چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟

چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟

چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟

چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟
چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم

برسی انتخاب نام برای فرزندان

اولین سوالی که برای هر پدر و مادری مطرح می شود این است که چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟ انتخاب نام مناسب یکی از وظایف اولیه هر پدر و مادری می باشد پس فراموش نکنید که با تحقیق زیاد بهترین نام را برای فزندتان انتخاب نمایید.

در زمانی که در حال تحقیق برای نام گذاری کودک خود هستید، دقت کنید که اسم انتخابی شما چه تاثیری بر آینده فرزندتان خواهد گذاشت؟

اسم انتخابی شما برای فرزندتان، نشان دهنده ی این است که شما چگونه والدینی برای او هستید. امروزه اکثر والدین نام های جدید را به جای نام های سنتی انتخاب می کنند. مراقب باشید اسمی که انتخاب کرده اید غیر عادی نباشد و باعث ایجاد خجالت در کودک نشود، این احساسات بد تاثیرات نامناسبی بر فرزند شما می گذارد و روزی می رسد که شما آرزو کنید که کاش قادر بودید به عقب بازگردید.

*

در واقع “سخت” یک تفسیر بسیار ملایم از زندگی کسانی است که تمام عمر با نام های غیر عادی سر و کار داشته اند. بیشتر این افراد بعد از اعلام نام خود با گیجی و تعجب طرف مقابل مواجه شده اند.

افراد مختلف چنین تصور می کنند که زمانی یک نام غیر عادی را می شنوند، می توانند نظرشان را بیان کنند و زمانی اوضاع سخت تر می شود که فرد مقابل احساس می کند باید به صاحب نام غیر عادی دلداری بدهد.

در زمان شنیدن نام های غیر عادی، اکثر افراد با تعجب به فرد نگاه می کنند و نام او را متفاوت می خوانند، منظور بیشتر آنها این است که نمی دانند املای درست این اسم چگونه است؟

همچنین بخوانید :
دلیل بی احساس شدن مردها چیست

*

شخصی می گفت که نمی داند در زمانی که والدینش به این سوال که چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟ فکر می کرده اند چه اتفاقی افتاده که یک نام فینیسیا هیییبی دابسون معوض را برای او برگزیده اند و از کودکی تا به حال دیگران او را با نام هیبی صدا می زنند، هیبی در واقع مخفف اسمش است.

وی می گوید که فیلم پنه لوپه که در سال 2006 ساخته شده و نشان دهنده ی کوشش های مادری است که برای حضور دخترش در جامعه بدون اینکه به عنوان یک انسان غیر عادی شناخته شود، احتمالا با توجه به زندگی من ساخته شده است. تنها تفاوت من با آن دختر این است که من یک اسم غیر عادی دارم و او یک دماغ خوکی.

هیبی در ادامه چنین می گوید که در تمام دوران بچگی، دوستانم نام مرا مسخره می کردند، برخی از آنها من را هربی، هرب یا فیبی می خواندند. بدترین خاطره ام در این باره به زمانی بر می گردد که کلاس اول دبیرستان بودم و یکی از معلم هایم گفت که جیبی کجاست؟ هنوز هم نمی توانم متوجه شوم که چطور یک انسان بزرگ می تواند از دیدن خجالت کودکی جلوی دیگران احساس لذت کند؟

چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟
انتخاب اسم عجیب و بد ممکن است موجب مسخره شدن توسط دیگران شود

*

مورد آزار دهنده ی دیگری که در رابطه با اسم غیر عادی ام وجود داشت، زمان هایی بود که می خواستم برای انجام دادن تکالیفم اسمم را بر روی کامپیوتر بنویسم و همیشه با یک خط قرمز زیر اسمم رو به رو می شدم که به معنی وجود غلط املایی بود. هنوز هم نمی توانم بفهمم که در زمانی که پدر و مادرم به این موضوع فکر می کرده اند که چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟ چه پیش آمده که این اسم را برای من انتخاب کرده اند؟ اسمی که حتی تکنولوژی هم آن را به عنوان اسم نمی پذیرد. کاش این تکنولوژی زودتر این موضوع را به والدینم اطلاع می داد.

