با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟

با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟

با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟

با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟
با شوهر کم حرف خود چه کنیم

نحوه برخورد با همسر کم حرف

چرا همسر شما تمایلی به صحبت کردن ندارد؟ آیا مقصر کم حرفی همسر ما هستیم؟ آیا او سکوت را با هم صحبتی با ما ترجیح می دهد؟ آیا او می خواهد با سکوت خود ما را آزار دهد؟ آیا همسر شما حرف های خود را با شخصی دیگر در میان می گذارد؟ این تنها تعدادی از سوال هایی است که ممکن است در ذهن همسر آقایان کم حرف به وجود بیاید، اما دلیل اصلی کم حرفی آقایان چیست؟

قبل از هر قضاوتی درباره آقایان باید به این نکته توجه کنید که تفاوت زیستی – تکاملی آقایان با خانم ها متفاوت است.

خانم ‌ها در صحبت کردن و ارتباطات کلامی بسیار بهتر از آقایان عمل می کنند، این موضوع به دلیل نقش های آن ها در خانه  و خانواده برجسته شده است.

مثلاً اگر دخترها غم و یا ناراحتی خاصی داشته باشند به راحتی احساسات خودشان را بروز می دهند، گریه می کنند و درباره ی آن موضوع  به راحتی صحبت می کنند.

مردها به دلیل شخصیت مردانه شان نمی توانند درباره ی احساسات خودشان صحبت کنند، شرایط جامعه نیز به گونه ای می باشد که باعث شده است آقایان ابراز احساسات خودشان مانع شوند.

با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟
مردها به دلیل شخصیت مردانه شان نمی توانند درباره ی احساسات خودشان صحبت کنند

ما در این مقاله می خواهیم راهکارهایی را برای صحبت کردن بیشتر همسران ارائه دهیم و به پاسخ سوال با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟ برسیم.

آیا تمام آقایان کم ‌حرف خصوصیات اخلاقی مشترکی دارند؟!

باید این را بدانید که کم حرف بودن آقایان با یکدیگر متفاوت است، خصوصیات افراد با یکدیگر متفاوت است  و بعضی از آقایان شخصیتی درون گرا دارند به همین دلیل است که کم حرف هستند.

این افراد به طور معمول در تمام امور علاقه ای به صحبت کردن ندارند، چه در کنار همسر خودشان باشند  یا در محیط کاری و یا دوستان خود قرار بگیرند.

کم حرفی این دسته از آقایان به دلیل ویژگی های شخصیتی آن ها است، همسران افراد درون گرا این موضوع را به راحتی می‌ توانند در اوایل زندگی شان متوجه شوند که دلیل کم حرفی همسرشان خود آن ها نیستند.

دسته ای دیگر از آقایان نیز هستند که در جمع های مردانه بسیار خوب سخن می گویند، اما وقتی در کنار همسر و خانواده خودشان هستند زیاد علاقه ای به صحبت کردن ندارند.

بطور قطع این دسته از آقایان در روزهای ابتدایی زندگی مشترک شان به این شدت کم حرف نبوده اند، همسران این آقایان بسیار شاکی هستند  و همیشه با گلایه بی توجهی همسران خودشان را مطرح می کنند،اما چگونه این مشکل را حل کنند؟

با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟
دسته ای از آقایان در جمع ها خوش صحبت هستند اما در کنار همسرشان آرام هستند

با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟

خانم ها بدون کوچکترین وقفه ای می توانند ساعت ها با یکدیگر صحبت کنند و درباره ی مهمانی هایی که اخیراً رفته اند بحث کنند و  تمام جزئیات آن مهمانی را نیز با دقت مورد بررسی قرار می دهند.

ممکن است چند هفته بعد از این که مهمانی دوباره ای هم بتوانند بروند، از دوباره تمام این موضوعات را با آب و تاب بیشتری برای هم دیگر تعریف کنند، اما باید این نکته را در نظر بگیرید که آقایان به صورت کلی به همه چیز نگاه می ‌کنند.

مثلا در همان مهمانی جزئیات را به خاطر نمی آورند و فقط تصویری کلی از آن دور همی و مهمانی را به یاد دارند و در خاطرشان است.

ولی خانم ها به جزئیات شخصی علاقه بیشتری دارند و انتظار دارند که آقایان هم  در این بحث ها با آن ها همراهی کنند، این در حالی است که آقایان  حتی نمی دانند چگونه باید این کار را انجام دهند!

اگر برای آقایان از مهمانی سخن بگویید با بی علاقگی تمام به صحبت های شما گوش خواهند داد و این موضوع نیز حتما شما را آزرده خاطر خواهد کرد.

