بهترین روغن سرخ کردنی کدام است ؟

بهترین روغن سرخ کردنی کدام است ؟

بهترین روغن سرخ کردنی کدام است ؟

بهترین روغن سرخ کردنی کدام است ؟
بهترین روغن سرخ کردنی کدام است

بهترین روغن سرخ کردنی کدام است ؟ آیا روغن سرخ کردنی و روغن آشپزی با یکدیگر متفاوت هستند؟ سالم ترین روغنی که می توانید برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده کنید چیست؟

ما می ‌خواهیم در این مقاله از تحقیقاتی که اخیرا بر روی روغن های سرخ کردنی انجام شده است برای شما مطالبی را بیان کنیم با ما همراه باشید.

قبل از بحث درباره ی بهترین روغن سرخ کردنی، به شما توصیه می ‌کنیم که تا حد امکان از سرخ کردن مواد غذایی  پرهیز کنید  و سعی کنید بیشتر از پختن غذاها بصورت آب پز یا کبابی کردن مواد غذایی بهره ببرید.

توصیه ها برای سلامتی بیشتر استفاده از غذاها بصورت کباب پز شده ، بخار پز و آب پز می باشد

دلیل لذیذ شدن مواد غذایی سرخ شده

سرخ کردن مواد غذایی با روغن باعث خوش طعم تر شدن غذا می شود، روغن ها باعث ایجاد یک لایه ی ترد بر روی  مواد غذای می شوند به همین دلیل است که علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده اند.

انواع روغن ها و راه تشخیص آن ها

برای آشپزی کردن بهترین روغن سرخ کردنی کدام است ؟ یکی از راهکارها برای پیدا کردن بهترین روغن سرخ کردنی، شناخت انواع روغن ها است؛ به طور کلی روغن ها به دو دسته تقسیم می شوند: روغن های اشباع شده و روغن های اشباع نشده.

اگر دو مقدار مساوی از روغن اشباع شده  و روغن اشباع  نشده را از نظر انرژی، با یکدیگر مقایسه کنید به صورت واضح خواهید دید که روغن اشباع شده انرژی بیشتری نسبت به روغن اشباع نشده دارد.

یکی از راه های تشخیص چربی های اشباع شده با چربی های اشباع نشده، مایع یا منجمد بودن این روغن ها است.

بهترین روغن سرخ کردنی کدام است ؟
روغن ها به دو دسته تقسیم می شوند: روغن های اشباع شده و روغن های اشباع نشده

چربی ‌های اشباع شده در دمای اتاق به صورت منجمد هستند  و منشا آن ها حیوانی است، اما چربی های اشباع نشده منشاء گیاهی دارند و در دمای اتاق به صورت مایع هستند.

نمونه ای از روغن های اشباع نشده مفید برای مغز

یکی از بهترین روغن های اشباع نشده امگا ۳ است؛ امگا ۳ در فعالیت های مغزی بسیار موثر و تاثیرگذار است.

چربی‌های اشباع شده برای بدن مناسب هستند یا چربی های

اشباع نشده

در تحقیقاتی که بر روی روغن های سرخ کردنی انجام شده است، نتایج این تحقیقات به این صورت بود که چربی های اشباع نشده برای سرخ کردن مواد غذایی مناسب تر هستند.

بهترین روغن سرخ کردنی کدام است ؟
طبق تحقیقات روغن های اشباع نشده برای سرخ کردن مناسب تر هستند

واکنش روغن های گیاهی به حرارت

گیاهان سرشار از چربی های اشباع نشده هستند، روغن این گیاهان ساختار شیمیایی و درجه حرارت متفاوتی با یکدیگر دارند.

بعضی از این روغن ها  در معرض حرارت که قرار می ‌گیرند  ترکیبات آن ها تجزیه می شوند، اما به وجود آمدن این تغییرات، هیچ تاثیری بر روی کیفیت این روغن ها ندارد.

واکنش روغن های حیوانی به حرارت

اگر روغن های حیوانی در معرض حرارتی بالا قرار بگیرند، باعث به وجود آمدن موادی سمی می شوند که برای بدن بسیار مضر است.

چند نمونه از بهترین روغن ها

بهترین روغن سرخ کردنی کدام است؟ روغن های گیاهی مثل روغن زیتون، روغن ذرت، روغن سویا و روغن آفتابگردان، به ترتیب بهترین نوع روغن ها برای سرخ کردن هستند.

روغن های گیاهی مثل روغن زیتون، روغن ذرت، روغن سویا و روغن آفتابگردان بهترین روغن ها برای سرخ کردن هستند

بهترین نوع روغن طبق تحقیقات

برای پیدا کردن بهترین روغن سرخ کردنی، آزمایش هایی بر روی انواع روغن ها انجام گرفت، در این آزمایش  ده دسته سیب زمینی را به مدت زمان ۱۰ دقیقه در یک روغن در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت سرخ کردند  و بررسی ها و تغییرات جدید ایجاد شده روی روغن ها را مورد آزمایش قرار دادند.

بر اساس نتایج آزمایش روغن زیتون مقاومت بیشتری نسبت به دیگر روغن ها برای سرخ کردن مواد غذایی از خود نشان داده بود، اما در ترکیبات روغن آفتابگردان و روغن سویا تغییراتی مضر صورت گرفته بود؛ روغن آفتابگردان از مضرترین انواع  روغن ها برای سرخ کردن است.

بهترین نوع از روغن ها برای سرخ کردن، روغن زیتون است؛ این نکته را در نظر بگیرید که برای استفاده از روغن زیتون بایستی دمای روغن زیتون بیشتر از ۳۵۰ درجه فارنهایت نشود؛ دمای پایین تراز این درجه حرارت مناسب ترین دما برای استفاده از این روغن خوب و مناسب است.

اگر دمای روغن زیتون از 350 درجه فارنهایت بیشتر برود، باعث سوختگی و خراب شدن روغن می شود.

بهترین نوع روغن از میان همه ی روغن ها برای سرخ کردن روغن زیتون است

انتخاب ماهی تابه ی مناسب سرخ کردن

نکته ی دیگری که بایستی به آن توجه کرد این است که ماهی تابه ای مناسب برای سرخ کردن مواد غذایی تان انتخاب کنید، ماهی تابه ها بیشترین تاثیر را بر روی روغن های سرخ کردنی می گذارند و باعث تغییراتی  در ساختار روغن ها می‌ شوند.

انواع روغن ها با مارک های متفاوت برای استفاده ی در بازار موجود هستند، شما می بایست اطلاعاتی کافی برای انتخاب آن ها  داشته باشید و نهایت دقت را در انتخاب روغن های سرخ کردنی به کار ببندید تا سلامت خانواده خودتان را تضمین کنید.

شما هم اگر نظری درباره ی روغن‌های سرخ کردنی دارید، می توانید برای تبادل نظرات تان  در زیر همین مطلب برای  ما کامنت بگذارید؛ از شما سپاس گذاریم که با ما همراه بودید.

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.