رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد

رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد

رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد

رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد

همان طور که می دانید پیمان بین زوجین علاوه بر تشکیل رابطه آن ها، یک رابطه منطقی را نیز بین خانواده ها شکل می دهد.

هر کسی باید آمادگی اتفاقات مختلفی را داشته باشد، زیرا مطمئناً هیچ خانم و آقایی نمی پذیرد که رابطه خود را بعد از ازدواج با خانواده قطع کند. شاید این جمله برای شما نیز آشنا باشد که انسان مخلوق متفاوت و عجیبی است؛ این جمله می ‌توانند درباره تمام ابعاد زندگی به کار برود؛ یکی از این زمینه‌ ها ازدواج است.

ما در این مقاله می ‌خواهیم به سوال ” رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد  ” پاسخ بگوییم، اگر شما هم می خواهید حد و حدود رابطه خود را با خانواده همسر بدانید لطفاً تا پایان با ما همراه باشید.

بررسی چگونگی رابطه با خانواده همسر

ازدواج به خاطر فرار از تنهایی

یکی از دلایلی که افراد به ازدواج رو می‌ آورند، فرار کردن از تنهایی در سنین بالا است. به طور کلی زندگی شهری، ماشینی و آپارتمان نشینی فرصت برقراری ارتباطات گسترده را از افراد می ‌گیرد، به همین دلیل است که اکثر خانواده ها یک یا دو فرزندی هستند.

ازدواج کردن فرصتی را در اختیار انسان قرار می دهد که روابط اجتماعی خود را گسترش دهد و بتوانند با برقراری رابطه با خانواده همسر نیازهای خود را برطرف کند.

تمام انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند، یکی از راه های رسیدن آرامش برقراری روابط عاطفی و ازدواج‌ کردن است، اما گاهی اوقات این سوال پیش می آید که چه چیزی بین همسران جوان وجود دارد که روابط آن ها را با خانواده به معضل تبدیل می کند؟

پاسخ این سوال جملات متعدد و متفاوتی است. گاهی اوقات زوجین در دوران آشنایی و یا نامزدی مشکلات و بالا و پایین های زندگی خود را به طرف مقابل و خانواده ها نشان نمی دهند.

بخش مهمی از مشکلات زوجین ازدواج کردن به دلیل ترس از تنها ماندن است

بی اطلاع بودن از قوانین خانوادگی

یکی از دلایل دیگری که باعث اختلاف بین زوجین و خانواده ها می شود قوانین نانوشته ای است که در هر خانواده ای وجود دارد و طرف مقابل از آن ها بی خبر است. حتی گاهی اوقات اختلاف سلیقه و درک پایین افراد می تواند در زندگی زوجین را با مشکل مواجه کند.

در پاسخ به سوال ” رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد ” باید بگویم که شرایط حال حاضر جامعه و کشور ما به صورتی است که افراد معمولاً تا قبل از ۴۰ سالگی نمی توانند از خانواده های خود جدا شوند و به صورت فردی مستقل زندگی کنند.

نگرانی بیش از حد خانواده ها همیشه برای فرزندان مشکل ایجاد می کند، آن ها فکر می‌ کنند که اگر از فرزند خود حمایت نکنند او را از دست می دهند، مطمئناً این موضوع برای همسرشان خوشایند نیست.

بلد نبودن مهارت های اجتماعی

یکی دیگر از علت های بروز مشکل در خانواده ها ندانستن مهارت های اجتماعی مختلف است، در گذشته منازل به دو قسمت اندرونی و بیرونی تقسیم می ‌شد که در آن خانواده ها با یکدیگر در ارتباط بودند، اما امروزه به دلیل هسته ای شدن بنیان خانواده ها ؛ این روابط برای افراد امروزی ناشناخته است آن ها نمی دانند که چگونه با این شرایط کنار بیایند.

گاهی اوقات مشکلات زوجین به دلیل  هیجانی برخورد کردن دیگران و عدم فهم نیازهای افراد خانواده است که روابط زوجین را با خانواده ها مشکل می کند. گاهی اوقات باید در رابطه با خانواده همسر از خود گذشتگی کرد که از به وجود آمدن مشکلات جلوگیری شود.

گاهی اوقات افراد فکر می کنند که زمانی که تشکیل زندگی می دهند و مستقل می شوند، یعنی دیگر نباید به عقاید و قوانین خانواده پایبند باشند، اما این موضوع کاملاً اشتباه است.

تشکیل زندگی مشترک به معنی با هم آمیختن سبک زندگی جدید ، به کار بردن نظرات و عقاید مختلف و تلاش کردن برای سازگاری هرچه بیشتر در خانواده است.

رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد
پایین بودن و یا نداشتن مهارت های برقراری ارتباط مشکل بزرگ بعضی از زوجین است

توجه کردن به نقش فرزندی در خانواده

” رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد ” در پاسخ باید این موضوع را بدانید که هیچ چیزی نمی ‌تواند ناقض نقش فرزندی در خانواده شود.

