ازدواج سخت شده

چرا ازدواج سخت شده است

چرا ازدواج سخت شده است

ازدواج سخت شده
چرا ازدواج سخت شده است

برای دانستن این که چرا ازدواج سخت شده است لازم است که بدانید اکثریت ما مهارت ها و توانایی های خودمان را در همسرداری از والدین خودمان استنباط و برداشت می کنیم، بدون توجه به این که والدین ما در همسرداری خودشان موفق بوده اند یا خیر.

این مورد که پس از گذراندن زمانی در زندگی مشترک مان به این نتیجه گیری می رسیم که عملکرد ما در همسرداری مان موفق نیست و جواب گوی نیازهای ما را نمی دهد نیز به همین برداشت اشتباه ما از همسرداری ناموفق والدین مان بر می گردد.

ابتدایی ترین و مهم ترین چیزی که ما در روابط مشترک خودمان هنگام ازدواج کردن بایستی فرا بگیریم این است که، مهارت های زندگی مشترک با شخص دیگر را  در دوران زندگی مان بیاموزیم.

زندگی مشترک با همسر چیزی ماورای پیدا کردن دوست می باشد، ولی اشتباه ما این است که زندگی مشترک و ازدواج خودمان را با دوست پیدا کردن قیاس می کنیم.

اشتباه بزرگ ما این است که تصور می کنیم وقتی تعاملات و روابط اجتماعی مناسبی با دیگر افراد جامعه داریم حتما در زندگی مشترک خودمان هم شخص موفقی خواهیم شد.

مهارت های مورد نیاز برای ازدواج

مهارت حل مساله

ما انسان ها بایستی بتوانیم توانایی ها و مهارت های خودمان را در زندگی مشترک مان بهبود دهیم، تا بتوانیم فرد موثر و مفیدی در زندگی زناشویی خودمان باشیم.

نکته ی مهم مطلب چرا ازدواج سخت شده است این است که اگر شخصی تازه ازدواج کرده یا تازه نامزد کرده می باشید، دغدغه و نگرانی شما برای یاد گیری و جا افتادن در زندگی زناشویی تان  بایستی بیشتر از سایر افراد جامعه باشد.

همچنین بخوانید :
چگونه با خودمان مهربان باشیم

مهارت حل مساله بسیار مهم و حیاتی است در صورتی این مهارت را در زندگی تان به خوبی فرا نگرفته باشید سایر مهارت های شما نیز بی اثر خواهند بود و کار آیی های لازمی را  نخواهند داشت؛ سال های ابتدایی زندگی متاهلی و زناشویی به خصوص دو سال اول آن از سال های دشواری هستند.

هر زوجینی در زندگی زناشویی خودش برای حل کردن مشکلاتش، راهکارها و روش های مخصوص به خودش را دارد.

بلد بودن مهارت حل مساله در زندگی، در واکنش به مسائلی همچون کوتاه آمدن زوجین نسبت به همدیگر در زندگی مشترک شان، واکنش های آن ها  در هنگام دعواها و مشاجرات شان، بخشش و سایر مسائل دیگر آن ها اهمیت فراوان تری به خودش پیدا می کند.

ازدواج سخت شده
مهارت حل مساله بسیار مهم و حیاتی است در صورتی این مهارت را در زندگی تان به خوبی فرا نگرفته باشید سایر مهارت های شما نیز بی اثر خواهند بود

مهارت تصمیم گیری در زندگی

مهارت تصمیم گیری از جمله مهارت هایی است که چه در زندگی مشترک به کار زوجین می آید، چه در قبل ازدواج آموختنش برای زوجین و سایر افراد جامعه مهم و اساسی می باشد.

آموختن مهارت تصمیم گیری از کاربردی ترین مواردی است که زندگی زناشویی و همچنین سایر انتخاب های انسان ها را در طول زندگی شان تحت الشعاع و متاثر خودش قرار می دهد.

