مشکلات کفش پاشنه بلند

معایب کفش پاشنه بلند

معایب کفش پاشنه بلند

معایب کفش پاشنه بلند
چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم

کفش های پاشنه بلند از نظر ظاهری بسیار مورد توجه خانم‌ها هستند. استفاده از این کفش ها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و زیبایی در خانم ها می شود؛ اما واقعیت این است که به کمر و پاها آسیب می رساند.

بنابراین بهتر است که از آن ها استفاده نکنید و سعی کنید بدون استفاده از کفش‌های پاشنه بلند خود را بلند قد تصور کنید؛ زیرا بعد از استفاده از آن ها قطعاً احساس درد می کنید. این موضوع را نیز در نظر بگیرید که اگر به صورت مداوم از این کفش را استفاده کنید چه بلایی ممکن است بر سر بدن شما بیاید.

بسیاری از خانم ها سرسختانه از کفش های پاشنه بلند حمایت می کنند ؛ اما عوارض استفاده از آن ها را نمی دانند.گاهی اوقات این آسیب ها به حدی جدی است که ممکن است زندگی روزمره فرد را مختل کند.

ما در این مقاله می ‌خواهیم به  سوال “چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم  ” بپردازیم لطفاً تا پایان ما را همراهی کنید. امید است این مقاله مورد توجه شما دوستان عزیز قرار بگیرد.

معایب کفش پاشنه بلند :: عدم احساس راحتی پاها

از مضرات استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند؛ می توان به کوتاه شدن تاندون آشیل اشاره کرد. تاندون و بافتی که استخوان پاشنه پا را به ماهیچه های ساق متصل می کند آسیب می بیند.

وقتی که از کفش پاشنه بلند استفاده می کنیم بستگی به مدت زمان استفاده از آن ها این تاندون طول می کشد که به حالت اولیه خود بازگردد. بعد از گذشتن این زمان مطمئناً دیگر دردی احساس نمی کنید. اگر از کفش های پاشنه بلند استفاده نکنید پاها آسوده تر هستند.

همچنین بخوانید :
تغییر رنگ لباس مخصوص هر فصل
معایب کفش پاشنه بلند
از مضرات استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند؛ می توان به کوتاه شدن تاندون آشیل اشاره کرد

معایب کفش پاشنه بلند :: کمر درد

این موضوع درست است که کفش‌های پاشنه بلند پاها را جذاب تر و زیبا تر نشان می دهد؛ اما باید این را بدانید که با پوشیدن آن ها لگن به سمت عقب می رود و این موضوع باعث آسیب در ناحیه کمر خواهد شد ؛ تعادل قسمت کمر به هم می خورد و فشار زیادی به ستون فقرات وارد می شود که مطمئناً نتیجه آن به وجود آمدن کمر درد است. بنابراین اگر از این کفش را استفاده نکنید مطمئناً از کمردرد در امان خواهید بود.

پاهای زیبا تری خواهید داشت

در پاسخ به سوال ” چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم ” باید بگوییم که معمولاً کفش هایی که پاشنه بلندی دارند و نوک تیز هستند به پنجه های پا آسیب می رساند و باعث می شوند که ناخن های پا  روی یکدیگر قرار بگیرند.

انتخاب کفش انتخابی بسیار مهم است؛ زیرا اگر کفش راحت نباشد مطمئناً شما را آزار می دهد؛ بنابراین بهتر است که از کفش هایی که پنجه پهن دارند استفاده کنید.

اگر شما هم از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنید و در ناحیه پا و ناخن به مشکل برخورده اید، به شما توصیه می کنیم که استفاده از این کفش ها را کنار بگذارید و به جای آن از صندل ها استفاده کنید که ناخن های شما از شکل بد خارج شده و درد پاها نیز به طور کامل برطرف شود.

معایب کفش پاشنه بلند :: عدم تعادل آسان

در سال ۲۰۱۵ تحقیقاتی درباره کفش های پاشنه بلند انجام شد ، نتیجه آن به این صورت بود که کفش‌های پاشنه بلند باعث به هم خوردن تعادل در قسمت ماهیچه ها و مچ پا می شود.

به مرور زمان ماهیچه هایی که مچ پا را احاطه کرده اند ضعیف شده و نمی توانند کار خود را به درستی انجام دهند؛ اما اگر از کفش های تخت استفاده کنید این شرایط به کلی تغییر می ‌کند و تعادل ماهیچه‌ها را در پی خواهد داشت. این مشکل را می توان به وضوح مشاهده کرد بهتر است قبل از استفاده کفش های پاشنه بلند کمی درباره آن ها فکر کنید.

همچنین بخوانید :
چرا خانم ها مانند آقایان سریع عاشق نمی شوند
معایب کفش پاشنه بلند
بهتر است قبل از استفاده کفش های پاشنه بلند کمی درباره آن ها فکر کنید

کوتاه به نظر آمدن بهتر از آسیب رسیدن به بدن است

در پاسخ به سوال ” چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم ” باید بگوییم که ممکن است که با استفاده کردن از کفش های پاشنه بلند کوتاه تر به نظر برسید؛ اما در عوض بدنی سالم خواهید داشت.

