با افسردگی همسرم چه کنم

با افسردگی همسرم چه کنم

با افسردگی همسرم چه کنم

با افسردگی همسرم چه کنم

حدود ۱۴.۸ میلیون نفر از بزرگسالان آمریکایی با اختلال افسردگی مواجه هستند.  بیماری افسردگی به زندگی مشترک آسیب جدی می‌ رساند.

مطالعات انجام شده نشان می دهد اختلال های روحی مثل افسردگی، خطر طلاق را در زوجین به طرز چشمگیری افزایش می دهد؛ اما بیشتر زوجین مصمم برای درمان همسر خود تلاش می کنند.

بهتر است قبل از هر چیزی علائم بیماری افسردگی را بشناسید. ما در این مقاله می ‌خواهیم به سوال ” با افسردگی همسرم چه کنم  ” پاسخ دهیم؛ اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه هستید به شما توصیه می کنیم که تا پایان با ما همراه باشید.

علائم بیماری افسردگی

دکتر جیل موری متخصص زمینه درمان گری ازدواج از کالیفرنیای آمریکا معتقد است که اولین فردی که متوجه بروز بیماری افسردگی در فرد می شود همسر است.

رفتار های بیمار یکی از کلیدهایی است که با آن می توان به درمان افسردگی  کمک کرد. گاهی اوقات هر کسی ممکن است دچار غم و اندوه شود، اما تشخیص صحیح بیماری افسردگی بسیار مهم است. فرد افسرده در یک دوره دو هفته ای از  10مورد پنج مورد از علائم زیر را دارد:

  1. از دست دادن حس لذت و علاقه
  2. نداشتن اشتها و یا اضافه وزن بیش از اندازه
  3. خواب بیش از حد و یا بی خوابی های نامنظم
  4. احساس بی قراری و کند شدن حرکات
  5. خستگی مفرط و نداشتن انرژی
  6. عدم تمرکز و کاهش توانایی در فکر کردن
  7. احساس پوچی و یا احساس گناه
  8. فکر های مداوم به مرگ و خودکشی
  9. ویژگی های همسر فرد افسرده
  10. رفتاری دلسوزانه و محبت آمیز داشته باشید
همچنین بخوانید :
چگونه خشکی لب را از بین ببریم

..

با افسردگی همسرم چه کنم ،هر فردی به عنوان همسر باید بپذیرد که بیماری افسردگی نیز دقیقا مانند بیماری دیابت و سرطان جز  بیماری ها است.

برای کمک کردن به همسر خود باید به آرامی و مهربانی با او صحبت کنید، جنگ و جدل با فردی که افسرده است مشکل را حل نمی‌ کند و می‌ تواند تاثیرات منفی بیشتری روی او بگذارد.

به فرد بیمار توضیح دهید که او را دوست دارید و رنج های او را می بینید. قبل از هر کاری باید بگویید که قصد مطرح کردن موضوع بیماری او را با خانواده و دکتر دارید؛ فرد بیمار باید بپذیرد که چیزی برای خجالت کشیدن وجود ندارد و او نباید احساس ضعف کند.

به عنوان همسر باید کاری کنید که او به خود برگردد و عزم خود را برای بهبودی جزم کند. بهتر است نقاط قوت او را مدام تکرار کنید؛ از او بخواهید که با تمام قوا مبارزه کند که مانند سابق در کنار یکدیگر شاد و خوشبخت زندگی کنید و از زندگی لذت ببرید.

بر اساس نظر تینا تسینا دکتر روان درمان؛ برای خارج شدن از شرایط سخت افسردگی باید همسر و اطرافیان افراد افسرده مقاومت زیادی داشته باشند و در این راه از هیچ کمکی دریغ نکنند.

شما به عنوان همسر وظیفه دارید تا کمک کنید همسرتان خودش را پیدا کند و عزمش را برای روزهای سلامتی پیدا کند

..

آن ها باید کاملاً روشنفکرانه به این موضوع نگاه کنند و در تمام جلسات درمانی در کنار شخص بیمار حضور داشته باشند. برای مقاومت بیشتر همسران؛ آن ها باید سعی کنند به صورت جداگانه تحت نظر مشاور باشند.

تنها به عنوان همسر در کنار او باشید

گاهی اوقات کنترل کردن بیماری افسردگی دقیقاً مانند مدیریت سردرد است. با افسردگی همسرم چه کنم در پاسخ به این سوال تنها کاری که باید انجام دهید این است که صبورانه این دوران را با حمایت هر چه تمام پشت سر بگذارید، اما نقطه مقابل این موضوع نیز وجود دارد که ممکن است که درمان این مسئله آسان نباشد.

همچنین بخوانید :
مضرات قنداق کردن نوزاد

نقش همسران در کنترل این بیماری بسیار اهمیت دارد؛ آن ها باید مدام از همسر خود مراقبت کرده و او را تشویق به انجام ورزش، فعالیت های منزل، اقدامات مراقبت از خود کنند.

همسران باید این حس را به فرد افسرده القا کنند که او یک فرد بزرگسال است و هنوز در مسئولیت همسر شما قرار دارد.

مطمئناً با داشتن این احساس هر دو نفر بهتر می توانند با یکدیگر کنار بیایند. به شما توصیه می کنیم که مانند یک حامی با او برخورد کنید و نقش پدر و مادر او را بازی نکنید.

..

