دست می دهید.

اگر از یک دیدگاه دیگر به این موضوع نگاه کنیم به این نتیجه می رسیم که ازدواج باعث رشد عقلی طرفین می شود زیرا نیازهای غریزه ای و عاطفی آن ها برطرف می‌شود و در کمال آرامش  قدرت تفکر بیشتری خواهند داشت، علاوه بر این یکی از لازمه های ازدواج رشد عقلی است و نباید نسبت به  این موضوع بی توجهی کرد.

همچنین بخوانید :
بعد از دعوا با همسر چه کنیم

مشکلات اقتصادی:

 امروزه مشکلات اقتصادی باعث شده است که جوانان به ازدواج فکر نکنند ولی این گونه طرز تفکری کاملأ اشتباه است چرا که در کشور ما خیرین بسیار زیادی هستند  که حامی زوجین می باشند علاوه بر این دولت مشکلات آن ها را حل می‌ کند، همچنین در طول زندگی مشکلات اقتصادی برای هر کسی به وجود می آید بنابراین باید با صبر و شکیبایی از این مشکلات عبور کنید.

بالا رفتن سن ازدواج از نظر روانشناسان:

 در واقع سن مناسب برای ازدواج زمانی است که جوان به بلوغ جنسی و رشد عقلانی رسیده باشد، در صورتی که ازدواج برای این گونه افراد به تأخیر بیفتد مشکلات بسیار زیادی برای او به وجود می آید.

افزایش آسیب های اجتماعی با بالا رفتن سن ازدواج:

 کسانی که سن بالایی دارند و هنوز ازدواج نکرده اند یا در سن بالا اقدام به ازدواج می کنند از لحاظ روحی و رفتاری دچار اختلال می شوند، در این افراد وسواس رفتاری وجود دارد حتی کار های روزمره خود را به طور صحیح انجام نمی دهند، علاوه بر این تنهایی را بیشتر دوست دارند و از اجتماع اجتناب می کنند، کسانی که نمی توانند نیاز های روحی و روانی خود را در اثر ازدواج برطرف کنند رفتار های خیلی خشنی دارند و حتی در بعضی مواقع منجر به خودکشی می شوند.

سن مناسب برای ازدواج
کسانی که سن بالایی دارند و هنوز ازدواج نکرده اند از لحاظ روحی و رفتاری دچار اختلال می شوند

راه کار هایی برای عواملی که باعث افزایش سن ازدواج می شوند:

 ابتدا والدین باید نسبت به سن ازدواج فرزندان شان بی توجه نباشند و هنگامی که فرزندشان اعلام آمادگی برای ازدواج می کند از خود واکنش هایی منفی نشان ندهند، بهانه هایی مانند: ادامه تحصیل، خدمت سربازی و … برای ازدواج وجود نداشته باشد.

همچنین بخوانید :
واسطه ازدواج

نظر شما در مورد سن مناسب ازدواج کردن چیست ؟ لطفا نظرات خود را در این مورد برای استفاده ی ما و سایر بازدید کنندگان در زیر همین مقاله ارسال بفرمایید ممنون.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.