همچنین بخوانید :
نحوه برخورد با افراد بی ادب

البته به طرز شگفت آوری، موفق شدم با موضوع داشتن یک اسم غیر عادی ارتباط برقرار کنم. این نام حتی برای مادر بزرگم عجیب بود. البته من از او هم دلگیر بودم که اجازه داده والدینم این اسم را برای من انتخاب کنند.

خیلی دوست دارم که بگویم آموخته ام از اسم عجیبم راضی باشم. ولی هر دفعه که به آهستگی مجبور می شوم حرف به حرف آن را برای کسی هجی کنم یا اینکه برای یک غریبه توضیح دهم که دقیقا نمی دانم والدینم به چه خاطر در زمانی که به موضوع چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟ فکر می کرده اند این اسم را برای من انتخاب کرده اند، می فهمم که هنوز هم از داشتن چنین اسمی آزرده هستم.

چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟
هجی کردن اسم برای دیگران بخاطر عجیب و سخت بودن آن

*

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما مسئله ای که باعث شد تا با این اسم ارتباط برقرار کنم دیدن تعجب و تقلای دیگران بود. این موضوع برای من بسیار سرگرم کننده است. وقتی که یک غریبه برای انجام کاری با من تماس می گیرد و بعد از تقلای فراوان، نامم را فونیکا می خواند، کنترل کردن خنده ام کمی سخت می شود.

مورد دیگر اینکه هرگز در میان جمع دچار کم حرفی نمی شوم. زمان هایی که حرفی برای گفتن با یک غریبه ندارید را به یاد آورید، من می توانم 15 دقیقه در مورد نام عجیبم صحبت کنم و دیگر نیازی به صحبت از آب و هوا و مسائل جزئی دیگر وجود ندارد. البته چند مزیت کوچک در برابر رنجی که در کودکی کشیده ام، اهمیت زیادی ندارد.

همچنین بخوانید :
سفید کردن دندان در خانه
چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟
انتخاب اسم نامناسب موجب خجالت و سرخوردگی کودک می شود

به تمام والدینی که دارند به این موضوع که چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟ فکر می کنند، توصیه می کنم که پیش از هر موضوعی به تاثیری که این اسم روی زندگی و آینده فرزند شما می گذارد فکر کنید و این 5 قانون را در نظر بگیرید:

آیا قبلا این اسم را شنیده اید؟

اگر جواب شما منفی است، باید بدانید که برای غریبه ها هم همین طور است.

بدون اینکه جایی در موردش خوانده باشید، می توانستید تلفظش

کنید؟

اگر برای دانستن تلفظ درست این اسم به سرچ نیاز داشتید، باید بگویم که هیچ کس به غیر از شما حاضر نمی شود این سرچ را انجام دهد.

اسم ها را ترکیب نکنید مگر اینکه تلفظ هر دو اسم ساده باشد.

دابسون به تنهایی اسم بدی نیست اما معوض کمی سخت است! حالا ترکیب مضخرف دو اسم دابسون و معوض را تصور کنید.

آیا یک بچه دبستانی می تواند این اسم را به درستی تلفظ نماید؟

اگر بچه ها با تعجب از شما می پرسند چی؟؟ این را به عنوان یک نشانه ی بد در نظر بگیرید.

فراموش نکنید که اسم کودک فقط باید برای او راضی کننده باشد

و نیازی نیست به همه ی دنیا ثابت کنید که چقدر خلاق هستید.

برای اثبات خلاقیت خود می توانید از اینستاگرام کمک بگیرید وگرنه بعد از گذشت 10 یا 20 سال از زندگی فرزندتان با یک فرد کلافه رو به رو خواهید شد.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
همچنین بخوانید :
چگونه بفهمیم هوش هیجانی بالایی داریم
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.