راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران

راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران

راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران
راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران

گاهی اوقات افراد به خاطر داشتن زیر بغلی تیره احساس خجالت می کنند  و به دنبال ” راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران”  هستند.

باید این موضوع را بدانیم که تیرگی زیر بغل نشانه های بیماری نیست ؛به طور طبیعی پوست زیر بغل نسبت به رنگ پوست بدن کمی تیره تر است و این موضوع ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد.

از این علائم می توان به استفاده از کرم های موبر؛ اصلاح مداوم؛ تعریق؛ هواگیری ضعیف؛ تجمع سلول های مرده ؛ استفاده از دئودورانت ها؛ ضد عرق هایی که حاوی الکل ؛ سیگار کشیدن ، بیماری های مثل دیابت اشاره کرد.

درمان‌های متفاوتی برای رفع این مشکل وجود دارد؛ اما به شما توصیه می کنیم که بیشتر از درمان های خانگی استفاده کنید تا از شرح سیاه بودن زیر بغل خلاص شوید.

ما در این مقاله می خواهیم ” راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران” را بررسی کنیم. اگر می خواهید که از شر این مشکل راحت شوید تا پایان ما را همراهی کنید.

۱۰ ماده غذایی که باعث سفید شدن زیر بغل میشود

1. سیب زمینی

تاثیر سیب زمینی را برای سفیدی زیر بغل دست و کشاله ران دست کم نگیرید، زیرا اسیدی که در سیب زمینی وجود دارد یک سفید کننده طبیعی است.

سیب زمینی را از وسط به دو نیم تقسیم کرده و آب آن را بگیرید و آن را به زیر بغل خود بزنید. البته به دو روش می توانید این کار را انجام دهید اول این که برش نازک سیب زمینی را برداشته و به زیر بغل خود بمالید و یا در روش دوم سیب زمینی را رنده کنید و از آب آن برای این کار استفاده کنید.

همچنین بخوانید :
ملحفه های تخت را هر چند وقت یکبار باید عوض کنیم؟

بعد از ۱۰ دقیقه می توانید زیر بغل خود را با آب سرد شستشو دهید. برای گرفتن نتیجه موثر و سریع هر روز این کار را تکرار کنید.

2. خیار

خیار هم دقیقاً مانند سیب زمینی یکی از سفید کننده های طبیعی است ؛بهتر است آب خیار را برای سفید شدن زیر بغل به ان قسمت بمالید و یا ماسک درست کنید؛ برای تهیه ماسک باید مقداری زردچوبه؛ چند قطره آبلیمو و آب خیار را با یکدیگر مخلوط کرده و به زیر بغل خود بمالید و بعد از نیم ساعت آن را با آب شستشو دهید.

یکی از راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران” این است که از ماسک خیار استفاده کنید. می توانید هر روز و یا یک روز در میان از این ماسک استفاده کنید؛ استفاده مداوم از آن نتیجه بهتری در بر خواهد داشت.

یکی از راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران" این است که از ماسک خیار استفاده کنید

جوش شیرین

از راه های رفع تیرگی زیر بغل می توان به استفاده از جوش شیرین اشاره کرد؛ برای روشن شدن پوست زیر بغل و ران ها باید از یک لایه بردار طبیعی استفاده کنید.

جوش شیرین کار لایه برداری را برای شما انجام می دهد. طرز تهیه ماسک جوش شیرین به این ترتیب است که مقداری از آن را در ظرفی ریخته و با آب مخلوط کنید؛ غلظت این ماسک باید به حدی باشد که جوش شیرین خاصیت خود را از دست ندهد؛ ماسک تهیه شده باید سفت باشد.

یکی از مهمترین عوامل تیرگی زیر بغل و رانها تجمع سلول های مرده بر روی پوست است. جوش شیرین به شما کمک می کند که سلول های مرده را رفته رفته از بین ببرید.

همچنین بخوانید :
نکات آشپزی برای بدن سازها

روغن نارگیل

یکی دیگر از راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران ” استفاده از روغن نارگیل است. روغن نارگیل منبع ویتامین e است.

ویتامین e باعث روشن شدن تیرگی های پوست می شود. برای روشن تر کردن زیر بغل و ران ها می توانید قبل از حمام کردن به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پوست خود را با روغن نارگیل ماساژ دهید.

اگر روزانه و به طور صحیح از این روش استفاده کنید مطمئناً به نتیجه دلخواه خود را می رسید. جالب است بدانید که روغن نارگیل یکی از دئودورانت های طبیعی برای پوست است.

راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران
یکی دیگر از راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران " استفاده از روغن نارگیل است

چوب صندل

از صندل بسیار برای سفید کردن زیر بغل و خلاص شدن از تیرگی ها استفاده می کنند. چوب صندل  خاصیت معطر بودن دارد، این گیاه به رفع بوی بد زیر بغل نیز بسیار کمک می کند و از تعریق زیاد جلوگیری خواهد کرد.

اگر به طور مرتب از این گیاه استفاده کنید مطمئنا به نتیجه خواهید رسید. یکی دیگر از راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران ” استفاده از ماسک صندل و گلاب است،  مقداری چوب صندل را با گلاب مخلوط کنید و خمیر سفتی تهیه کرده و به زیر بغل خود بمالید.

