تست بارداری با نمک

تست بارداری با نمک

تست بارداری با نمک چگونه است

تست بارداری با نمک

همان طور که می دانید برای مشخص شدن وضعیت بارداری خانم ها روش های خانگی بسیاری وجود دارد. راهکارهای خانگی  بسیار ارزان و راحت هستند، اما به هیچ عنوان از از نظر علمی تایید شده نیستند و در نهایت باید خانم های مشکوک به بارداری از دکتر کمک بگیرند.

ما در این مقاله می خواهیم به سوال ” تست بارداری با نمک چگونه است ” پاسخ دهیم؛ اگر شما هم می خواهید وضعیت بارداری خود را با نمک در منزل مشخص کنید، به شما توصیه می کنیم که تا پایان این مطلب را دنبال کنید.

نحوه انجام تست بارداری با نمک در منزل

برای انجام این تست ساده تنها به دو تا سه قاشق نمک معمولی نیاز است. خانمی که مشکوک به بارداری است باید ادرار اول صبح خود را در یک یک لیوان شفاف بریزید و نمک را به آن اضافه کند، در این زمان هورمون بارداری یا همان اس سی جی آزاد می شود و با نمک واکنش برقرار می کند و نتیجه را مشخص می کند.

میزان حساسیت تست بارداری با نمک

” تست بارداری با نمک چگونه است ”  همان طور که کمی قبل توضیح دادیم این تست بسیار راحت است. این روش در مقایسه با روش های دیگر تشخیص بارداری زیاد معتبر نیست، هیچ کدام از دانشمندان و پزشکان این روش را تایید نکرده اند.

این آزمایش خانگی حدود ۵۰ درصد معتبر است، بنابراین بهتر است به این روش اکتفا نکنید. سعی کنید از روش‌هایی مانند بی بی چک و آزمایش بارداری بهره ببرید.

انجام تست بارداری با نمک در چه زمانی باید انجام شود؟

تمام آزمایشات بارداری اول صبح و با اولین ادرار صبحگاهی انجام می شود، زیرا اول صبح سطح هورمون HCG در بالاترین حد خود قرار دارد.

همان طور که می دانید آزمایش نمک به دلیل تایید نشدن توسط پزشکان تنها یک تئوری ۵۰ درصدی است، بنابراین بهتر است برای تشخیص بارداری خود از کیت ها و یا مشاوره پزشکی استفاده کنید.

نتیجه تست بارداری با نمک

” تست بارداری با نمک چگونه است ” در پاسخ به این پرسش باید بدانید که با ریختن نمک در ادرار و مخلوط کردن آن ها باید چند دقیقه صبر کنید. زمانی که رنگ ادرار شیری شد و بافتی پنیر مانند ایجاد کرد احتمال بارداری وجود دارد، اما اگر حالتی کف مانند پیدا کند منفی است.

تست بارداری با نمک
با ریختن نمک در ادرار و مخلوط کردن آن ها باید چند دقیقه صبر کنید

جایگزین های تست بارداری با نمک

امروزه امکان خرید و استفاده از تست های بارداری آماده در تمام داروخانه ها وجود دارد، به این تست ها بیبی چک می گویند و در دسترس تمام افراد قرار دارند.

” تست بارداری با نمک چگونه است ” ‌ به شما توصیه می‌ کنیم که برای مشخص کردن بارداری خود از این روش ساده و ارزان قیمت استفاده کنید.

اگر به دنبال جوابی دقیق تر هستید حتماً به پزشک مراجعه کرده که آزمایش بارداری و یا این که سونوگرافی را برای شما تجویز کند.

تست بارداری ارزان قیمت در منزل بسیار راحت تر از بقیه روش ها است، زیرا با چند دقیقه صبر کردن نتیجه کاملا مشخص می ‌شود.

بسیار این اتفاق رخ داده است که تست‌ های بارداری آماده نیز پاسخ کذب به افراد ارائه دهند، اگر قصد دارید با استفاده از این تست ها جواب دقیق تر بگیرید باید تا یک هفته بعد از شروع قاعدگی صبر کنید و بعد از این تست استفاده کنید.

” تست بارداری با نمک چگونه است ” به شما توصیه می کنیم که به این تست اعتماد نکنید. استفاده از آزمایش بارداری باید در اول صبح انجام شود، همان طور که می دانید به دو روش این تست انجام می شود: یکی از طریق نمونه گیری خون و دیگری نمونه گیری ادرار خواهد بود.

آزمایش خون نیز به دو روش کمی و کیفی انجام می شود: در روش کیفی هورمون های بارداری مورد بررسی قرار می ‌گیرد و در روش کمی میزان هورمون های بارداری اندازه گیری می شود.

تست بارداری با نمک
بیبی چک یکی از جایگزین های تست بارداری با نمک است

تعیین جنسیت با نمک

” تست بارداری با نمک چگونه است ” در کشور های مختلف عادت های متفاوتی در زمینه ی تعیین جنسیت وجود دارد. در کشور رومانی نیز افراد معتقدند که اگر بر روی یک زن باردار بدون اطلاع او نمک بپاشند، جنسیت کودک نشان داده می شود.

اگر در این واکنش مادر دست به سمت بینی خود ببرد و آن را مالش دهد نشانه فرزند دختر است و اگر مادر دست به لب پایین خود را بزند یعنی فرزند پسر است! این موضوع تنها یک خرافات است.

استفاده از نمک برای تعیین بارداری روش بسیار ارزان قیمت است، بیشتر از این روش برای سرگرمی استفاده می شود.

ما در این مقاله سعی کردیم درباره تست بارداری با نمک اطلاعاتی را به شما عزیزان بدهیم، اگر شما هم نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای درباره انجام تست های بارداری خانگی دارید می‌ توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب را به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزارم که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.