چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند

چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند

چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند

طبق آماری که به دست آمده است در دنیا از هر ۱۰ نفر راست یک نفر چپ دست است. در گذشته داستان ‌ها و افسانه ‌های بسیاری درباره افراد چپ دست وجود داشته است، همین قضیه باعث شده است که دانشمندان بر روی این موضوع مطالعه خود را آغاز کنند.

مطالعات  نشان می دهد که افراد چپ دست تفاوت های ذهنی ، فکری ، تمایلات،  میزان تاثیر گذاری در اجتماع آن ها با افراد راست است متفاوت است.

ما در این مقاله می خواهیم به سوال  ” چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند ” پاسخ دهیم ، اگر می خواهید ویژگی  این افراد را بدانید تا پایان با ما همراه باشید.

ویژگی های افراد چپ دست

در ادامه پنج مورد از جالب ترین تفاوت های چپ دست ها را بیان می کنیم:

میزان یادگیری در افراد چپ دست کمتر از افراد راست دست است. بر اساس نتایج بدست آمده است تحقیقاتی که بر روی افراد چپ دست انجام شد نشان داد که میزان اختلال در یادگیری افراد چپ دست بیشتر از سایر افراد است.

اگر به زبان ساده تر بگوییم خوانش پریشی یعنی خواندن روان و بدون مشکل یک مطلب برای یک چپ دست  بسیار سخت تر از افراد راست است.

این اختلال ممکن است در مهارت های دیگر مثل املا ؛ مهارت شنوایی ؛ نامگذاری ؛ حافظه کوتاه مدت و … نیز وجود داشته باشد.

در این افراد بروز روان‌ گسیختگی بیشتر دیده می شود، یک تئوری وجود دارد که افراد چپ دست را به آسیب رشدی بر اثر عوامل محیط مرتبط می دانند. به طور کلی ژنتیک و به طور خاص  ژن LRRTM1 عامل به وجود آمدن این مشکل است.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب گردنبند طلای حضرت یوسف
چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند
خوانش پریشی یعنی خواندن روان و بدون مشکل یک مطلب برای یک چپ دست  بسیار سخت تر از افراد راست است

• چپ دست ها باهوش ترند

” چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند ”  در پاسخ باید بدانید که افراد چپ دست در حل مسائل هندسی ، فضایی ، تصور کردن اجسام از راست دست ها جلوتر هستند. اگر آن ها در زمینه معماری و یا شطرنج بازی فعالیت کنند مطمئناً در این زمینه نخبه خواهند شد.

مقاله ژورنال روان شناسی که در آمریکا منتشر شد نشان می داد، افراد چپ دست از نظر تفکر واگرا بهتر از افراد راست دست هستند.

جالب است که بدانید از 10 رئیس جمهور آخر ایالت متحده آمریکا چهار نفر از آن ها چپ دست بوده اند. از افراد چپ دست می ‌توان به آلبرت انیشتین ، بنجامین فرانکلین ، نیوتن ، داروین و … اشاره کرد.

• افراد منفی باف هستند

رفتارها و احساسات منفی در چپ دست ها کاملاً طبیعی است. این موضوع به دلیل فعل و انفعالاتی است که در مغز آن ها رخ می دهد.

بر اساس ژورنال اعصاب و بیماری های روانی در افراد چپ دست عملکرد منطقی مغز در این افراد بیشتر است.

افرادی که چپ دست هستند امور منطقی در نیمکره چپ و احساسات آن ها در نیمکره راست انجام می شود. نیمکره راست در افراد چپ دست بیش از نیم کره دیگر فعال است ؛ همین قضیه باعث به وجود آمدن احساسات منفی می شود.

چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند
افرادی که چپ دست هستند امور منطقی در نیمکره چپ و احساسات آن ها در نیمکره راست انجام می شود

• عملکرد چپ دست ها در ورزش بهتر است

” چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند ”  در پاسخ باید بدانید که یکی دیگر از ویژگی‌ های چپ دست ها ؛ عملکرد خوب آن ها در ورزش است.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب بچه دار شدن از نظر حضرت یوسف

در بازی بیسبال ؛ حدود ۲۵ درصد از افراد چپ دست هستند. برای این بازی باید توپ را با دست چپ بگیرند، به تبع بازیکنان چپ دست عملکرد بهتری در این بازی به جای می ‌گذارند.

یکی دیگر از رشته های ورزشی که افراد چپ دست در آن موفق هستند، بازی های تک نفره است. این بازی ها شامل تنیس ، بوکس ، شطرنج و … می شود. در این بازی‌ ها افرادی که این خصوصیت را دارند، برتری نسبی نسبت به افراد راست دست خواهند داشت؛ زیرا تجربه حریفان در مواجهه با افراد چپ ‌دست بسیار کم است و بازیکن هایی که چپ دست هستند بیشتر با افراد راست دست مسابقه داده و تجربه آن ها بیشتر می‌ شود.

• درآمد افراد چپ دست کمتر از افراد راست است

تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد انجام شده است نشان می‌ دهد؛ افرادی که چپ دست هستند حدودا درآمد آن ها ۱۰ درصد کمتر از افراد راست دست است.

تحقیقات مجزایی که در این زمینه شکل گرفت نشان می داد خانم هایی که چپ دست هستند، قابلیت بالاتری نسبت به آقایان و چپ دست دارند، اما درآمد آن ها نسبت به همجنسان راست دست خود پایین تر است.

” چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند ”  در پاسخ باید بدانید که محققان علت درآمد کم چپ دست ها را عدم علاقه به پایان رساندن تحصیل ، عدم کسب نمره بالا و ضعف نسبی در حفظ مفهومی می‌ دانند.

این مقایسات نتیجه آزمایشات و تحقیقات است؛ اما دقت باید این موضوع را بدانید که تمام خصوصیاتی گفتیم برای تمام چپ ‌دست ها یکسان نیست. بسیاری از افرادی که در تاریخ نام و نشان داشته اند هم چپ دست بودند.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب تگرگ حضرت یوسف

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” چپ دست ها چه ویژگی هایی دارند ” پاسخ دهیم، اگر شما هم نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای از خود و یا آشنایان دارید می توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.