خاصیت چوب صندل سفید کنندگی و گلاب خنک شدن پوست است. بعد از استفاده از این خمیر می توانید حدود ۱۵ دقیقه بعد پوست خود را تمیز کنید.

لیمو ترش

یکی از تمیز کننده های طبیعی لیمو ترش است که خاصیت ضد باکتریایی و ضد عفونی کنندگی دارد به همین دلیل است که برای درمان بیماری های پوستی از لیموترش استفاده می کنند.

همچنین بخوانید :
برای داشتن پوستی زیبا چه بخوریم

برای این کار یک لیموترش بردارید و آن را به زیر بغل خود بمالید، بعد از گذشت چند دقیقه می توانید آن را با آب سرد شستشو دهید.

نکته ای که باید در استفاده از لیمو ترش به آن توجه کنید این است که بعد از شستشو با آب سرد حتماً از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید؛ زیرا لیمو باعث خشک شدن پوست می شود ،حتی می‌توانید از لیموترش در ترکیب زردچوبه و عسل و ماست استفاده کنید.

پوست پرتقال

پوست پرتقال باعث سفیدی زیر بغل می شود، سعی کنید هر وقت که از پرتقال استفاده می کنید پوست آن را دور نریزید و آن را خشک کنید.

یکی دیگر از راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران ” استفاده از پوست خشک شده پرتقال است که باید ان  را آسیاب کرده و آن را با گلاب و یا شیر مخلوط کنید و ماسکی برای از بین بردن تیرگی زیر بغل تهیه کنید.

این ماسک را حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در قسمت کشاله ران زیر بغل ماساژ دهید و بعد می توانید آن را با آب سرد آبکشی کنید.

راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران
یکی دیگر از راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران " استفاده از پوست خشک شده پرتقال است

آرد نخود

آرد نخود می تواند در سفید کردن زیر بغل و کشاله های ران به شما کمک کند. می توانید با آرد نخود یک ماسک خانگی تهیه کنید، برای تهیه این ماسک مقداری آرد نخود ، آب لیمو، زردچوبه و ماست را مخلوط کنید و آن را به زیر بغل بزنید.

بعد از نیم ساعت می توانید با آب گرم این ماسک را شستشو دهید. بهتر است در هفته اول هر روز از این ماسک استفاده کنید؛ اما در هفته های بعدی تنها سه بار در هفته از ماسک آرد نخود استفاده کنید.

همچنین بخوانید :
برای سفیدی دندان چه بخوریم

شیر

یکی دیگر از راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران استفاده از شیر است. ویتامین ها و اسیدهای چربی که در شیر وجود دارد برای پوست بسیار مفید بوده و رنگ آن را تغییر می دهد.

برای تهیه ماسک شیر می توانید از دو قاشق سوپ خوری شیر ،یک قاشق کشک و یک قاشق آرد ماسکی تهیه کنید و آن را حدود ۱۵ دقیقه در قسمت زیر بغل خود بگذارید و بعد آن را با آب شستشو دهید.

شما باید سعی کنید که  سلول‌های مرده پوست را رفع کنید که مطمئنا این ماسک این کار را برای شما انجام می دهد. حتی می توانید از ماسک دیگر با ترکیب های شیر ، عسل و زعفران استفاده کنید و نتیجه مطلوب آن را مشاهده کنید.

سرکه

ماده دیگری که می توانید برای سفید کردن زیر بغل از آن استفاده کنید، سرکه است. بهتر است سرکه را به آرد برنج مخلوط کرده؛ خمیر به دست آورید و آن را روی پوست خود بمالید.

حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد که خاصیت آن جذب پوست شود. بعد از این مدت می توانید پوست را با آب گرم شستشو دهید. این ترکیب باعث استفاده شدن پوست و از بین رفتن تمام جرم ها و باکتری های آن می شود.

این باکتری ها از سلول‌های مرده زیر بغل تغذیه می کنند، سرکه تنها راه خانگی است که می توانید از شر این باکتری ها خلاص شوید . اگر به طور مداوم این کار را انجام دهید به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

همچنین بخوانید :
رژیم لاغری دخترانه
ماده دیگری که می توانید برای سفید کردن زیر بغل از آن استفاده کنید، سرکه است

ما در این مقاله سعی کردیم ” راه های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران ” را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم نظر و یا پیشنهاد و یا تجربه ای درباره این موضوع دارید می توانید آن را زیر همین پست با ما در میان بگذارید. در پایان شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

همچنین ببینید

با افسردگی همسرم چه کنم

با افسردگی همسرم چه کنم

با افسردگی همسرم چه کنم در پاسخ به این سوال باید بگوییم که فشاری که این بیماری بر روی زندگی وارد می کند بسیار دشوار است، اما نباید کسی را که دوست داشته اید را به خاطر وجود این ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تلقین درمانی و درمان بیماری ها با ضمیر ناخودآگاه !!!

چگونه زندگی شادی داشته باشیم
سلامتی و جوانسازی درونی با فایل تاثیر گذار بر ناخودآگاه
سابلیمینال تلقین درمانی و سلامتی

 
برای آشنایی بیشتر کلیک کنید
close-link
Click Me