نکته ی بعدی از مطلب چرا ازدواج سخت شده است این است که  دارا بودن خصوصیت تصمیم گیری درست  و  پیرو آن مصمم بودن در اراده ها، از مهارت هایی هستند که نیاز به آموختن دارند.

مهارت تصمیم گیری در هوشمندانه کردن و با تدبیر کردن تصمیمات ما در زندگی تاثیر بسیار زیادی دارد.

این مهارت در تصمیم گیری های خردمندانه ی ما نقشی کلیدی و اساسی بر عهده دارد، برای این که تصمیم گیری های ما همواره هوشمندانه باشند باید سه مرحله ی مهم را طی کنیم.

همچنین بخوانید :
ازدواج با فرد خودشیفته

مرحله ی اول

در مرحله ی اول افراد باید بتوانند به نظرات خودشان احترام بگذارند و به ارزیابی درست و صحیحی از نظرات شان برسند.

مرحله ی دوم

در مرحله ی دوم افراد بایستی بتوانند با دارا بودن عزت نفسی بالا، از والدین شان یعنی پدر و مادر خودشان درباره ی تصمیمات شان نظر خواهی کنند.

سخت شدن ازدواج
یکی از تصمیم گیری های هوشمندانه در زندگی مشترک نظر خواهی کردن از والدین در پاره ای از اوقات دشوار زندگی است

مرحله ی سوم

در مرحله ی سوم افراد باید بتوانند از میان نظرات خودشان و نظرات دیگران به تصمیماتی صحیح و دارای منطق برسند و تصمیمات شان را با داشتن عزمی جدی به مرحله ی اجرا در آورند و عملی کنند.

تقدم شمردن همسر

یعنی شما همسرتان را بر همه ی امور همچون فرزندان خود، پدر و مادرتان، دوستان خود، بازی های کامپیوتری و یا هر مورد مهم و غیر مهم دیگری مقدم شمارید.

شما همسرتان را در ابتدا پس از خداوند بزرگ مقدم بدانید و فرزندان و کودکان تان و موارد دیگر به ترتیب اولویت پشت سر آن قرار می گیرند.

مطلب کلیدی دیگر مقاله ی چرا ازدواج سخت شده است این است که همسر شما مهم ترین فردی است که در تمامی مراحل زندگی شما چه روزهای سخت و چه روزهای دشوارتان و چه روزهای تلخ و روزهای شیرین زندگی تان همواره در کنار شما خواهد ماند، پس بهتر است که همسرتان را جزو مهم ترین اولویت های زندگی تان  قرار دهید.

مدیرت داشتن بر خود

یکی از سوالات روزانه ی شما می تواند این باشد، چگونه می توانم همسر مناسب و ایده آلی برای همسرم در آینده ی زندگی مان باشم؟

همچنین بخوانید :
۷ راه آسان برای نه گفتن

به صحبتی که در ابتدای مطالب این مقاله اشاره نمودیم بر می گردیم، با افزایش سطح مهارت ها و توانایی های خودمان می توانیم فرد موثر و مفیدی هم در زندگی شخصی  خودمان و هم در زندگی مشترک مان تبدیل شویم.

بصورت مطمئن افزایش مهارت ها و تلاش برای بهتر شدن می تواند بصورت مشترک انجام شود، چون به تنهایی کار دشوارتری را برای انجام این کار در پیش رویتان خواهید داشت.

ما می توانیم به عنوان مثال برای جذاب بودن خودمان برای همسرمان در سال های آتی زندگی مان تلاش کنیم.

همچنین می توانیم از خودمان سوال کنیم که چگونه می توانم نقش حمایت گری بیشتری را از همسرم داشته باشم؟  سوالات و مثال های متنوع دیگری که می توانند باعث افزایش سطح کیفی و مهارت های شما و همسرتان در زندگی مشترک تان شوند.

