چرا باید عاشق خودتان باشید

چرا باید عاشق خودتان باشید

چرا باید عاشق خودتان باشید

چرا باید عاشق خودتان باشید
چرا باید عاشق خودتان باشید

فاصله ی زیادی بین دوست داشتن خود و خودشیفتگی وجود دارد این دو موضوع کاملاً با یک دیگر متفاوت هستند به احتمال زیاد این موضوع را شنیده اید که می گویند کسی که خود را دوست ندارد نمی تواند دیگران را دوست داشته باشد؛  دوست داشتن همیشه با عشق به خود شروع می‌شود و به دیگران نیز  سرایت می کند هر فردی باید با خود هم دردی کند، مراقبت کند، و توجه کافی به خود داشته باشد تا بتواند در بقیه ی مسائل با افراد دیگر کنار بیاید.

ما در این مطلب می خواهیم پاسخ سوال چرا باید عاشق خودتان باشید را به شما بگوییم با ما همراه باشید.

پاسخ به سوال چرا ما باید عاشق خودمان باشیم

هنگامی که شما کسی که هستید را دوست دارید راحت تر خود

واقعی تان را قبول می کنید

در واقع ما باید خود واقعی مان را از نظر ابعاد مثبت و چه منفی بپذیریم اما این موضوع به این معنی نمی باشد که تمام خصوصیات خود را قبول کنیم و از آن ها راضی باشیم؛  درست است که می گوییم باید خود را دوست داشته باشید اما این به این معنی نیست که دست از تلاش برای بهبود رفتارها و خلقیات خود بردارید، هرکسی صفات خاص و منحصر به فرد خودش را دارد این صفات ممکن است خوب یا بد باشند؛  بهتر است که در راستای بهتر کردن صفات بد خود از هیچ تلاشی فروگذاری نکنیم.

بهتر شدن صفات بد به انسان احساس اعتماد بنفس مضاعفی می دهد،  وقتی خود را می پذیرید دیگر نیازی به مقایسه کردن خود ندارید و این احساس همیشه با شما می ماند.

همچنین بخوانید :
خنک شدن بدون کولر
هرکسی صفات خاص و منحصر به فرد خودش را دارد این صفات ممکن است خوب یا بد باشد

به شما حس اعتماد به نفس و تایید شدن می‌دهد

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا باید عاشق خودتان باشید ؟ در پاسخ به این سوال می خواهیم بگوییم که همه ی مردم حس اعتماد به نفس و کاریزماتیک بودن را دوست دارند و این موضوع درونی می باشد؛ وقتی که مردم احتیاج به هم دردی دارند معمولاً از افرادی کمک می‌گیرند که اعتماد به نفس بالاتری دارند.

کسی که اعتماد به نفس او بالا تر می باشد معمولاً  کار و دوستان بهتری پیدا می کند و همین موضوع دلیلی بسیار مهم برای دوست داشتن خود است.

از سرزنش کردن خود جلوگیری کنید

از بدترین چیزهایی که فردی می تواند برای خود بسازد این است که درباره موضوعاتی که در گذشته اتفاق افتاده خودش را سرزنش کند و به همین واسطه دچار غم و اندوه شود.

پاسخ سوال چرا باید عاشق خودتان باشید در اینجا کاملا مشخص می‌شود وقتی کسی خودش را دوست می دارد یعنی کم ترین میزان استرس و افسردگی را به خودش تلقین می کند؛  بهتر است هر جوری که هستیم با هر وزنی، هر شکلی، هر قدی، و حتی هر خانواده ای خودمان را کاملاً بپذیریم تا احساس خوبی به این دنیا منتقل کنیم تا زندگی نیز بر وفق مرادمان پیش برود.

هنگامی که شما خودتان را دوست داشته باشید بهتر به نظر

می رسید

همیشه  این سوال را از خودتان بپرسید که چرا باید عاشق خودتان باشید ؟ شما به جای این که درباره ی عیوب و مشکلات خود فکر کنید سعی نمایید همیشه نقاط مثبت خود را در نظر بگیرید این واقعاً موضوعی پیش پا افتاده می باشد که هر کسی عیب و نقصی داشته باشد. 

همچنین بخوانید :
مدیریت مالی خانواده
چرا باید عاشق خودتان باشید
هنگامی که شما خودتان را دوست داشته باشید بهترهم به نظر می رسید

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید چرا دیگران از این موضوع رنجی نمی برند ؟ اکثریت مردم این موضوع را پذیرفته اند، مثلا افرادی که قد کوتاهی دارند می دانند که دیگر این موضوع تغییری نمی کند پس ترجیح می دهند که دیگر در باره ی آن نقص فکری نکنند تا حالشان بهتر شود؛  به جای این که به قد کوتاه خود فکر کنند به نکات مثبت دیگری که در وجود آن ها می باشد فکر می کنند.

اگر خودتان را دوست داشته باشید به احتمال زیاد زندگی

خانوادگی بهتری خواهید داشت

وقتی شما تمام خصوصیات خودتان را بپذیرید و خود را لایق هر چیز خوبی بدانید در حیطه ی خانواده نیز چشم شما بازتر می شود؛  نقاط مثبت رفتارهای پدر و مادر خود را بهتر می بینید و فقط در آن ها بیشتر تمرکز می کنید؛  همچنین اگر خودتان را دوست داشته باشید خواهید توانست رابطه ی محبت آمیزی با آن ها برقرار کنید؛ یکی از نشانه های بالا رفتن اعتماد به نفس افراد روابط سالم در خانواده می باشد.

کودکان شاد تر....

یکی از پاسخ های سوال چرا باید عاشق خودتان باشید این است که کودکان تمام رفتارهای والدین خود را کپی می کنند؛ اگر شما در ابتدا عشق را به آن ها بیاموزید و بین رفتارهای شما این موضوع را مشاهده کنند قطعاً از شما برداشتی متبت می کنند و می توانید این موضوع را تضمین کنید که فرزندان شاد و سالمی را به جامعه تحویل می‌دهید. 

موضوع دیگری که بسیار مهم می باشد این است که فرزندان شما باید احساس شادی را درون خود حس کنند، وقتی که شما می خواهید عشق را به آن ها بیاموزید باید در ابتدا خودتان را دوست داشته باشید.

همچنین بخوانید :
از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند
با عشق به خود کودکانی شاد تر خواهیم داشت

هنگامی که شما خودتان را دوست بدارید جهان اطراف شما نیز

تغییر می کند

احتمالاً با اطلاعاتی که به شما دادیم تا به حال پاسخ این سوال که چرا باید عاشق خودتان باشید را یافته اید، وقتی که ما به خود و دیگران عشق می ورزیم دنیای اطراف ما نیز جذاب تر می شود؛ دیدن جذابیت دنیا تنها با عشق به خود میسر می شود شما می توانید با این کار دیدگاه تمام دنیا را نسبت به خود تغییر دهید و وضعیت جسمی ، روحی و روانی خود را متحول سازید و با این کار متوجه خواهید شد که تمام شرایط و اتفاقات را خودتان به زندگی خود جذب می کنید.

در پایان به نظر شما عشق به خود چه مزیت های دیگری دارد؟ لطفا تمامی نظرات خود را در این مورد برای ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه در زیر همین مقاله ارسال کنید ممنون.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.