تحقیقاتی که در زمینه استفاده از کفش های پاشنه بلند انجام شده است نشان می ‌دهد که افرادی که از این استفاده می کنند معمولاً ماهیچه پای آن ها کوتاه ‌تر می ‌شود. این موضوع به خاطر هماهنگ نشدن پاشنه آشیل است.

اگر به طور طولانی مدت از این کفش ها استفاده کردید می توانید با انجام حرکات کششی فیزیوتراپی و استفاده از کفش های طبی پاها را به حالت عادی خود باز گردانید.

معایب کفش پاشنه بلند :: درد در قسمت پایین کمر

در پاسخ به سوال ” چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم ”  باید بگوییم که هیچ کس منکر این موضوع نیست که کفش‌ های پاشنه بلند نسبت به دیگر کفش ها بسیار شیک تر و جذاب تر هستند و استفاده از آن ها زیبایی بیشتری را به خانم ها می بخشد.

اما باید این موضوع را بدانید که استفاده از آن ها باعث آسیب به ستون فقرات می شود؛ زیرا این کفش را از پا به‌ طور کامل حمایت نمی کنند و باعث توزیع نابرابر وزن در بدن می شوند. این موضوع با درد در قسمت پایین کمر ؛ ستون فقرات و التهاب همراه می ‌شود.

معایب کفش پاشنه بلند :: درگیر شدن ماهیچه ها

یکی از مضرات استفاده از کفش های پاشنه بلند؛ درد در قسمت ماهیچه های ساق پا خواهد بود. این موضوع باعث برجسته شدن رگ ها و حتی بیماری واریس می‌ شود که وحشتناک به نظر می آید.

همچنین بخوانید :
چگونه دستانی زیبا داشته باشیم

این موضوع ممکن است در صورت عدم توجه به مشکلات بدتری نیز تبدیل شود؛ بنابراین اگر می خواهید زندگی سالمی داشته باشید استفاده از این کفش ها را بسیار محدود کنید تا به خود آسیبی نرسانید.

معایب کفش پاشنه بلند
یکی از مضرات استفاده از کفش های پاشنه بلند؛ درد در قسمت ماهیچه های ساق پا خواهد بود

به وجود آمدن درد در قسمت کف پا

بیشتر خانم ها از کفش های پاشنه بلند برای راه رفتن با تکبر و زیبایی استفاده می کنند؛ استفاده از آن ها برای تمام طول روز قطعاً باعث به وجود آمدن احساسی ناخوشایند در شما می شود و مطمئناً درد در کف پا در قسمت تیز پاشنه انگشتان قوس پا ایجاد می شود.

معایب کفش پاشنه بلند :: پیچ خوردن مچ پا

” چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم ” این موضوع کاملا درست است که این کفش ها توجه آقایان را بسیار به خود جلب می کند؛ اما باید به این موضوع نیز دقت کنید که سلامتی از هر چیز دیگر با اهمیت تر است.

اگر از این کفش را استفاده می کنید باید تنها در مکان های صاف آن ها را بپوشید. این کفش ها برای جاهایی که ناهموار؛ شیبدار و جاهایی که قلوه سنگ دارند نمی‌توان استفاده کرد؛ زیرا باعث به وجود آمدن انحنا و پیچ خوردگی پا می ‌شود.

پیچ خوردگی و رگ به رگ شدن قوزک پا باعث به وجود آمدن احساس درد؛ کوفتگی و حتی گاهی شکستگی شود. به توصیه می ‌کنیم که به صورت روزانه به هیچ عنوان از این کفش ها استفاده نکنید.

اگر نمی توانید استفاده از این کفش ها را به کلی کنار بگذارید؛ تنها در موقعیت ها و جاهای خاص که مدت استفاده از آن ها محدود است بهره ببرید.

همچنین بخوانید :
چرا مردها از خرید رفتن با زنان بیزارند؟!
مشکلات کفش پاشنه بلند
از کفش های برای جاهایی که ناهموار؛ شیبدار و جاهایی که قلوه سنگ دارند نمی‌توان استفاده کرد

انحنای ستون فقرات

استفاده از کفش‌های پاشنه بلند باعث به وجود آمدن منحنی نامناسب در قسمت ستون فقرات می شود؛ اما دنبال کنندگان مد و فشن همیشه از این کفش ها استفاده کردند و به طور گسترده  آن ها را تبلیغ می کنند.

معایب کفش پاشنه بلند :: بروز مشکل در رگ های خونی

در پاسخ به سوال ” چرا کفش پاشنه ‌بلند نپوشیم  ” باید بگوییم که معمولا خانم‌هایی که از این کفش را استفاده می‌ کنند؛ بعد از این که دچار درد و ناراحتی می شوند و می فهمند که مضرات این کفش ها چیست!!