سخت شدن ازدواج
با افزایش سطح مهارت ها و توانایی های خودمان می توانیم فرد موثر و مفیدی هم در زندگی شخصی  خودمان و هم در زندگی مشترک مان تبدیل شویم

بخشیدن و گذشت کردن

مطلب دیگر از بحث چرا ازدواج سخت شده است این می باشد که  در زندگی مشترک تان شما بایستی توان بخشیدن و چشم پوشی کردن و همچنین از یاد بردن بخشی از خطاها و اشتباهات همسرتان را داشته باشید.

همچنین شما بایستی شخصی باشید که مشتاق به پوزش خواستن و عذرخواهی نمودن از همسرش را در اوقاتی از زندگی زناشویی اش می باشد.

قطعا توجه دارید که نه شما کامل هستید و نه همسرتان، همه ی ما انسان ها در بخش هایی از زندگی فردی و مشترک خودمان دچار اشتباهات و خطاهایی می شویم.

در صورتی که شما توانایی بخشیدن همسرتان را نداشته باشید قطعا تنها بودن خودتان را در زندگی باید بپذیرید.

همچنین بخوانید :
تفاوت شوخی و تمسخر

مهارت مبارزه کردن

گزینش همسری مناسب از مهم ترین تصمیماتی می باشد که به وسیله ی داشتن انتخاب هایی صحیح پس از آن، در زندگی زناشویی مهم تلقی می شود.

در هنگام مبارزه ی خودتان باید به عدالت در مبارزه کردن خودتان توجه ویژه ای داشته باشید.

مبارزات زندگی شما نباید خیلی طولانی و سرسام آور شوند  و باعث دل آزردگی همسرتان شوند؛ مبارزات شما بایستی توام با دادن احساس دلگرمی و خوشحالی به همسرتان باشند.

مبارزه کردن در زندگی باعث می شود شما از در جا زدن و راکد شدن در زندگی دور شوید و شور و نشاط فراوانی را به زندگی تان سرازیر کند.

هنگام مبارزه ی برای رسیدن به اهداف مان قطعا این احتمال نیز وجود دارد که شکست هم بخوریم ولی پس از شکست به کمک همسرتان برای پیروزی دوباره تلاشی بیشتر و موثرتر و خردمندانه تری کنید.

ازدواج سخت شده
مبارزات زندگی شما نباید خیلی طولانی و سرسام آور شوند  و باعث دل آزردگی همسرتان شوند

همدلی کردن و همراه بودن در زندگی

مطلب آخر از بحث چرا ازدواج سخت شده است بحث همدلی کردن و همراهی است، منظور ما از همدلی کردن درک متقابل همسرمان و شرایط پیش روی او می باشد.

همدلی کردن کردن به معنای تایید تمامی کارهای همسرمان نیست، همدلی کردن یعنی در اوقات مختلف زندگی مشترک تان بتوانید هیجانات و احساسات همسرتان را به درستی درک نمایید.

همدلی کردن یعنی گاهی از واکنش های رفتاری و چهره ای همسرتان بتوانید احساسات درونیش را متوجه شوید و بتوانید از دریچه ی نگاه او به مسائل و مشکلات زندگی تان بنگرید.

ناتوانی در همدلی کردن یعنی در هنگام بروز مشکلات شما همسرتان را فقط سعی در نصیحت کردن کنید، او را مورد سرزنش قرار دهید، توانایی های خودتان را به رخش بکشید، در برخورد و مواجهه ی با مشکلات بیش از حد آن ها را کوچک یا بیش از اندازه بزرگ جلوه دهید و نصیحت کردن های بی موقع و نادرستی در مراحل مختلف زندگی تان به او داشته باشید.

همچنین بخوانید :
آرتمیس اولین زن دریانورد ایرانی و در جهان – زندگینامه و اتفاقات | گلسانه

در پایان اگر شما هم دلایل دیگری برای سخت شدن ازدواج ها و زندگی مشترک  زوجین می دانید، لطفا برای ما در پایین همین مطلب به اشتراک بگذارید با سپاس.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.