برای سفیدی دندان چه بخوریم

برای سفیدی دندان چه بخوریم

برای سفیدی دندان چه بخوریم

برای سفیدی دندان چه بخوریم
برای سفیدی دندان چه بخوریم

آیا می دانید که اکثریت روش های سفید کردن دندان گران قیمت هستند و همچنین  چندان هم قابل اطمینان نیستند؟ در صورتی که علاقه مند می باشید بدانید برای سفیدی دندان چه بخوریم  به راهکارهای خوراکی و طبیعی ما در این زمینه در این مقاله توجه فرمایید.

داشتن دندان هایی سالم ، سفید و یکدست چیزی می باشد که مورد علاقه ی اکثریت انسان ها می باشد؛ همه ی افراد دوست دارند که چنین دندان های زیبایی  را داشته باشند که با مراجعه  کردن به پزشک  دندانپزشک سعی می کنند این نوع دندان های فوق العاده  را برای خود پدید بیاورند.

اما آیا می دانید که ترمیم کردن و زیبا کردن دندان ها چه هزینه های بالا و سر به فلکی دارد؟ در این جا لازم می باشد با توجه به موارد ذکر شده به توصیه های متخصصان برای استفاده کردن از چند روش خانگی و کاملا کاربردی برای سفیدی دندان های خودتان پیش از هر اقدامی توجه  فرمایید.

خوراکی های مناسب برای سفیدی دندان ها

مصرف کردن گل گلم

برای این که از خاصیت سفید کنندگی گل کلم و و کلم بروکلی بهره ی کافی را ببرید سعی کنید که به صورت خام آن  را مصرف نمایید،  خرد کردن و جویدن این سبزیجات  کمی دشوار می باشند ولی هنگام مصرف کردن این مواد در زیر دندان ها باعث می شوند لایه ای از سطح دندان را سایش دهند و از بین ببرند، با جویدن زیادتر گل کلم و کلم بروکلی  بزاق ترشح شده ی دهانتان افزایش پیدا می کند  و سبب  می شود لکه های دندان هایتان از بین بروند.

همچنین بخوانید :
ماسک های پوست مخصوص تابستان
برای این که از خاصیت سفید کنندگی گل کلم و و کلم بروکلی بهره ی کافی را ببرید سعی کنید که به صورت خام آن  را مصرف نمایید

مصرف توت فرنگی

از دیگر پاسخ های سوال  برای سفیدی دندان چه بخوریم این می باشد که توت فرنگی استفاده کنید، آیا می دانستید توت فرنگی اسید مالئیک دارد؟ آیا می دانستید که اسید مالئیک موجود در توت فرنگی می تواند  کربوهیدرات  را برای عضله سازی به انرژی تبدیل  کند؟  اطلاع دارید که برای سلامت دندان ها نیز اسید مالئیک توت فرنگی بسیار مفید فایده می باشد؛ چون  از روی دندان ها لکه های سطحی شان را بین می برد.

برای سفید کردن دندان ها به وسیله ی توت فرنگی از روش های مختلفی استفاده می شود؛ می توانید از طریق له کردن توت فرنگی  و ترکیب کردن آن  با مقداری جوش شیرین  مخلوطی خمیری بدست آورید تا به همراه مسواکی بر روی  دندان های خود بکشید؛ همچنین می توانید از طریق آب کشی کردن دهان خود با محلول های فلورایدی بقایای اسید مالئیک توت فرنگی را از سطح دندان های خودتان پاکسازی نمایید تا سبب کمک به افزایش دوام دندان هایتان شوید.

همچنین در میوه هایی مانند شلیل ، آلبالو ، موز ، سیب و هلو نیز اسید مالئیک  وجود دارد.

مصرف مواد لبنی مانند پنیر و ماست

افزایش دادن ترشح بزاق دهان توسط مواد لبنی همچون گل کلم ها خاصیت مهمی می باشد که این مواد دارند؛  چیزی که سبب از بین رفتن لکه های سطحی دندان ها می شود هم همین ترشح بزاق در دهانتان می باشد؛ پاسخ دیگر سوال برای سفیدی دندان چه بخوریم استفاده کردن از مواد لبنی می باشد.

برای کمک کردن به سفیدی بیشتر دندان ها همچنین می توانید از لبنیاتی مثل پنیر استفاده کنید چون که حاوی اسید لاکتیک  می باشد  و برای سفیدی دندان ها مناسب هستند؛  اسید لاکتیک پنیر نیز خاصیتی مشابه اسید مالئیک توت فرنگی دارد  و موجب جداسازی لکه ها از سطح دندان های انسان می شود.

همچنین بخوانید :
جلوگیری از سفیدی مو
از لبنیاتی مثل پنیر استفاده کنید چون که حاوی اسید لاکتیک  می باشد  و برای سفیدی دندان ها مناسب هستند

مصرف آجیل و دانه های خوراکی

خاصیت لایه برداری دندان ها از مزایای استفاده از بادام هندی ، تخمه های آفتابگردان ، بادام و گردو می باشد که موجب سفید کردن بیشتر دندان ها هم می شوند؛ از این مواد مناسب می باشد که بصورت میان وعده  در هر روز استفاده کنید؛  این مواد  و دانه های خوراکی همچنین خاصیت فوق العاده ای برای پیشگیری از بیماری های قلبی  و عروقی دارند.

