استرس بی پولی چیست

استرس بی پولی چیست

استرس بی پولی چیست

استرس بی پولی چیست
استرس بی پولی چیست

در پاسخ به سؤال استرس بی پولی چیست  باید بگوییم که برخی از افراد برای به دست آوردن پول بیشتر تلاش های خیلی زیادی می کنند، این کار باعث می شود سلامتی آن ها به خطر بیفتد، همچنین طبق تحقیقاتی که انجام شده است اکثر آمریکایی ها یکی از دلایل استرس را بی پولی می شناسند. البته نظر اکثر مردم این می باشد که عامل مهم به وجود آمدن استرس بی پولی است.

با توجه به این جمعیت زیاد به این پی می بریم که بدهی های این افراد خیلی زیاد است به همین دلیل دچار استرس در زندگی شان می شوند.

البته توجه داشته باشید که استرس های بی پولی فقط به آن مربوط نمی شود و تنها عامل آن بی پولی نیست، گاهی پول خیلی زیاد باعث استرس می شود زیرا اغلب موجب بوجود آمدن مشکلاتی خیلی بیشتر از بی پولی می شود.

در واقع استرس بی پولی چیزی نیست که با افزایش آن برطرف شود، با اضافه کردن پول فقط برای یک مدتی نشانه های استرس از بین می روند ولی به طور کامل برطرف نمی شوند و قابل بازگشت هستند.

در رابطه با موضوع استرس بی پولی چیست  روش هایی وجود دارد که می توانید با تمرین کردن آن ها به استرس ناشی از بی پولی که دارید غلبه کنید. از جمله این روش ها به صورت زیر می باشد.

روش های کاستن از استرس بی پولی

شما به آنچه که تصور می کنید کمتر احتیاج دارید:

برخی از مردم فکر می کنند به وسایلی نیاز دارند که بدون آن ها زندگی برایشان سخت است یا حتی امکان پذیر نیست، در واقع ما خودمان فکر می کنیم به وسایلی مثل: مایکروفر، ماشین لوکس، گوشی های گران و … نیاز داریم و آن را برای خود به عنوان کالایی ضروری تلقی می کنیم در حالی که این چنین نیست و بدون این وسایل می توانیم به زندگی خود ادامه بدهیم، در کل کسانی که فکر خود شان را در گیر چنین مسائلی نمی کنند در زندگی شان موفق تر هستند.

کسانی که تمام زندگی شان را به فکر کردن در رابطه با این موضوعات سر می کنند در نهایت مبتلا به استرس می شوند.

به این فکر کنید که پول خوشبختی نمی آورد:

در رابطه با این موضوع تحقیقات زیادی انجام شده است و محققان به این نتیجه رسیده اند که ما فقط فکر می کنیم پول باعث خوشبختی می شود، شاید خیلی ها را دیده باشید که پول دار هستند ولی خوشبخت نیستند و دارای مشکلات زیادی هستند در صورتی که برخی از افراد پول زیادی ندارند ولی از زندگی شان راضی هستند و احساس خوشبختی دارند.

البته فقط بعضی از مشکلات با پول حل می شود ولی این گونه نیست که ما فکر کنیم اگر پول نداشته باشیم بدبخت هستیم، به هر حال هر چیزی در حد معمولش خوب است و اگر هر چه زود تر فکر خوشبختی با پول را از ذهن تان بیرون کنید می توانید معنی خوشبختی واقعی را درک کنید.

استرس بی پولی چیست
بعضی از مشکلات با پول حل می شود ولی این گونه نیست که ما فکر کنیم اگر پول نداشته باشیم بدبخت هستیم

تنها هدف تان از کار کردن پول نباشد:

باید فقط برای مسائل مالی کار نکنید زیرا در غیر این صورت خیلی سریع از شغل تان زده می شوید و برای شما خسته کننده خواهد شد یا به منظور دیگر اگر حقوق خیلی خوبی داشته باشید از کار تان به اندازه پولی که در می آورید رضایت ندارید.

بعضی افراد از درآمدی که دارند رضایت کافی را ندارند و همین باعث استرس در آن ها می شود ولی در صورتی که از حقوق تان رضایت کافی داشته باشید دچار استرس های مربوط به آن نمی شوید. برای اینکه استرس کاری تان از بین برود بهتر است با این هدف کار کنید که وظایف خود را به خوبی انجام بدهید و بتوانید رضایت دیگران را از کار خود به دست آورید.

به این فکر کنید که ثروت زیاد باعث بوجود آمدن مشکلات

می شود :

همه ما می دانیم که فقر بدبختی می آورد ولی این را هم بدانید که هر چه قدر ثروت زیادی داشته باشید به اندازه همان مشکلات دارید، برخی به این فکر می کنند که باید پول دار باشند و با پول تمام مشکلات شان حل می شود، در واقع پول زیاد باعث خود خواهی، غرور و خیلی چیز های دیگر می شود و پس از مدتی افراد به آن اعتیاد پیدا می کنند کسانی که پول دار هستند همیشه استرس تنهایی و بی پولی دارند.

با آرزوی پول دار شدن زندگی نکنید:

کسانی که همیشه آرزو می کنند پول دار باشند آینده خوبی ندارند و پس از مدتی زندگی شان را تباه می کنند زیرا تمام فکر شان این است که پول جمع کنند و این گونه استرس، بی حوصلگی، کاهش انرژی و خیلی از اختلاف های خانوادگی را بوجود می آورند بنابراین عاقلانه فکر کنید و تمایل به پول را از زندگی تان خارج کنید تا دچار مشکلاتی که گفتیم نشوید.

کسانی که همیشه آرزو می کنند پول دار باشند استرس، بی حوصلگی، کاهش انرژی و خیلی از اختلاف های خانوادگی را بوجود می آورند

مرز ها را از بین نبرید:

هر فردی باید در زندگی مرز هایی از جمله: اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی را داشته باشد، در صورتی که این مرز ها را رعایت کنید بسیاری از مشکلات تان حل می شود، به طور کلی مرز ها به ما نشان می دهند که نباید از درآمدی که داریم بیش از اندازه خرج کنیم. بعضی ها فکر می کنند برای اینکه شاد باشند باید پول بیشتری خرج کنند در حالی که با وجود مرزها این طرز تفکر از بین می رود.

بخشش و سخاوت داشته باشید:

بخشش در زندگی لذت بسیار زیادی دارد، کسانی که به اندازه درآمدی که دارند مبلغی از آن را می بخشند بسیار احساس خوشبختی می کنند همچنین روابط اجتماعی خیلی قوی دارند، بنا براین کسانی که در زندگی شان بخشش و سخاوت دارند استرس خیلی کمی دارند.

به این فکر کنیم که پول امنیت نمی آورد:

خیلی از افراد به این فکر می کنند که با داشتن پول می توانند آینده خود را تضمین کنند یا به بیان دیگر با داشتن ثروت امنیت دارند، کسانی که چنین طرز فکری دارند کل زندگی شان را به پای جمع کردن پول تباه می کنند و فقط هدف شان این است که مال های زیادی را به دست آورند.

به پول به عنوان یک ابزار نگاه کنید:

در حقیقت پول فقط  یک ابزار تجاری است که می توانیم لوازم های خود را با آن تهیه کنیم ولی در صورتی که بیش از نیاز مان به آن توجه کنیم موجب استرس  می شود.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.