شاید افراد فکر کنند که با ازدواج و مستقل شدن دیگر به خانواده تعلق ندارند! این موضوع درست است که با ورود به مقاطع دیگر در زندگی این نقش کمی کمرنگ می شود، اما به هیچ عنوان نمی ‌توان آن را انکار کرد.

افراد باید یاد بگیرند که تمام نقش های زندگی را به خوبی ایفا کنند، نقش هایی مثل خواهر برادری، فرزندی، همسری ، پدر و مادری و … در افراد باید به تعادل خود برسد.

جالب است بدانید که وجود افکاری ریشه ای مثل مادر زن و مادر شوهر، برادر زن، خواهر شوهر باعث به وجود آمدن مشکلات زناشویی می‌ شود. داشتن این افکار باعث می شود که افراد به صورت ناخودآگاه در برابر افراد خانواده همسر جبهه گیری کنند.

دلایل بسیار متفاوتی وجود دارد که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی روابط زوجین تاثیر گذار است. رابطه زوجین جوان با خانواده همسر معمولاً در اوایل ازدواج با مشکل رو به رو می ‌شود، اما باید با به کار بردن راهکارهایی روابط آن ها را حفظ کرد.

خانواده ها در شکل گیری و ثبات ازدواج زوجین بسیار تاثیر گذار هستند، آن ها باید این روابط را مدیریت کرده و از بروز مشکلات جلوگیری کنند.

در ادامه در پاسخ به سوال ” رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد ” راهکارهایی را برای بهبود روابط زوجین با خانواده ها ارائه می کنیم:

راهکارهای بهبود روابط زوجین

بهتر است در زمان آشنایی زوجین با خانواده‌ ها بیشتر آشنا شوند.

زمانی را برای شناخت و آشنایی با والدین و خانواده همسر اختصاص دهید.

هر یک از زوجین باید دلایل انتخاب همسر خود را به خانواده ها بگوید.

واقعیت ها و قوانین خانوادگی به طور کامل برای طرف مقابل توضیح داده شود.

رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد
یکی از راهکارهای حل مشکلات زوجین آشنایی بیشتر با خانواده یکدیگر است

مشخص کردن حد و مرز در زندگی

برای هر کسی واجب است که در زندگی حد و مرزهای خود را مشخص کند. از این رو مشخص کردن حد و مرز با خانواده ها نیز ز بسیار مهم است. البته این موضوع را نیز باید در نظر بگیرید که با حفظ احترام، با همسر خود به توافق برسید.

هر کسی اگر حریم خصوصی خود را رعایت کند؛ مطمئناً دیگران نیز مجبور به رعایت کردن این حریم می شوند؛ بنابراین بهتر است قبل از ازدواج درباره حریم خصوصی خود با همسر صحبت کنید.

بعد از ازدواج خانواده‌ ها برای زندگی مشترک فرزندان خود نگرانی ‌هایی دارند، اما ابتدا باید این نگرانی ها کنترل شود. معمولاً وجود نگرانی باعث بروز دخالت در زندگی زوجین می شود.

اگر شما با خانواده خود دچار مشکل شدید، به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان همسر شما در این موضوع دخالت نکند.

خانواده ها باید از بروز مشکل و کشمکش با عروس و یا داماد خود جلوگیری کنند.

رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد در بعضی از امور زوجین باید با خانواده های دو طرف مشورت کنند، این کار باعث جلب احترام آن ها می ‌شود. اگر این موضوع به درستی شکل بگیرد مطمئناً دخالتی را در پی ندارد.

رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد
یکی دیگر از راهکارهای حل مشکلات زوجین مشورت گرفتن درست و به جا از خانواده خود می باشد

زوجین نباید به تفاوت های خانواده ها به عنوان برتری در یکدیگر نگاه کنند

خانواده ها باید برای شناخت و برقراری تعاملات بیشتر و حل اختلافات به یکدیگر نزدیک شوند.

وجود نقاط مشترک باعث استحکام روابط خانواده ها با فرزندان می ‌شود، این وجوه اشتراک را باید در زمینه ‌های مختلف توسعه داد.

زوجین باید در هر شرایطی احترام خانواده همسر را نگه دارند

با به وجود آمدن مشکل بین همسر و خانواده افراد باید بکوشند که با دلایل منطقی از به وجود آمدن اختلافات بیشتر جلوگیری کنند؛ اما متاسفانه بسیاری از زوجین از روی هیجان با این اختلافات برخورد می کنند و موضوع گسترده ‌تر می‌ شود.

خانواده ها باید این موضوع را بدانند که هیچ دختر و پسری به قصد ضربه زدن به همسر خود ازدواج نمی کند.

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال”  رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد ” پاسخ دهیم. اگر شما هم نظر؛ پیشنهاد و یا تجربه ای درباره روابط با خانواده همسر دارید می توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید، در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.