استفاده از آناناس

آناناس موجب کاهش التهاب می شود، می پرسید از چه طریقی ؟ پاسخ : با دارا بودن آنزیم بروملین در خود سبب این خاصیت مفید می شود، از بین بردن لکه های سطحی دندان ها  و همچنین نابودسازی مولکول های پروتئینی  از دیگر مزایای آنزیم بروملین  موجود در آناناس می باشد؛ در هنگام جدا شدن پروتئین از روی دندان ها،  آب دهان باعث شست و شوی آن می شود که در نهایت موجب شفاف شدن بیشتر دندان هایتان می شود.

خوراکی های مناسب برای سفیدی دندان ها
آناناس با دارا بودن آنزیم بروملین در خود باعث از بین بردن لکه های سطحی دندان می شود

مصرف کردن پیاز

برای دانستن این که برای سفیدی دندان چه بخوریم توصیه ی بعدی ما استفاده نمودن از پیاز می باشد؛ از بین بردن پلاک دندان ها و سفید شدن دندان ها از خاصیت های های فوق العاده ی مصرف پیاز بصورت خام می باشد؛ هر چند که پیاز خام بوی بد و آزار دهنده ای دارد اما به دلیل خواص فوق العاده اش  از مصرف  آن بهتر است که غافل نشوید.

مصرف نمودن کرفس

اگر که می خواهید رسوبات باقی مانده از غذا در بین  دندان هایتان را شست  و شو دهید و باعث پاکسازی آن ها شوید، توصیه ی ما این است که از کرفس  و هویج استفاده کنید چون آب فراوانی  هم دارا می باشند که باعث پاکسازی دندان ها می شوند؛ همچنین برای از بین بردن لکه های سطحی دندان ها بافت کرفس بسیار مناسب می باشد پس برای سفیدی بیشتر دندان ها کرفس خام مصرف کنید و گاز بزنید.

همچنین بخوانید :
چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم
مصرف کرفس رسوبات موجود در بین دندان ها را از بین می برد

تا این جا خوراکی های مناسب برای سفید شدن دندان هایتان را برایتان معرفی نمودیم اکنون چند نوع ماده خوراکی که باعث  ایجاد لکه و زردی دندان هایتان می شوند را به شما معرفی می نماییم.

مواد خوراکی که باعث  ایجاد لکه و زردی دندان

هایتان می شوند

مصرف کردن نوشیدنی های اسیدی

از دیگر مواردی که در بحث برای سفیدی دندان چه بخوریم باید یاد آور شویم این است که  چای، قهوه، نوشابه، از جمله نوشیدنی های اسیدی می باشند که باعث به هم خوردن تعادل PH دهان می شوند و باعث آسیب رسانیدن به مینای دندان ها می شوند؛ مصرف نمودن نوشابه به دلیل قند  و کربنی که در خود موجود دارد از دو مورد ذکر شده ی دیگر خطرناک تر می باشد چون سبب پوسیدگی دندان ها نیز می شود.

در صورتی که به مصرف این نوشیدنی ها اعتیاد دارید سعی کنید برای پاکسازی دهانتان پس از مصرف نمودن این نوشیدنی ها آب زیادی بنوشید تا مواد مضر آن ها از دهان شما پاک شوند  همچنین می توانید سبزیجات و میوه جات  ترد مصرف  نمایید.

مصرف نمودن چاشنی ها و سس ها

مصرف سس های تیره  و همچنین طعم دهنده های تیره رنگی مانند سس سویا، سرکه بالزامیک موجب ایجاد لکه هایی بنفش رنگ بر روی سطح دندان هایتان خواهند شد؛ به جای این موارد استفاده کردن از روغن زیتون  و سرکه ی برنج را به شما توصیه می کنیم که باعث شفافیت دندان ها می شوند همچنین می توانید برای طعم دهندگی به خوراکی های خود نیز استفاده نمایید.

همچنین بخوانید :
علت تب و لرز ناگهانی در بزرگسالان
برای سفیدی دندان چه بخوریم
مصرف سس های تیره  و همچنین طعم دهنده های تیره رنگ موجب ایجاد لکه هایی بنفش رنگ بر روی سطح دندان هایتان خواهند شد

مصرف سس قرمز

آخرین موردی که از بحث برای سفیدی دندان چه بخوریم باید بدانید این است که یکی از مواردی که سبب تغییر رنگ دندان هایتان می شود مصرف کردن سس گوجه فرنگی  می باشد این ماده با داشتن رنگ قرمز و اسید زیاد سبب این مشکل بر روی دندان ها می شود مصرف نمودن  و جویدن سبزیجاتی مانند کلم بروکلی  و گل کلم پس  از مصرف نمودن سس گوجه فرنگی،  جهت از بین بردن مضرات آن توصیه می شود و همچنین سبب از بین بردن لکه های ایجاد شده می شوند.

آیا شما هم مواد خوراکی مناسب  دیگری برای سفید کردن دندان ها می شناسید؟ لطفا تمامی نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه برای استفاده ی ما  و سایر بازدید کنندگان  وبسایت گلسانه  در زیر همین مقاله ارسال فرمایید ممنون.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.