سفید کردن دندان در خانه

سفید کردن دندان در خانه

سفید کردن دندان در خانه

سفید کردن دندان در خانه
سفید کردن دندان در خانه

آیا می خواهید که  لبخند خودتان را زیباتر کنید؟ چه نوع مواد طبیعی برای سفید کردن دندان در خانه  مفید است؟ چه راهکارهایی برای سفید شدن دندان ها در خانه پیشنهاد می شود؟ آیا نمی خواهید زمان و هزینه ای زیاد برای صرف این کار بگذارید؟

بعضی از افراد برای زیباتر کردن لبخندشان به دنبال راهی برای سفید کردن دندان هایشان  در منزل هستند.

بایستی بگوییم این کار نیازی به صرف کردن زمان  و هزینه ای زیاد ندارد؛  برای این کار سعی کنید از روش های درمانی شیمیایی استفاده نکنید، درمان های خانگی  و طبیعی برای سلامت دندان ها مفیدتر هستند.

روش های خانگی سفید کردن دندان ها

از مسواک و نخ دندان استفاده کنید

برای داشتن لبخندی زیبا باید بهداشت دهان و دندان ها به خوبی رعایت شوند، به همین منظور می بایست از مسواک و نخ دندان به طور منظم استفاده کرد.

برای سفید نمودن دندان ها در منزل می توانید از خمیر دندان های سفید کننده استفاده کنید، محتویات این خمیردندان‌ها به صورتی است که دندان ها را از شر پلاک های دندان ها و باکتری های آن خلاص می کند.

برای داشتن لبخندی زیبا و دندان هایی سفید بصورت مرتب مسواک و نخ دندان استفاده کنید

به دندان هایتان روغن بمالید

اگر که می خواهید از شر باکتری های  دهان تان  خلاص شوید، یک قاشق غذاخوری از روغن هایی مثل روغن نارگیل ،زیتون، کنجد را حدود ۲۰ دقیقه در دهان خودتان نگه دارید.

تحقیقاتی که به  تازگی  بر روی روغن نارگیل انجام گرفته است در نتایج آن به این صورت مشاهده شده است که روغن نارگیل از فساد دندان ها جلوگیری  می کند.

همچنین بخوانید :
چگونه کمتر غذا بخوریم

جوش شیرین را دست کم نگیرید

جوش شیرین جزو ساینده هایی ملایم است که باعث از بین بردن لکه های دندان ها می ‌شود، به شما توصیه می کنیم که حتماً از جوش‌شیرین استفاده کنید و از مسواک های حاوی جوش شیرین بهره بگیرید تا لکه هایی که در سطح دندان هایتان وجود دارند را از بین ببرد.

سیب، آناناس و توت فرنگی

بعضی از افراد بر این باورند که استفاده ی از سیب، آناناس  و توت فرنگی باعث سفید شدن دندان ها می شود.

اما هیچ گونه شواهد علمی مبنی بر اثبات این موضوع وجود ندارد، سعی کنید از خمیر دندان های ساخته شده از این میوه ها استفاده کنید.

سفید کردن دندان در خانه
بهتر است از خمیر دندان های حاوی سیب ، توت فرنگی و آناناس برای سفید کردن دندان هایتان استفاده کنید

سیب، حاوی اسید مالیک است که باعث افزایش بزاق دهان می شود، خمیر دندان هایی که حاوی بروملین هستند برای سفید کردن دندان در خانه بسیار مفید می باشند.

هیدروژن پراکسید

یکی دیگر از راهکارهای سفید نمودن دندان ها در منزل استفاده از هیدروژن پراکسید است، این ماده باعث سفید شدن دندان ها می شود.

این ماده رنگ دندان ها را تغییر می دهد، ژل های ساخته شده ی دندان ها از ۶ درصد هیدروژن پراکسید تشکیل شده اند که باعث تغییرات چشمگیری در رنگ دندان ها می شود.

به طور مرتب استفاده کردن از این ژل ها در دو هفته متوالی از آن ها  باعث سفید شدن دندان ها می شود؛ این ژل ها را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب یکی از موادی است که باعث سفید شدن دندان ها در خانه می شود، به شما توصیه می ‌کنیم که قبل از مسواک زدن، سرکه سیب قرقره کنید.

همچنین بخوانید :
رابطه عشق و پول چیست

سرکه سیب باعث از بین رفتن باکتری ها و پلاک های مخرب دندان ها می شود، البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که هیچ گونه مطالعاتی مبنی بر تایید این موضوع وجود ندارد، انتظار معجزه کردن نداشته باشید که دندان های شما را کاملاً سفید کند.

سفید کردن دندان در خانه
سرکه سیب باعث از بین رفتن باکتری ها و پلاک های مخرب دندان ها می شود

زردچوبه

برای سفید کردن دندان در خانه می توانید از خمیر زردچوبه استفاده کنید، خمیر زردچوبه باعث روشن شدن دندان ها به شکلی طبیعی می‌شود.

برای سفید کردن دندان در خانه می توانید از خمیر زردچوبه استفاده کنید

روی غذاهای مصرفی خود دقت لازم را داشته باشید

سعی کنید قبل از این که دندان های شما رنگ بگیرند و زرد شوند از زرد شدن آن ها جلوگیری کنید، به شما توصیه می کنیم که اگر از مواد رنگی مثل توت ‌سیاه، نوشیدنی هایی مثل قهوه، الکل  و نوشابه استفاده می کنید حتماً بعد از آن ها مسواک بزنید و بهداشت دهان و دندان های خود را رعایت کنید.

روش های مختلفی برای سفید کردن دندان در خانه وجود دارد که ما بخشی از آن را برای شما بیان کردیم اگر شما هم راهکارهایی برای سفید نمودن دندان هایتان در منزل می دانید می توانید  با ما به اشتراک بگذارید و زیر همین مطلب برای ما نظرات و پیشنهادات خودتان را کامنت کنید. از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
همچنین بخوانید :
چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.