قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد

قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد

اسپرسو چیست و ویژگی های قهوه اسپرسو چیست

قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد
قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد

اگر شما هم می خواهید بدانید که اسپرسو چیست و ویژگی های قهوه اسپرسو چیست با ما همراه باشید.

در صورتی که علاقه مند هستید جزو قهوه خورهای حرفه ای قرار گیرید بایستی در نوشیدن قهوه روش های خاص  و انواع آن را فرا بگیرید که ما در مقاله ی  قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد به آن ها اشاره خواهیم نمود.

آیا می دانستید که ریختن سس مایونز روی هات داگ توسط اروپایی ها،  مورد تمسخر آمریکایی ها قرار گرفته است؟ یا جور دیگر بگوییم آمریکایی ها ، اروپایی ها را به خاطر این عادت غذایی شان مسخره می کنند.

نوشیدن صحیح اسپرسو از نظر ایتالیایی ها نیز آدابی دارد که آمریکایی ها به روش های صحیح و آداب سنتی آن آگاهی ندارند، به خاطر همین از طرف ایتالیایی ها مورد تمسخر قرار گرفته شده اند.

برای این که اصول صحیح نوشیدن یک فنجان اسپرسو را یاد بگیرید در ادامه توضیحات لوکا دی جانسون موسس و گرداننده ی کارخانه قهوه سازی در نیویورک را توجه نمایید.

اسپرسو چیست

دانه های قهوه در تمامی نوشیدنی های فرآوری شده  از قهوه ی ثابت می باشد و تنوع خاصی به خودی خود ندارد؛ اما گوناگونی و فراوانی  قهوه ها زمانی مطرح می شوند که نحوه ی آسیاب کردن، بو دادن ، فرنج پرس یا اسپرست و روش تهیه آن مانند دم کردن بر روی قهوه صورت می گیرد.

گوناگونی قهوه ها زمانی مطرح می شوند که نحوه آسیاب کردن، بو دادن، و فرنج کردن یا اسپرست و روش تهیه آن مطرح می شود

اسپرسو چیست :: فشار وارده بر قهوه اسپرسو توسط اسپرسوساز چقدر می باشد

فشاری که توسط دستگاه اسپرسو ساز به قهوه وارد می شود معادل 60 کیلوگرم بر هر اینج مربع می باشد؛ دم کردن هر فنجان اسپرسو 25 ثانیه بیشتر طول نمی کشد و هر فنجان  دارای 7 گرم قهوه ی اسپرسو می باشد.

همچنین بخوانید :
علت خیانت مردان متاهل

برای فهمیدن سوال قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد بایستی توجه کرد که اسپرسو نباید تلخ شود و باعث ایجاد تپش قلب شود، این نکته ای است که دی جانسون بیان کرده است؛ او همچنین می گوید  که کافی شاپ های فعلی از 18 الی 20 گرم قهوه استفاده می کنند که اصلا استاندارد نیست  و  سه برابر بیش تر از اندازه ی اصلی اسپرسوی واقعی می باشد؛ همین مقدار زیاد قهوه ی استفاده شده نیز سبب تلخ شدن طعم قهوه می شود.

اسپرسو چیست :: حساسیت در خوردن قهوه اسپرسو و خود خود خواهی

مهم تلقی کردن نوشیدن قهوه  و حساسیت بالا در میل کردن آن، از خصوصیات بارز ایتالیایی ها می باشد؛  کافی شاپ های فعلی بر اساس صحبت دی جانسون تصورشان بر این است که اگر در بو دادن  و همچنین آسیاب کردن قهوه از وسایل های محلی استفاده کنند قهوه هم بسیار خوش طعم  و مناسب خواهد شد ولی این فقط قسمتی از تهیه کردن قهوه می باشد.

قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد
مهم تلقی کردن نوشیدن قهوه  و حساسیت بالا در میل کردن آن، از خصوصیات بارز ایتالیایی ها می باشد

تغییر کردن سریع طعم قهوه  و ایجاد سریع حالتی از ماندگی،  هنگامی در قهوه ایجاد می شود که به شیوه ای صحیح  و درست تهیه نشده باشد؛  پس باید توجه کنید که قهوه ی خوب باید طعمی خوب داشته باشد؛ اما در تصورات عموم مردم این گونه می باشد که قهوه باید تلخ باشد.

