آداب ایستادن در صف چگونه است؟

آداب ایستادن در صف چگونه است؟

آداب ایستادن در صف چگونه است؟

آداب ایستادن در صف چگونه است؟
آداب ایستادن در صف چگونه است

با همه گیری ویروس کرونا ماندن در صف ممکن است به قیمت ابتلای به این ویروس خطرناک برای شما و دیگران تمام شود.

در دنیای امروزی به دلیل انجام خیلی از امورات باید در صف انتظار بایستید، در روزهای پایانی سال هم به دلیل وجود حراجی‌های متفاوت ممکن است در صف خرید انواع مواد غذایی  و یا حتی لباس ساعت ها منتظر بمانید، تا کالای مورد نظرتان را با قیمتی پایین تر خریداری کنید.

درباره ی سوال آداب ایستادن در صف چگونه است؟ اگر می ‌خواهید بیشتر بدانید، برای یافتن پاسخ این سوال تا پایان با ما همراه باشید.

آداب ایستادن در صف افراد

نکته های ایستادن در صف

  1. اگر در شرایطی به صورت گروهی و چند نفره در صفی قرار گرفته اید، سعی کنید فقط در جای خودتان در صفی که هستید قرار گیرید.

اگر به این مسئله فکر کنید که وقتی  در صفی ایستاده اید و نوبت شما هم  فرا رسید است، گروهی از افراد به جای شما  داخل صف قرار گیرند و با این کار انتظار شما را نیز قطعا طولانی تر کنند؛ از این پس  تنها  فقط به جای خودتان در صف منتظر می مانید این مسئله معمولاً  در شهربازی ها بیشتر از سایر نقاط اتفاق می افتد.

مسئله ی رعایت نکردن صف در شهربازی ها بیشتر از نقاط دیگر مشهود است

2. نکته ی دیگری که بایستی به آن توجه کنید این است که وقتی که در صفی با افراد دیگر به گفتگو می پردازید، فرزندان خودتان را نیز کنترل کنید و اجازه ندهید که فرزندان شما دیگران را در داخل صف اذیت کنند.

همچنین بخوانید :
مشکلات دوران عقد

3. این موضوع را در نظر بگیرید که همه ی افرادی که در صف قرار گرفته‌ اند وضعیتی مشابه به شما را دارند؛ همه به یک اندازه خسته می شوند.

..

سعی کنید صبور باشید، گاهی بعضی از افراد هستند که خودشان را جلوی بقیه افراد در صف می اندازند این مورد هم  کاری بسیار زشت  و به دور از فرهنگ است، زیرا تمامی افراد دیگر هم  در صف منتظر نوبت خودشان هستند؛ اگر صفی طولانی شده است نوبت شما هم فرا می ‌رسد؛ سعی کنید نوبت خود را رعایت کنید زیرا بقیه ی افراد هم به اندازه ی شما در صف منتظر مانده اند.

4. آداب ایستادن در صف چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که حتماً به حریم شخصی دیگران احترام بگذارید و فاصله ی بین خود تان و افراد جلویی و پشت سرتان را رعایت کنید؛ زیرا در غیر اینصورت باعث آزار دیگران می شوید.

نکته ی دیگری که باید حتما رعایت کنید این است که در صف به هیچ عنوان سیگار نکشید، این کار را برای موقع خروج از صف محول کنید.

آداب ایستادن در صف چگونه است؟
سعی کنید در هنگام ایستادن در صف به فاصله ی مناسب خود با نفر جلویی و پشت سری خودتان توجه کنید

5. اگر می خواهید در صفی طولانی منتظر بمانید، سعی کنید قبل از ورود به صف حتماً به دستشویی مراجعه کرده باشید و برای انجام این کار، لحظه‌ای صفتان را ترک نکنید،  چون که دیگران از این کار شما آزار می بینند؛  ولی اگر احیانا صف خودتان را ترک کردید دیگر انتظار نداشته باشید که وقتی دوباره به صف بازگشتید نوبت شما محفوظ مانده باشد.

6. به هیچ عنوان سعی نکنید که نوبت خودتان را جلوتر بیندازید و صف را بهم بزنید؛ اگر خودتان  را به جای دیگران قرار دهید هیچ وقت به خودتان چنین اجازه ای نمی دهید که نوبت خود را رعایت نکنید.

همچنین بخوانید :
نکات ضروری هنگام خرید فرش

..

7. در صف همیشه ادب و نزاکت را رعایت کنید و احترام دیگران را هم حفظ کنید، احترام به دیگران احترام به خود شما می باشد؛ در صف به هیچ عنوان دیگران را هل ندهید، یکی از نشانه‌های بی‌ فرهنگی همین است.

در موقع ایستادن در صف ادب و نزاکت را رعایت کنید

8. در ابتدای تشکیل صف برای این که جزو نفرات اول صف باشید به یک باره هجوم نیاورید، سعی کنید با آرامش کامل صف را تشکیل دهید.

ایرانی ها معمولاً به ندرت قوانین صف ها را رعایت می ‌کنند، با توجه به این که برای کارهای زیادی مجبور به ایستادن در صف هستیم بهتر است قوانینی که ذکر شدند را به خوبی رعایت کنیم؛ همچنین سعی کنید به دیگران هم احترام بگذارید.

شما می توانید برای تبادل نظرات خودتان با سایر کاربران در زیر همین مطلب برای ما کامنت بگذارید، از شما سپاسگزاریم که تا پایان ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.