شوهر ،جوانش بهتر است یا جا افتاده اش ؟!

شوهر ،جوانش بهتر است یا جا افتاده اش ؟!

شوهر ،جوانش بهتر است یا جا افتاده اش ؟!

شوهر ،جوانش بهتر است یا جا افتاده اش ؟!
شوهر ،جوانش بهتر است یا جا افتاده اش

درباره ازدواج هایی که مرد از همسرش کوچک تر باشد صحبت های زیادی شده است، از نظر روانشناسان و مشاوره های خانواده بزرگ‌تر بودن زن از مرد برای یک ازدواج درست نیست؛ کوچک تر بودن مرد باعث مشکلات زیادی در تمام مراحل زندگی می شود. 

در هر دوره‌ای مشکلات خاص خودش را دارد، در ۳۰ سالگی و ۴۰ سالگی مردهایی که از همسرشان کوچک‌تر هستند پخته به نظر نمی رسند و نمی توانند زندگی را هدایت کنند؛  اما در دهه های بعدی زندگی مشترک آن ها،  این مردان هستند که پخته تر به نظر می‌رسند زیرا خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن آن ها اتفاق می افتد ضعیف تر می شوند. 

البته این مسئله صد در صد نیست و به اختلاف سن شما ،سن فعلی‌تان ،شرایط خانواده ها، شرایط فکری و روانی هر دو نفر ممکن است تغییراتی در این موضوع به وجود بیاورد؛  اما آن چه که گفته شد نظر زوج هایی بود که خانم ها از آقایانشان بزرگ تر بودند.

گاهی حوصله تان را سر می برد

گاهی خانم ها برای انتخاب همسرشان به این سوال بر می خورند که شوهر، جوانش بهتر است یا جا افتاده اش ؟! بهتر است این نکته را بدانید که اختلاف سنی که زن از مرد بزرگ تر باشد باعث می شود به مرور زمان فاصله ای بین این زوجین شکل بگیرد. 

امکان دارد خانمی از همسرش بزرگ تر است و گاهی حوصله ی ناپختگی های او را نداشته باشد و یا این که تجربه ی او به اندازه ی شما نباشد، شاید این موضوع شما را آزار بدهد؛ قطعاً طرف مقابل نیز از این موضوع خوشحال نخواهد شد مخصوصاً افرادی که همسرشان در  ۲۰ تا ۳۰ سالگی زندگی خود به سر می برد این مشکلات در زندگی آن ها بیشتر بروز پیدا می کند، زیرا شما این دوران را گذرانده اید و برای شما این دوران کسل کننده  می شود و دغدغه های فکری او برای شما چندان اهمیتی نخواهند داشت و گاهی هم از او ناامید می شوید.

امکان دارد خانمی از همسرش بزرگ تر است و گاهی حوصله ی ناپختگی های او را نداشته باشد

او را کنترل می کنید

اختلاف سنی باعث می شود که تعادل یک رابطه به هم بخورد، به طوری که به طور ناخواسته بخواهید از قدرت هایی که از برتری سن خود دارید استفاده کنید؛ این نیمی از قدرت همسرتان را به شما می دهد و نیمی دیگر نیز از تصورات ذهنی خود شما ناشی می شود. 

مردی که از شما کوچک‌ تر باشد معمولاً اعتماد به نفس خودش  را از دست می دهد، به طوری که برای انجام هر کاری از شما کسب تکلیف می کند؛  زندگی کردن با مردی که از شما جوانتر و پر انرژی تر است در اوایل رابطه ممکن است برای شما جذاب باشد، اما بعد از مدتی دیگر دوست نخواهید داشت که آنقدرها هم انرژی در زندگی خود صرف کنید و دوست دارید به روزهای قبلی برگردید.

اختلاف سنی باعث می شود به طور ناخواسته بخواهید از قدرت هایی که از برتری سن خود دارید استفاده کنید

برایش مادری می کنید

اگر هنوز به پاسخ سوال شوهر، جوانش بهتر است یا جا افتاده اش ؟!  نرسیده اید بهتر است با دقت بیشتری این مطلب را مطالعه کنید؛ وقتی که چند دهه با همسر تان اختلاف سنی دارید ممکن است جایگاه شما عوض شود و به جای این که فقط همسر باشید، ناخودآگاه به سمت مادری کردن راه شما عوض می شود.  

وقتی که زن بزرگ تر باشد شاید تحمل خیلی چیزها را نداشته باشد و ناخودآگاه به امر و نهی کردن تمایل پیدا کند، به خاطر این که رفتارهایی که همسرتان انجام می دهد و خطا هایی که از او سر  می زند بسیار برای شما پیش پا افتاده است؛ شما بر این باورید که کارها راه حل ساده‌ای دارند که دیگر خطا کردن جایز نیست، این امر باعث می‌شود که  همسرتان ناتوان و نابالغ شود؛ حتی می‌تواند در آینده علیه شما جنجال به پا کند زیرا هر کسی به دنبال استقلال فردی می باشد.

