تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد

تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد

تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد

تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد
تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد

 در این مقاله می خواهیم درباره تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد مطالبی را برای شما عزیزان بگوییم.

تاثیر ازدواج بر سلامت روانی

 تمامی افراد در دوران کودکی به هیجان نیاز دارند، سپس در دوران نو جوانی هویت خود را می یابند و بعد از آن در دوره جوانی تمایل به استقلال طلبی و به کسی که از لحاظ عاطفی در کنار آن ها باشد نیاز دارند.

در ذات تمامی افراد یک میلی به صمیمیت با کسی که او را دوست دارند وجود دارد، در واقع این میل باعث می شود با همدیگر زندگی مشترک و با محبتی داشته باشند.

در برخی از خانم ها و آقایان که بین ۲۵ تا ۳۵ ساله هستند افکاری وجود دارد که آن ها را از ازدواج منع می کند دلیل این افکار این است که چون دارای شغل خوبی هستند و مستقل می باشند به داشتن جنس مخالف فکر نمی کنند، این گونه افکار کاملاً اشتباه می باشد زیرا این دوران زودگذر است و تمام می شود، بنابراین برای ادامه دادن به زندگی باید ازدواج کنند.

تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد
در ذات تمامی افراد یک میلی به صمیمیت با کسی که او را دوست دارند وجود دارد

 کسانی که ازدواج نکرده اند پس از مدتی که سن شان بالا می رود احساس تنهایی شدیدی دارند و از زندگی خود راضی نیستند، چراکه بالا رفتن سن موجب می شود احساس درونی و عاطفی فرد از بین برود و‌ این گونه فرد دچار استرس و دل شوره می شود، در این دوران است که فرد حس می کند زندگی خودش را تکمیل نکرده است. 

..

در واقع بیشترین مشکلات افراد زمانی پیدا می‌شوند که سن بالایی دارند و ازدواج نکرده اند. از جمله تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد این است که اکثر خانم ها علاقه زیادی به بچه دار شدن دارند و این امر باعث سلامت روانی آن ها می شود، ازدواج برای تمام انسان ها یک کار واجب است و در هر سنی می توانید برای آن اقدام کنید ولی دوره جوانی مناسب ترین دوران برای این امر می باشد.

همچنین بخوانید :
ازدواج با فرد خودشیفته
تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد
علاقه به بچه دار شدن از تاثیرات مثبت روانی ازدواج می باشد

ازدواج موجب می شود افراد احساس خوب و شادابی داشته باشند، علاوه براین ازدواج باعث افزایش بهداشت و سلامت روانی می شود. بنابراین باید بدانید تاثیرات ازدواج بر سلامت روانی افراد خیلی زیاد است و در صورتی که در انتخاب آن موفق باشید احساس نشاط و برطرف شدن نیاز های عاطفی دارید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.