اسپرسو چیست :: اسپرسو باید اختصاصی باشد

مورد دیگری که در بحث قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد این می باشد که طبق صحبت دی جانسون اسپرسو باید مخصوص تهیه شود فشار دادن و چلاندن قهوه که اسپرسو نمی باشد؛ اختصاصی بودن اسپرسو به این معنی است که  در سرو کردن و تهیه ی آن از کوتاه ترین زمان استفاده بشود.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب رعد و برق حضرت یوسف

اسپرسو چیست :: سفارش در کافی شاپ

سفارش دادن یک فنجان قهوه ی اسپرسو در کافی شاپ از مواردی می باشد که به ندرت پیش می آید توسط ایتالیایی های اصیل صورت بگیرد.

اسپرسو چیست :: نوشیدن سریع اسپرسو

بهترین حالت نوشیدن اسپرسو این است که بر روی آن کِرِما باشد و سریع هم نوشیده شود؛ می پرسید که کِرِما چیست؟ در پاسخ باید بگوییم کِرِما به لایه ای خامه ای که از روغن قهوه تهیه شده است گفته می شود؛  کِرِما سبب حفظ عطر داخل نوشیدنی می شود و به مانند درپوشی برای آن عمل می کند اما قابل ذکر است که این لایه خامه ای سریع یا کف سریعا از بین می رود و پراکنده می شود.  

بهترین حالت نوشیدن اسپرسو این است که بر روی آن کِرِما باشد و سریع هم نوشیده شود

قهوه اسپرسو چیست :: اسپرسوی بدون کِرِما را هرگز ننوشید

خامه ی روی اسپرسو سریعا پراکنده می شود و از بین می رود، بایستی به دستگاه ساخت اسپرسو نزدیک باشید تا اسپرسوی کِرِما دار را سریعا بنوشید؛ این نکته ای است که  در بحث قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد قابل ذکر و توجه فراوان می باشد، به خاطر همین خاصیت اسپرسو می باشد که افراد دارای اعتیاد به قهوه  و عاشقان نوشیدن قهوه ترجیح نمی دهند آن را در کافی شاپ  سفارش بدهند؛ نزدیک بودن به آشپزخانه یا کانتر کافه برای نوشیدن اسپرسو هم مناسب می باشد.

قهوه اسپرسو چیست :: ساعت نوشیدن اسپرسو چه ساعتی می باشد

در هر ساعتی از شبانه روز می شود نوشیدنی هایی مانند اسپرسو را مصرف نمود اما توجه کنید که حداکثر زمانی که برای مصرف کاپوچینو توصیه می شود این است که پس از صبحانه باشد و نهایتا تا ساعت 11 صبح مصرف شود؛ در کشور ایتالیا باعث نگاه تعجب برانگیز همه ی افراد می شوید اگر کسی پس از صبحانه کاپوچینو مصرف کند و نوش جان کند دلیل آن این است که برای مصرف صبح  و صبحانه،  نوشیدنی های دارای شیر را مناسب می دانند.

همچنین بخوانید :
بهترین کتاب های موفقیت و ثروت
قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد
در کشور ایتالیا باعث نگاه تعجب برانگیز همه ی افراد می شوید اگر کسی پس از صبحانه کاپوچینو مصرف کند

قهوه اسپرسو چیست :: اضافه نکردن شیر به اسپرسو

با اضافه نمودن شیر به اسپرسو آن را تبدیل به اسپرسو ماکیاتو می کنید، و طبق صحبت های بالایی ما دیگر بعد از ساعت 11 صبح آن را ننوشید.

قهوه اسپرسو چیست :: نوشیدن اسپرسو مخصوص مراسم خاصی نمی باشد

این تصور که اسپرسو باید در مراسمی خاص مزه مزه شود یا نوشیده شود اشتباه می باشد؛ نکته ی آخر مقاله ی قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد این می باشد که اسپرسو جزو مواردی نیست که انتظار داشته باشید باریستا (قهوه چی) برایتان طبق سفارش در کافی شاپ بیاورد؛  نوشیدن اسپرسو روشی از زندگی محسوب می شود که باید از طعم نوشیدن این قهوه لذت ببرید و سریع آن را بنوشید.

امیدواریم که در پایان پاسخ سوال قهوه اسپرسو چیست را دریافت کرده باشید.

 در پایان نظر شما در مورد یک قهوه ی اسپرسوی با کیفیت و عالی چیه ؟ لطفا در صورتی که تجربه ای یا نکاتی در این زمینه دارید یا میدونید در زیر همین مقاله برای استفاده ی  ما  و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه ارسال بفرمایید با سپاس.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.