شوهر ،جوانش بهتر است یا جا افتاده اش ؟!
وقتی اختلاف سنی شما با همسرتان زیاد می شود ممکن ناخواسته جایگاه خودتان را با مادری کردن برای او عوض کنید

او را بی عرضه می بینید

اگر در انتخاب خود دچار تردید هستید و هنوز  سوال  شوهر، جوانش  بهتر است یا جا افتاده اش ؟!  باید به شما بگویم که چون شما راه خود را طی کرده اید و حتی فرصت های شغلی که به دست آورده اید مورد علاقه شما بوده است نمی توانید همسرتان را درک کنید؛  او هنوز این تجربه‌ها را کسب نکرده و او چیزی هم کم ندارد اما تازه اول راه است.

اگر شما خواستگاری دارید که از شما کوچکتر می باشد حتماً این موضوع را بدانید که هنوز او رویایی فکر می کند و زمان زیادی لازم می باشد تا به ثبات عقلی شما برسد.  

معمولاً خانم‌هایی که از همسرشان بزرگتر هستند دارای استقلال مالی هم هستند؛ به همین دلیل است که احساس قوی بودن هم می کنند، شاید این موضوع الان برای شما چندان مهم به نظر نرسد  ولی در آینده حتی همین موضوع کوچک نیز می تواند باعث ناراحتی شما شود و فکر کنید که همسرتان  بی عرضه است و یا حتی ممکن است برای نشکستن غرور همسرتان،  از خواسته های خودتان صرفه نظر کنید.

از علایقتان دست می کشید

راهی دیگری که برای مخفی کردن اختلاف سنی و حتی نشکستن غرور همسر وجود دارد این است که از بخش هایی از زندگی که مورد علاقه تان می باشد دست بکشید. 

شاید همچنین به این احساس برسید  که بعضی از مسائلی که برای شما مهم می باشد برای او جالب نیست، به همین دلیل تصمیم می گیرید که این مسائل را فراموش کنید و یا حتی از علایقی که در محدوده ی سنی شما قرار دارند دور شوید. 

این موضوع حتی تاثیرش در دوستی ها مشهودتر می شود، به جای این که با هم سن و سالان خودتان معاشرت کنید با افرادی  پایین تر از سن تان رابطه برقرار می کنید و معاشرت با آنها باعث می‌شود که شما اوایل جوانتر به نظر بیایید؛ حتی این موضوع در ظاهرتان نیز ممکن است تاثیر گذارد؛ شما برای جوان تر نشان دادن خود و تناسب اندام خودتان و همچنین سبک پوشی همسرتان سعی می کنید که در خودتان و همسرتان  تغییراتی ایجاد کنید که این تغییرات ممکن است در اوایل بسیار دل چسب باشد اما به مرور زمان خسته کننده خواهد شد.

اختلاف سنی زیاد با همسرتان ممکن است سبب شود شما از علایق خودتان دست بکشید

به خودتان شک می کنید

زندگی کردن با مردی که از شما شاداب تر و سرحال تر می باشد ممکن است دید شما را نسبت به خودتان عوض کند، بعد از مدتی شما خودتان را با زنان هم سن و سال او مقایسه می‌کنید و حتی با دیدن چروک ها و از دست دادن تناسب اندامتان و همین طور پیدا کردن تار موی سفید در موهایتان به هم می‌ریزید این بهم ریختگی باعث شک و تردید در شما می شود. 

حتی ممکن است نتوانید حضور همسرتان را در کنار زنان جوان بپذیرید، زیرا این موضوع را تهدیدی برای خودتان تلقی می کنید؛  به طور کلی خانم‌ها نسبت به آقایان زودتر بالغ می شوند و خانم ها بیشتر از  اختلاف سنی بیشتر نسبت به آقایان ضربه می بینند.

تصمیمتان را بگیرید

اگر با وجود مطالعه مطالبی که گفتیم به پاسخ سوال شوهر،جوانش بهتر است یا جا افتاده اش ؟!  رسیده اید اما هنوز هم برای ازدواج با مردی که از شما کوچک تر است مصمم هستید، به این ۷ سوال پاسخ دهید؛  اگر ۴ سوال را منفی جواب دادید نباید انتظار خوبی از این ازدواج داشته باشید؛  اما قبل از هر چیزی این را نیز بدانید که صادق بودن با خودتان خیلی به شما کمک می کند زیرا ازدواج یکی از مهمترین تصمیم های زندگی می باشد.

۱- به او احترام می گذارید؟

۲- آیا او باعث افتخار شماست؟

۳- آیا به او اعتماد کافی دارید؟

۴- آیا چیزهایی را از او می آموزید؟

۵- خانواده و اطرافیان تان ارتباط احترام آمیزی با او دارند؟

۶- از تفریحات  او شما هم لذت می برید؟

۷- تصمیماتی که در زندگی اش می گیرد را عاقلانه می بینید؟

شوهر ،جوانش بهتر است یا جا افتاده اش ؟!
اگر تصمیم به ازدواج با مردی با سن پایین تر از خود گرفته اید به هفت سوال بالا حتما جوا ب دهید

در پایان حالا به نظر شما شوهر جوان بهتره یا جا افتاده؟ لطفا تمامی نظرات خودتون رو در این مورد برای استفاده ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه در پایین همین مقاله ارسال بفرمایید با تشکر.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.