حقیقت این است که این کفش ها باعث بلند تر و باریک تر نشان دادن پاها می شوند، اما پاها را در وضعیتی قرار می دهد که از حالت طبیعی خارج می شوند و دیگر احساس راحتی ندارند.

حتی باعث به وجود آمدن استرس در پا می شود که تنگی و انقباض رگ های خونی را در پی خواهد داشت.

گاهی اوقات نیز ممکن است باعث پاره شدن رگ ها در ناحیه پا شود که امکان جراحی شدن آن بسیار است.

انگشت چکشی

از دیگر اثرات این کفش ها  می توان به انگشت چکشی شدن اشاره کرد. اگر پاها برای مدت طولانی در معرض فشار قرار بگیرند؛ شکل غیر طبیعی به پاها می دهند.

فشاری نابرابر بر روی ساق پا و رگ های خونی و برگشت آن ها می ‌شود که این موضوع به انگشت چکشی معروف است.

مشکلات کفش پاشنه بلند
از دیگر اثرات کفش های پاشنه بلند می توان به انگشت چکشی شدن اشاره کرد

معایب کفش پاشنه بلند :: ضعیف کننده رباط ها

ربات ها به طور کلی قسمت های که با آن حرکت  می کنیم را کنترل می کنند، آسیب و یا تضعیف آن ها باعث بروز مشکلات جبران ‌ناپذیری در قسمت پا می شود، بنابراین به شما توصیه می ‌کنیم که از کفش هایی که پاشنه ۲ اینچ یا بیشتر دارند استفاده نکنید که پاها را از هرگونه آسیب جدی دور نگه دارید.

همچنین بخوانید :
تفاوت عمل کوچک کردن و لیفت سینه

معایب کفش پاشنه بلند :: آرتروز زانو

در پاسخ به سوال ” چرا کفش پاشنه ‌بلند نپوشیم  ” باید بگوییم که با انحنای پا ؛ فشار زیادی بر روی مفاصل زانو ایجاد می شود که می تواند باعث به وجود آمدن آرتروز زانو شود که بسیاری از مردم با آن دست و پنجه نرم می ‌کنند.

بنابراین سعی کنید که استفاده از این کفش ها را محدود کنید تا دچار آرتروز زانو و انحطاط مفاصل نشوید و همین طور این موضوع باعث ثابت نگه داشتن انگشتان پا می شود که مطمئنا بعد از استفاده طولانی مدت درد زیادی را به دنبال دارد.

معایب کفش پاشنه بلند :: تغییر شکل هگلوند

بیماری هگلوند یکی از رایج ترین اثرات جانبی استفاده از کفش‌های پاشنه بلند است. این بیماری به گونه ای است که استخوان پشت پاشنه پا را بزرگ‌ می کند.

بافتی که در کنار تاندون آشیل قرار دارد زمانی که با این استخوان بزرگ درگیر می شود باعث تحریک پا می شود.

برای جلوگیری از این تغییر شکل پزشکان و متخصصان توصیه می ‌کنند که از تمرین های فیزیوتراپی استفاده کنند که فشار ناشی از فرسایش طولانی مدت این کفش ها را به مرور زمان تسکین بدهند.

مورتون نوروما

در پاسخ به سوال ” چرا کفش پاشنه ‌بلند نپوشیم  ” باید بگوییم که بلندی پاشنه کفش و فضای باریک برای انگشت ها ؛ باعث سفت شدن اعصاب بین انگشت ها می ‌شود که نتیجه این آسیب بروز مورتون نوروما است. این مشکل باعث بی حسی انگشت های پا، درد تحمل وزن به پارستزی یا احساس خارش پوست است.

همچنین بخوانید :
دختران چقدر شبیه مادرشان هستند
مشکلات کفش پاشنه بلند
بلندی پاشنه کفش و فضای باریک برای انگشت ها ؛ باعث سفت شدن اعصاب بین انگشت ها می ‌شود

معایب کفش پاشنه بلند :: مشکلات تاندونی

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که بیش از ۵ روز در هفته از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنید؛ باید خود را برای بروز مشکلات تاندونی آماده کنید.

بروز مشکلات تاندونی حدود ۱۳ درصد باعث کاهش فیبر ماهیچه ‌ای می ‌شود. این مشکل آشیل را سفت می کند و موقعیت استراحت قوزک پا را دچار تغییر و تحول خواهد کرد و باعث خم شدن پا بیش از حد معمول می ‌شود.

مشکلات بسیاری با استفاده از کفش های پاشنه بلند برای پاها و ستون فقرات به وجود می آید. شاید شما هم با خواندن این مقاله و اثرات مخرب استفاده از کفش های پاشنه بلند از پوشیدن آن ها منصرف شده باشید.

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم  ” پاسخ دهیم . آسایش و راحتی مطمئنا از مد و زیبایی بسیار با اهمیت تر است؛ اگر شما هم نظر و یا پیشنهادی درباره استفاده از کفش های پاشنه بلند دارید می توانید آن را با ما در میان بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.