تفاوت ها را بپذیرید

قبل از قضاوت کردن درباره ی آقایان باید بدانید که خانم ها و آقایان دنیایی کاملا متفاوت دارند، خانم ها باید این تفاوت ها  را نیز بپذیرند؛ آقایان به طور معمول تمایل کمتری به سخن گفتن دارند.

بنابراین شما نمی ‌توانید انتظار داشته باشید که آقایان پا به پای شما صحبت کنند و تمام جزئیات را به خاطر بیاورند.

همان اندازه که صحبت کردن درباره ی فوتبال  و سیاست برای شما خسته کننده است، قطعاً صحبت کردن درباره ی مسائل ریز و جزئی برای مردان نیز آزار دهنده خواهد بود.

با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟
صحبت در مورد سیاست و فوتبال برای خانم ها ممکن است سخت باشد ، برای بعضی آقایان پرحرفی کردن دشوار است

همسر خود را مقایسه نکنید

اگر شما فردی برون گرا هستید و همسر شما شخصیتی درون گرا دارد، بایستی سعی کنید رفتار ها و برنامه های خودتان  را متناسب با روحیه او هماهنگ کنید.

به شما توصیه می کنیم که دست از مقایسه کردن همسر خودتان با دیگر آقایان بردارید، زیرا لطمه‌ ای جدی  را به زندگی شما وارد می کند.

بهتر است مردتان را درک کنید همان قدر که شما نمی توانید کم حرف باشید، از او نیز انتظار پرحرفی کردن را نداشته باشید؛ به جای این کار سعی کنید که دیگر نکات مثبت همسرتان  را مورد توجه قرار دهید.

کم حرفی او را به حساب بی توجهی نگذارید

با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟ خانم‌ها معمولاً دوست دارند که تمام توجه همسرشان را تصاحب کنند و تمام اتفاقات ریز و درشت را برای او تعریف کنند.

وقتی که همسرتان به دلیل مشغله های کاری تمایلی به صحبت کردن ندارد، خانمش فکر می کند که ممکن است پای شخص دیگر در میان باشد.

به جای افکارهایی منفی واقعیت امر را بپذیرید که آقایان نمی ‌خواهند درباره ی مشغله های فکری شان با همسرشان صحبت کنند، زیرا آن ها معتقد هستند که نباید خانواده شان درگیر مسائل فکری، نگرانی و اضطراب کنند.

آقایان به خودشان اطمینان دارند که می توانند مشکلات را به تنهایی حل کنند و بعد از حل کردن مشکلات شان موضوع را در خانواده مطرح  کنند.

خیلی مواقع آقایان برای درگیر نکردن همسرشان با مسائل و مشکلات کاری کم حرف می شوند

فضا را برای صحبت کردن فراهم کنید

فضای صحبت کردن در خانه و خانواده بسیار مهم است وقتی که همسرتان به منزل می آید، با طرح سوالاتی پی در پی او را آزرده نکنید.

اجازه دهید کمی استراحت کند و بعد با ملایمت  و آرامش  و محبت با او صحبت کنید، اگر مسئله ای وجود داشته باشد مطمئناً با شما در میان خواهد گذاشت.

به این نکته نیز توجه کنید که وقتی که شروع به صحبت کردن کرد، با توجهی کامل به او گوش دهید سخنان او را تایید کنید و بدون هیچ جبهه گیری همدلی خود را با او اعلام کنید.

همچنین بین حرف های او حرف نزنید، اگر غیر از این باشد او دیگر به شما اطمینان نمی کند و دیگر مسائل را با شما در میان نمی گذارد.

دلیل کم حرفی بعضی از آقایان خستگی و یا مناسب نبودن فضای صحبت در خانه است

علایق مشترک خود را بیشتر کنید

با شوهر کم حرف خود چه کنیم؟ به این نکته توجه کنید که گاهی اوقات در زندگی مشترک، زوجین به دلیل مشکلات زندگی شان علایق خود را فراموش می کنند.

برای تعامل بیشتر با همسرتان می ‌توانید علایق مشترکی با او ایجاد کنید، با این کار راهی برای صحبت کردن با یکدیگر فراهم می کنید؛ به طور کلی افراد در فضایی آرام تمایل بیشتری برای صحبت کردن دارند.

برای تعامل بیشتر با همسرتان می ‌توانید علایق مشترکی با او ایجاد کنید، با این کار راهی برای صحبت کردن با یکدیگر فراهم می کنید؛ به طور کلی افراد در فضایی آرام تمایل بیشتری برای صحبت کردن دارند.

ما در این مقاله سعی کردیم راهکارهایی را برای برقراری ارتباط کلامی با همسرتان را در اختیارتان قرار دهیم.

شما همراهان عزیز می توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را در زیر همین مطلب با ما  و بقیه کاربران به اشتراک بگذارید؛ از شما کمال تشکر را داریم که تا پایان ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.