زمانی که فرد افسرده تحت مداوا است و یا از داروهای خاصی استفاده می کند باید بیشتر مورد مراقبت قرار بگیرد؛ این مراقبت تحت عنوان مراقبت های پزشکی نیز می تواند باشد.

دکتر کورتنی جانسون متخصص روانپزشکی در حوزه علوم اعصاب دانشگاه ایندیانا معتقد است که افراد افسرده باید به صورت مداوم و منظم چکاب شوند.

چکابی که توسط پزشکان انجام می‌ شود برای درمان افسردگی و شناختن رفتار های غیر معمول بسیار مفید است، زیرا فقط پزشکان تشخیص می ‌دهند که چه زمانی باید قرص ها را عوض کرده و یا مصرف آن ها را متوقف کنید.

با مصرف قرص ها ممکن است افرادی که افسردگی دارند احساس بهبود داشته باشند؛ این به دلیل تاثیر مواد شیمیایی قرص ها در مغز است.

با افسردگی همسرم چه کنم در پاسخ به این سوال باید این موضوع را بدانید که ممکن است بیماری افسردگی بر روی تمام جوانب زندگی افراد تاثیر گذار باشد. بیشترین تاثیر آن بر روی روابط جنسی زوجین است.

همچنین بخوانید :
چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم
با افسردگی همسرم چه کنم
یکی از مهمترین اثرات منفی افسردگی در روابط جنسی زوجین است

..

قرص هایی که معمولا برای درمان افسردگی استفاده می شوند دارای عوارض جانبی جنسی هستند. هر فردی در زندگی ممکن است دچار بیماری افسردگی شود، فرد بیمار مقصر این مین قضیه نیست بهتر است مسئله را شخصی نکنید، به عنوان حامی در کنار او باشید و به او نشان دهید که او را دوست دارید.

به شما توصیه می کنیم که هر کاری که لازم است انجام دهید که ارتباط فیزیکی خود را با او حفظ کنید. هر چند که این بیماری محدودیت‌های مربوط  به خود را دارد؛ اما باید قوی باشید و فضایی شاد ایجاد کنید.

تمام تلاش خود را به کار بگیرید و به دنبال پیدا کردن راه های جدید برای لذت بردن بیشتر در کنار او شوید.

گاهی اوقات به فکر خود باشید

طبق تحقیقات انجام شده همسرانی که زوج آن ها دچار افسردگی است باید گاهی اوقات به فکر خود باشند، زیرا به خطر بروز افسردگی در این افراد نیز بسیار زیاد است؛ بنابراین باید بیشتر مراقب خود باشند و سلامت روانی خود را حفظ کرده و از روش های کنترل خشم استفاده کنید.

با افسردگی همسرم چه کنم ، در پاسخ باید بدانید هر فردی باید زمانی را نیز به خود اختصاص دهد، برای این کار می توانید از کسی که مورد اعتماد شما است درخواست کنید که چند ساعتی را با همسر شما بگذراند؛ حتی  گاهی اوقات مسئولیت مراجعه به پزشک را به دیگران واگذار کنید.

این دسته از افراد برای اختصاص زمانی برای خود در چنین شرایطی احساس گناه می ‌کنند؛ اما نباید این احساس را در خود شکل دهید؛ زیرا قطعاً به آن احتیاج دارید.

همچنین بخوانید :
پوست حساس یعنی چه ؟

سعی کنید با افرادی معاشرت داشته باشید که از مشکل همسر شما با خبر هستند؛ داشتن یک گروه پشتیبان می ‌تواند در بهبودی اوضاع بسیار کمک کننده باشد.

حتی خواندن کتاب نویسنده هایی که وضعیت مشابه زندگی شما را داشته اند میزان درک اطرافیان را بالا می برد این مسئله تاثیر زیادی روی روند درمان می گذارد. دانستن نحوه رفتار با این افراد می تواند احساسات ناشی از خشم و سرخوردگی را در اطرافیان کم کند.

با افسردگی همسرم چه کنم
اختصاص دادن زمانی به خودتان یکی از کارهایی است که برای مقابله با افسردگی می توانید انجام دهید

هرگز تسلیم این بیماری نشوید

با افسردگی همسرم چه کنم در پاسخ به این سوال باید بگوییم که فشاری که این بیماری بر روی زندگی وارد می کند بسیار دشوار است، اما نباید کسی را که دوست داشته اید را به خاطر وجود این بیماری ترک کنید و ازدواج خود را به هم بزنید.

اگر با فرد افسرده ارتباط عمیق تری داشته باشید او نیز به فکر تغییر خود خواهد افتاد و بهبودی او سریع تر پیش می رود. زوجین باید متوجه این موضوع باشند که این بیماری دشمن زندگی مشترک است؛ بنابراین با تشکیل یک تیم برای بهبود بیماری و تصمیم برای چگونگی مدیریت آن با این چالش روبرو شوید.

این موضوع باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و نزدیکی بیشتر همسر خواهد شد در این شرایط مطمئناً او نیز راحت تر با بیماری خود کنار می آید و به فکر درمان خواهد بود.

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” با افسردگی همسرم چه کنم ” پاسخ دهیم ؛اگر شما کاربران عزیز تجربه؛ نظر و یا پیشنهادی درباره افسردگی نزدیکان خود دارید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب در میان بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

همچنین بخوانید :
چگونه تمرکز کودک را بالا ببریم

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.